záchrana souborů z FS

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
vpe
Příspěvky: 86
Registrován: ned 04. bře 2012 3:23:10

Re: záchrana souborů z FS

Příspěvek od vpe »

Ta hezka je, ze co znam lidi, kteri pouzivaji linux na desktopu, tak to jsou lidi hrajici si na geeky anebo lamy, kdy to tak uz dostali. Btw, ztracene coubory jsem na disku neresil uz hodne dlouho a k mobilnimu disku si nezapinam zapis se zpozdenim, tak mozna proto :-) odpoved na ty 4 otazky luky uz necekam :-)
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: záchrana souborů z FS

Příspěvek od luky »

Přijde mi, že cloud je spíše dobrý na synchronizaci (sdílení) dat mezi stanicemi, než na archivaci. Je tu i možnost, že útočník přes napadený počítač získá přístup ke cloudu a může tak zneužít nebo poškodit data (popř. ty zálohy).

- u Gmailu Google už dlouho oficiálně upozorňuje, že emaily automatizovaně skenuje na klíčová slova pro marketingové využití. Čili je čte http://www.theguardian.com/technology/2 ... ms-clarify Ani nechci vědět, co děla facebook.

- pokud jde o uživatele linux + Windows - data v % neznám. Sám jsem po čase Windows opustil a smazal, protože jsem ho přestal prostě používat, nic víc. Navíc tak sjednotíte FS na jeden druh. Hry pod Windows nehraju, nicméně existuje výborná komerční nástavba na aplikaci Wine, a to Crossover od Crossweavers, která umožní pod linuxem spustit téměř jakoukoliv Windows aplikaci

- protože neznám poslední verzi Windows, tak netuším, jestli už umí číst i jiné FS než ty své ntfs a fat32... Dříve to bylo tak, že externí disk naformátovaný s jiným FS neotevřel ale rovnou nabídl jeho přeformátování. Utility umějící číst ext3/4 existují, nevím jen jestli už umí bezchybně i zapisovat na tyto FS
Zamčeno