Stará verze jádra

Šablony, konfigurace - návrhy, připomínky a diskuze.
Zamčeno
newuser1
Příspěvky: 7
Registrován: pát 11. bře 2011 5:32:11

Stará verze jádra

Příspěvek od newuser1 »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat proč je v templatech stará verze jádra( 2.6.18-194.26.1.el5.028stab079.2 ) a jestli se dá upgradovat na aktuální?

Děkuji
NU1
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará verze jádra

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den.
V templatech zadne jadro neni. Jadro je pouze jedno - na fyzickem serveru.
O upgradu jadra neuvazujeme, dokud nebude vydana novejsi verze jadra ze stabilni vetve.

J. Marak
xsvobo10
Příspěvky: 26
Registrován: pát 12. srp 2011 19:57:47
Bydliště: Brno

Re: Stará verze jádra

Příspěvek od xsvobo10 »

Bohuzel jsem tento prispevek nenasel driv.
Snazil jsem se delat upgrade Linux kernelu, stravil jsem s tim par hodin. Ted uz vim, ze to asi nepujde :D
Pomohlo by mit nejaky soupis, jak to vlastne cele funguje a co tedy muze jit a co uz ne.
Interne ve firme pouzivame ESX od VMware, kde se to chova jako realny stroj.

Proc jsem se o upgrade kernelu snazil?
Chtel jsem do ArchLinux sablony dostat screen. Bohuzel novejsi screen vyzaduje novejsi glibc a to zase novejsi kernel...

Pro sablonu arch-2010.05-x86_64 z 8.7.2011 14:20 je nejjednodussi stahnout si z internetu balik
screen-4.0.3-8-x86_64.pkg.tar.gz

Me se to povedlo zde:
http://193.190.67.15/mirror/archlinux.o ... os/x86_64/
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Stará verze jádra

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

OpenVZ je virtualizace na zaklade jadra operacniho systemu.
Jadro je "sdileno" vsemi VPS, resp. jadro pristupuje k VPS jako k procesum, abych byl presnejsi.

Odtud plati, ze uzivatel ve svem VPS nemuze menit (= prepinat/upgradovat/...) pouzivane jadro a take nelze virtualizovat jiny typ OS (napriklad Windows nebo Unix). Uvnitr VPS take zadne jadro nenajdete. Adresar /boot je prazdny.

Vyhodou tohoto druhu virtualizace je fakt, ze k provozu VPS staci pouze jedine jadro = uspora systemovych prostredku na rozdil od virtualizaci, kde kazde VPS ma svoje jadro.

J.M.
xkubik17
Příspěvky: 4
Registrován: ned 29. kvě 2011 1:44:57

Re: Stará verze jádra

Příspěvek od xkubik17 »

Mne osobne pomohol tento návod (v podstate nová glibc skompilovaná voči OpenVZ kernelu)
http://blog.metaether.net/2011/07/17/ar ... envz-vpss/

S jediným rozdielom. A to tým, že som do /etc/pacman.conf ručne natlačil do adresy repozitára x86_64 ako cieľovú architektúru
Zamčeno