blokování serveru Firewallem

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
Zamčeno
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

blokování serveru Firewallem

Příspěvek od Stepijana »

Dobrý den. V poslední době se mi stává, že je mi ze serveru 4smart přijde mail: "Firewall 4smart.cz rozpoznal, že Váš virtuální server byl zdrojem síťového útoku a provedl nezbytné opatření" a server zablokuje.
Zajímalo by mě, kde je příčina? Napadlo mě jenom jedno:
Server jsem vytvořil a úspěšně vyzkoušel pro možnost vysílat na něm int. rádio. Ovšem nyní již jsem starost o samotné využívání rádia předal. Prozradil jsem jim tedy použitá hesla pro přístup a využívání serveru přes klienta internet DJ Console aby to mohli využívat.
Otázka tedy zní: Nemůže blokování serveru způsobovat fakt, že někdo přistupuje k virtuálnímu serveru z jiných IP adres (přestože používá správná hesla), než je ta, ze které byl server založen?
Díky za odpověď
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: blokování serveru Firewallem

Příspěvek od 4smart.cz »

Uvedené chování odpovídá stavu, kdy byl virtuální server v minulosti kompromitován třetí stranou, která do něj nasadila svůj software vykonávající nějakou formu DoS útoku.
V tomto případě VPS vytváří více než 35 000 síťových spojení, přičemž iniciátorem těchto spojení je samotný VPS. Tento stav tedy nenastává tím, že do VPS někdo přistupuje, nějakým způsobem.
Doporučený postup v tomto případě je čistá instalace celého prostředí VPS. Nemá smysl zachraňovat stávající instalaci, protože zde mohou být rootkity a jiné změny způsobené třetí stranou,

J.M.
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: blokování serveru Firewallem

Příspěvek od Stepijana »

Díky za odpověď
Zamčeno