Stránka 1 z 1

Přidání načasování

PříspěvekNapsal: ned 23. lis 2014 14:41:13
od fastmancz
Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat zda by jste nemohli přidat do administrace i funkci načasování. Dejme tomu, že vím, že server v době od 1:00 ráno do 7:00 ranní bude neaktivní - nikdo ho nenavštěvuje (pokud se bavíme o herním serveru). Proto by bylo dobré, kdyby šlo nastavit v administraci, že se server vypne od 1:00 hodiny do 7:00 hodiny ranní. Potom by se zapnul. Možná bych tam dodal i dny v týdnu popřípadě i měsíce (to už jsou jenom kosmetické úpravy). Vám by to ušetřilo energii serverů a nám nějaké peníze.

Děkuji za přečtení návrhu a odpověď.
S pozdravem,
Fastmancz.

Re: Přidání načasování

PříspěvekNapsal: pon 24. lis 2014 10:21:44
od admin
Dobrý den,

o této funkci jsme již v minulosti také přemýšleli. Dospěli jsme však k názoru, že pro 95% virtuálních serverů je tato funkce zbytečná.
Ve většině případů je totiž základním požadavkem maximální dostupnost virtuálního serveru, tedy 24 hodin, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce s výjimkou zvláštních případů (aktualizace vyžadující restart, apod.).

Částečně můžete tento problém řešit svépomocí, tedy alespoň pokud jde o zastavení VPS. Stačí vhodným způsobem nastavit Cron ve virtuálním serveru, aby v požadovaný čas provedl příkaz halt.
Spuštění je pak třeba zajistit manuálně přes webové administrační rozhraní 4smart.cz.

J.M.

Re: Přidání načasování

PříspěvekNapsal: pon 24. lis 2014 12:16:11
od xsouku04
Co mne ale napadá, je, že by si mohl dotyčný vypnout pomocí cronu aplikace náročné na paměť a procesorový čas.
Samotný nezatížený virtuální server totiž téměř nic nestojí.