Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Diskuze o linuxu, rady, návody, zajímavosti.
WartrikCZ

Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od WartrikCZ »

Zdravím
Rád by jsem se dozvěděl zda-li by se dala změnit normální IP "77.93.202.126" na adresu textovou "ebotgaming.com".

Děkuji za odpověd
S pozdravem Wartrik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od xsouku04 »

To může provést majitel domény ebotgaming.com tak, že nastaví aby byla směrována na ip adresu 77.93.202.126.
WartrikCZ

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od WartrikCZ »

Jde o server TS který mám u 4smart na hostingu tak proto sem píšu.
Jestli je to možné rád bych to nechal provést.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Mohu udělat pouze půl práce a to tak, že Vám nastavím překlad IP -> doménové jméno.
Opačný překlad (doména -> IP) si musíte nastavit Vy, jako majitel domény ebotgaming.com - nejčastěji přes webové rozhraní registrátora domény.

Ve Vašem případě nastavujete tzv. "A - záznam", já budu případně nastavovat "PTR - záznam".

Jakmile provedete svoje nastavení, dejte vědět.

J.M.
charlie2806
Příspěvky: 7
Registrován: pon 01. zář 2014 14:47:09

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od charlie2806 »

Mám stejný problém. Zřídil jsem si u vás server a chtěl bych si tam přesměrovat doménu.
Nevím ale kde najdu svého registrátora
A ještě dotaz, zda pro každou doménu musím mít extra server u vás?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

registrátor je označení pro toho, kdo na internetu nabízí domény k prodeji.
Svého registrátora si vyberte například podle cen nebo smluvních podmínek.

Doménu, kterou si pak u něj zaregistrujete můžete nastavit svému virtuálnímu serveru na 4smart.cz.
Děje se tak s pomocí tzv. A-záznamu, kdy k doméně nastavíte IP adresu virtuálního serveru.
Toto nastavení provádíte u svého registrátora domény.

Počet domén/VPS není nijak omezen.
Jeden VPS může hostovat teoreticky libovolný počet domén.
V případě např. webhostingu tak může jeden VPS poskytovat pro každou doménu jiný obsah (jiné stránky)

J.M.
charlie2806
Příspěvky: 7
Registrován: pon 01. zář 2014 14:47:09

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od charlie2806 »

Kde bych tedy prosím našel návod jak tam nastavit více domén a pak případně nějakou poštu třeba přes www nebo směrovat např na google
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od MaT »

Takový návod Vám asi z Odorika jen tak někdo nepošle, protože se to u každého registrátora může nastavovat nějak jinak a ani jeden z Vás se tu zatím ani neobtěžoval napsat, u kterého registrátora tu doménu vlastně máte koupenou (pokud ji vůbec máte koupenou - i ta "ebotgaming.com" je zatím zdá se alespoň podle mého whois volná).

Zkuste si přečíst pár článků z tohohle seznamu (alespoň "Co je to doména?", "Jak zaregistrovat doménu?") a pak se případně ptát dál.

Seznam všech registrátorů .cz domén najdete zde: http://www.nic.cz/whois/registrars/list/1/

Pokud Vás zajímají i jiné domény, než .cz (třeba .com, .net), tak často je tito čeští registrátoři nabízí také, ale můžete klidně využít i služeb registrátorů mimo ČR.

Jinak Vám to tu pánové z Odorika i celkem trpělivě psali - nejdřív si někde u registrátora musíte koupit doménu - a pak (obvykle v nějakém webovém rozhraní toho registrátora - pokud k registraci domén nabízí i provoz DNS) si pro tu doménu nastavíte tzv. A záznam - což není nic jiného, než IP adresa Vašeho virtuálního serveru, který už (asi) u 4smart.cz máte. Odorik Vám asi doménu nekoupí (pokud vím, tak není registrátorem) a ani Vám ji pak nenastaví (přihlašovací údaje k registrátorovi, u kterého si doménu koupíte, máte Vy). Jediné, co Vám můžou u 4smart.cz/Odorika nastavit je tzv. reverzní DNS záznam (https://napoveda.active24.cz/idx.php/32/531/article/).
charlie2806
Příspěvky: 7
Registrován: pon 01. zář 2014 14:47:09

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od charlie2806 »

Já mám domény vesměs u WEDOSu.
Můžu postupně všechny domény přesměrovat na jeden virtuální server s tím, že samozřejmě každá doména má svoje stránky?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna IP adresy na adresu TEXTovou

Příspěvek od 4smart.cz »

Na Vaši otázku jen zopakuji to, co jsem již napsal výše:
V případě např. webhostingu tak může jeden VPS poskytovat pro každou doménu jiný obsah (jiné stránky)
Zamčeno