Reinstalace šablony

Šablony, konfigurace - návrhy, připomínky a diskuze.
Zamčeno
ttim
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02. črc 2013 21:51:56

Reinstalace šablony

Příspěvek od ttim »

Dobrý den, je možná reinstalace zvolené šablony do původního nastavení, jako když jsem server zakládal? jde mi o to, že v rámci práce s konfigurací mailserveru jsem zřejmě udělal nějaké kroky, které nelze vzít zpět, respektive já si s tím neporadím. a nechci zakládat nový server a měnit ip adresu domény, prtože webserver, php, mysql atd. funguje, problémy mám s mailserverem.
díky
ttim
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02. črc 2013 21:51:56

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od ttim »

ještě abych doplnil, je mi jasné, že reinstalací šablony přijdu o zmíněné funkční části, s jejich novým rozběhnutím ze záloh problém nemám
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Je lepší odstranit celý mailserver včetně konfiguráků, příkazem: aptitude purge <nazev_balicku_postovniho_serveru>.
Prikaz aptitude resp. apt-get je specificky pro Debian, Ubuntu distribuce.

Pokud by jste chtel postupovat tak jak navrhujete, cos lze - vytvorte si na 4smart.cz novy VPS na zaklade stejne sablony jako je Vas problemovy VPS.
Nove vytvoreny VPS zastavte a nasledne zazalohujte.
Vytvoreny soubor zalohy pak naklonujte do probelmoveho VPS.
Tim dojde ke kompletni reinstalaci, pricemz IP adresa problemoveho VPS bude nezmenena.

Jinak doporucuji pouzivat funkci automatickeho zalohovani, kterou 4smart.cz disponuje.
Ulehcite si tim problemy spojene s obnovou VPS, napriklad po sitovych utocich, apod.

J.M.
ttim
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02. črc 2013 21:51:56

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od ttim »

ok, díky, zkusím, to zní schůdně.
jen bych poprosil přiblížit část "naklonujte do problemoveho VPS" - asi bych někde na netu dohledal, spíš jde o to, že jsem ještě nedělal a jestli nemate nejaky navod, resp. co ke klonovani pouzit...

díky, TŘ
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od 4smart.cz »

Funkce klonování je funkcí webového administračního rozhraní 4smart.cz.
Funguje tak, že se použije soubor zálohy jednoho VPS a rozbalí se do jiného VPS.
ttim
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02. črc 2013 21:51:56

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od ttim »

už to vidím... :-)
takže jako pro debila (tím myslím mě :-)): na nově rozběhnutém serveru udělám zálohu, tu si stáhnu na lokál, potom přes winscp uploadnu na původní mašinu, ve správci záloh dám nahrát z vps potom tu zálohu naklonuji. ok takhle?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od 4smart.cz »

Ne, naprosto špatně.
Soubory záloh k sobě nemusíte stahovat, všechno udělá systém 4smart.cz sám a vy se tak vystačíte jen s webovým rozhraním.
Nic nestahujete, nic neuploadujete, všechno se děje jen na 4smart.cz

1) Na 4smart.cz vytvoříte zálohu svého VPS.
2) Soubor zálohy pak vyberete ve správci záloh a zvolíte klonovat.
3) Vyberete ID cílového VPS.
4) Po spuštění cílového VPS je v něm obsah odpovídající stavu zálohy.
ttim
Příspěvky: 17
Registrován: úte 02. črc 2013 21:51:56

Re: Reinstalace šablony

Příspěvek od ttim »

jo, to jsem později taky zjistil, že se dá naklonovat na jinou vpsku, ale i mým výše uvedeným způsobem to proběhlo ok, i když zbytečně oklikou. díky
Zamčeno