Sebepoškozování obsahu u disku Kingston SV100S2/128G

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Zamčeno
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Sebepoškozování obsahu u disku Kingston SV100S2/128G

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den.

Pred casem jsem si vsiml nenapadneho problemu s jednim z novych ulozist, postavenym na SSD discich Kingston SV100S2/128G, na novem HW uzlu n3.4smart.cz.
Tyto disky, ktere jsme zakoupili v srpnu (2012) a do kterych jsme v zapeti take naflashovali posledni firmware (120229) pravdepodobne nejakym zpusobem poskozuji svuj obsah.

K tomuto zaveru jsem dosel za povsimnuti neobvyklych hodnot out-of-sync bloku u tohoto distribuovaneho uloziste a naslednym dodatecnym zavedenim kontrolnich souctu (md5) nad pakety, ktere se prenasi mezi primarnim a sekundarnim ulozistem, tedy mezi ostrym a zaloznim HW uzlem.
Timto zpusobem jsem vyloucil vliv sitovych vrstev na zmeny v paketech. Opakovane provadena verifikace u tohoto uloziste (mezi obema disky SV100S2/128G) i nadale ukazuje na castecne nesouhlasny obsah.

Zda je vadny jen jeden disk nebo cela serie, to zatim nemohu presne konstatovat. Nicmene v minulosti jsme obdobny problem resili u stejne serie, u disku polovicni kapacity SV100S2/64G.

Proto doporucuji, pokud zvazujete nakup teto serie SSD disku, poohledout se po necem jinem, pripadne po jine serii Kingston,
ktere 4smart.cz take pouziva a zdaji se byt dlouhodobe bez potizi. Dobrou alternativou mohou byt SSD disky Intel, nebo OCZ Agility 3.

J. Marák
rocker001

Re: Sebepoškozování obsahu u disku Kingston SV100S2/128G

Příspěvek od rocker001 »

Zdravím,

mám stejný problém. Podařilo se vám tento nějak vyřešit? (Aktualizace firmware...) Nebo je jediné řešení reklamace?

Díky,

PK
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Sebepoškozování obsahu u disku Kingston SV100S2/128G

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den,

aktualizace v tuto chvili neni resenim, nebot novejsi FW neexistuje.
Jedinou cestou je reklamace.

J.M.
Zamčeno