Free monitoring dostupnosti

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
Zamčeno
TomK
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. říj 2013 11:40:38

Free monitoring dostupnosti

Příspěvek od TomK »

Zdravím.
Máte prosím tip na free webovou službu v internetu pro monitoring serveru (nejen 4smart)?
Představa: 1x/15 min pingne nebo udělá wget a pokud server neodpoví, zašle email či SMS
Předem se omlouvám, vím že tohle lze vygooglovat, ale než se tím začnu prohrabovat, uvítám tip na něco jednoduchého ověřeného.
Díky všem.
nijel
Příspěvky: 34
Registrován: úte 05. kvě 2015 15:42:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Free monitoring dostupnosti

Příspěvek od nijel »

Já používám https://www.pingdom.com/, akorát už tam teď na webu nemůžu najít plán zdarma, který mám (monitorování jednoho URL, jednou za minutu).

Další možnost je https://www.site24x7.com/, kde je zadarmo menší četnost (po 10 minutách), ale zase až 5 serverů (URL). Na rozdíl od Pingdomu jim moc nefungují push notifikace do Androida.
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Free monitoring dostupnosti

Příspěvek od alfi »

a nebo pustit nagios či něco podobného na nějakém jiném stroji, utáhne to i domácí NAS nebo openwrt. Za trochu práce navíc získáte výrazně větší možnosti nastavení. (a pokud to má být free, nejspíš nejde o nic kritického?)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Free monitoring dostupnosti

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:a nebo pustit nagios či něco podobného na nějakém jiném stroji, utáhne to i domácí NAS nebo openwrt. Za trochu práce navíc získáte výrazně větší možnosti nastavení. (a pokud to má být free, nejspíš nejde o nic kritického?)
Souhlasím. Jsem toho názoru, že napsat si skript, který se spouští z cronu každý pět minut, něco zkusí a poté případně dá vědět emailem, je možná podobně obtížně jako hledat a registrovat a nastavovat nějakou free službu, která má svá omezení a možná jednou nebude free.
Zamčeno