ssh problem

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
kraja
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. srp 2012 22:53:24

ssh problem

Příspěvek od kraja »

Ahoj,
na našem vps (77.93.202.189) zřejmě z nějakého důvodu nenabíhá ssh. Je to default install debianu, prakticky žádné specifické nastavení tam nejsou (kromě samozřejmě nějakých dalších aplikacé, kvůli kterým to nemůžu "prostě reinstalnout").
Ptám se, jeslti je možné se nějak dostat do toho vps z nějaké "systémové konzole" (obdobou vzctl enter id), abych to mohl oddebugovat? Případně jestli lze udělat nějaký reinstall, aby mi zůstaly ip a nastavení, které mám?
díky
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: ssh problem

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Vaše potíže jsem vyřešil editací /etc/hosts.deny, kde jsem zakomentoval řádek sshd: ALL.
Nyní se můžete přihlásit přes SSH.

Za servisní zásah si budu účtovat 20Kč.

J.M.
kraja
Příspěvky: 5
Registrován: sob 18. srp 2012 22:53:24

Re: ssh problem

Příspěvek od kraja »

diky za pomoc, doplnim, kde byl problem:
totiz, vsude pouzivame hosts.deny jako implicitni blokaci vseho, a hosts.allow, kde povolujeme ip nasich nekolika malo serveru, ktere pouzivame jako access servery do cele site. no a z jednoho z nich, ktery pouzivam bezne, jsem se prihlasoval na hostname serveru, kteremu jsme ovsem kdysi pridali ipv6tku i do dns. a protoze i ten access server ma ipv6tku, tak to slo implicitne pres ipv6 - kde me to nepustilo, protoze mezi allow ip byla jen ipv4 toho access serveru.
reseni tedy bylo pridat ipv4tku toho access serveru do hosts.allow. to je zaroven duvod, proc to kdysi pri instalaci fungovalo, a ted uz ne.
Zamčeno