Mailserver, reverzní DNS záznam

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
Zamčeno
dj-bobr
Příspěvky: 25
Registrován: úte 17. dub 2012 15:50:37

Mailserver, reverzní DNS záznam

Příspěvek od dj-bobr »

Dobrý den,

rád bych na VPS ID=482 využíval postfix jakožto mailserver pro příchozí i odchozí poštu, jsou na 4smartu nějaké restrikce, týkající se portu 25 ven, nebo podmínka použití relay serveru? Ne že bych si to neuměl zjistit, ale připadá mi jako slušnější varianta se raději zeptat.
Vzhledem ke spamové politice některých mailserverů mě zajímá i možnost nastavení PTR záznamu pro veřejnou IP mého VPS.

Děkuji,
O. Úlehla
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mailserver, reverzní DNS záznam

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

4smart.cz žádná taková ani podobná omezení nezavádí a do budoucna to není v plánu.
Neprovádíme žádné filtrování síťového provozu, ať už jde o veřejné, nebo neveřejné rozsahy IP adres.
4smart.cz provoz pouze sleduje a loguje a to z bezpečnostních důvodů.

Možnost nastavení PTR záznamu zde samozřejmě je - stačí se na mě (podpora[zav.]4smart.cz) obrátit emailem, uvézt
login, VPS ID a IP adresu VPS.

J.M.
Zandra
Příspěvky: 1
Registrován: pon 17. lis 2014 6:36:15

Re: Mailserver, reverzní DNS záznam

Příspěvek od Zandra »

díky. Zkusím to zjistit....
Netuším, čím by to mohlo být. Jestli nějaký bug systemd (mám problém i namountovat nesystémový ext4 oddíl v fstab do /media tak, aby ho mohl běžný uživatel odpojit/připojit, např. při použití noauto, users. V Dolphinu je třeba vždy root).
You can join us for best NS0-156 exam - braindumps dumps exam & oracle training solutions. Our Exam Collection 70-331 contains all those materials you want to pass for real ju.edu exam & ase training.usnaQuincy University
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Mailserver, reverzní DNS záznam

Příspěvek od 4smart.cz »

Zandra - píšete trochu nesouvisle. Patří Váš příspěvek do tohoto vlákna?
Na 4smart.cz, v kontejneru OpenVZ, nelze za normálních okolností připojovat jiné oddíly. Ve virtuálním serveru nemáte totiž možnost tyto diskové oddíly serveru vidět.
Lze však připojovat vzdálené síťové body, například smbfs, nebo nfs.

J.M.
Zamčeno