vytváření raw socketu

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
Zamčeno
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

vytváření raw socketu

Příspěvek od mobilemanic »

je zapnuta možnost vytvářet RAW sockety? Snažím se v PHP rozjet vlastní implementaci ICMP protokolu a vždy skončím na tom, že:

Kód: Vybrat vše

socket_create(): Unable to create socket [1]: Operation not permitted
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: vytváření raw socketu

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

RAW sockety nejsou ve výchozím stavu povoleny. K čemu potřebujete vlastní implementaci ICMP v user space?

Abych mohl zkontrolovat možnost povolení RAW socketů (podporu ze strany konkrétní verze kernelu na příslušném HW uzlu) a případně Vám je povolit, potřebuji znát ID Vašeho serveru a heslo zákaznické podpory.
Uvedené informace prosím emailem na podpora[zv]4smart.cz.

RAW socety musí podporovat také Vaše instalace PHP, viz phpinfo(); - ve výstupu by mělo být --enable-sockets

J.M.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: vytváření raw socketu

Příspěvek od mobilemanic »

Tak ne, že bych je vyloženě potřeboval - historicky mám PING skript, který jsem kdysi dávno používal a ten funguje takto. Měl jsem s ním ty nejlepší zkušenosti - tím, že se vše odehrává v PHP, mám všechna data přímo přístupná v PHP, mohu obarvovat odezvy zelená/červená, výhledově dělat statistiky a ukládat čisté hodnoty do databáze. Mohl bych samozřejmě i volat shell ping a nějak to parsovat, ale to tak nějak není ono :) Než to přepisovat, tak se raději nejdřív zeptám, jestli by to nešlo povolit :)

Pošlu tedy detaily emailem.
Zamčeno