Turnkey Django

Šablony, konfigurace - návrhy, připomínky a diskuze.
Zamčeno
texis1
Příspěvky: 12
Registrován: úte 28. úno 2012 21:02:50

Turnkey Django

Příspěvek od texis1 »

Zdravim,

bylo by mozne tuto sablonu aktualizovat? Jelikoz je zalozena prehistorickem Ubuntu a obsahuje Django 1.1, je pro aktualni vyvoj celkem nepouzitelna :(

Diky
T
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Turnkey Django

Příspěvek od MaT »

S Djangem docela dost pracuji a přijde mi, že spoléhat se na nějaký image s nějakou konkrétní verzí a nebo na verzi třeba z většiny používaných distribucí (např. Debian) není úplně ideální řešení. Skoro každý, kdo používá Django v reálném nasazení, ho stejně provozuje přes virtualenv a tam si pak může nahrát tu nejnovější verzi ihned po té, co vyjde...

Ano, na nějakých projektech jsem si vyzkoušel používat právě verzi z repozitářů Debianu a je to akorát pro zlost. Na serverech mám Debian stable a tam je obvykle pěkně dlouho jedna verze (často právě dost fousatá) a pak najednou při upgradu Debianu se spousta věcí rozbije, protože Django najednou skočí z verze 1.4 na 1.7 a co teď. Dokud se neupraví kód a šablony dané Django aplikace, tak často vůbec ani nefunguje. Takže dnes už všechny nové věci tvořím ve virtualenv a starší do něj postupně převádím...
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Turnkey Django

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

jistě, šablonu není problém zauktualizovat. Varianta, kterou popisuje MaT, je ale lepší. Vývoj a oprava chyb v Django je na denním pořádku a je dobré s tím držet krok.
Jakmile bude hotová aktualizace šablony, napíši o tom do Novinek na zdejším fóru.

J.M.
Zamčeno