Arch 2012.03 - jak aktualizovat

Šablony, konfigurace - návrhy, připomínky a diskuze.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Arch 2012.03 - jak aktualizovat

Příspěvek od 4smart.cz »

jancici píše:neviem do akej miery bude nutne migrovat na systemd, zatial by uplne stacilo premigrovat nastavenia z rc.conf do novych konfiguracnych suborov.

kazdopadne warnign o ktorom hovorite je okay, vsak je tam napisane ze moje nastavenia siete v rc.conf su deprecated a mam zacat pouzivat netcfg, co sa prave snazim.

na mojom laptope aj na pracovnom PC som migraciu na netcfg a systemd absolvoval bez problemov.
hostname napriklad viem zmenit takto

Kód: Vybrat vše

echo "moo" > /proc/sys/kernel/hostname
ale na mojom VPS sa toto neda spravit, nemam prava

pozrel som tie skripty, nastavenie hostname nieje take tazke, ale del_ip a add_ip je uz na mna zlozite.
pripajam modifikovany set_hostname
Tento zpusob zmeny hostname neni standardni z pohledu OpenVZ. Vemte si priklad z puvodni neaktualizovane podoby ArchLinuxu, ani zde se nic nezapisuje do
/proc/sys/kernel/hostname. Zde je z pohledu scriptu (viz moje priloha vyse) podstatny obsah v /etc/hosts a /etc/rc.conf.

Pokud jde o kod prideleni IP adres a jejich odebrani, takt o neni zase takova obludnost, jak to vypada. Kdyz se na to podivate, zjistite, ze nejdriv dochazi k jakemusi cisteni po stare konfiguraci, pak na zaklade promennych dochazi k inicializaci /etc/rc.conf, ktera se nejprve uklada do souboru rc.conf.bak, ktery je pouze docasnym, pracovnim souborem. Nejprve se inicializuje loopback sitove rozhrani, potom venet0 a podle poctu ruznych IP adres z ruznych rozsahu se
doplni venet0:0 az venet0:n, kde 'n' je pocet pridelenych IP adres z rozsahu (IPv4 verejne, IPv4 provatni, IPv6). Vse konci tim, ze se soubor prejmenuje z rc.conf.bak na rc.conf.

Pokud chcete aktualizaci sablony se systemd dotahnout do konce, je nastudovani si techto scriptu prinejmensim vhodne.

J.M.
Ether
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. srp 2012 21:10:55

Re: Arch 2012.03 - jak aktualizovat

Příspěvek od Ether »

admin píše:Tento zpusob zmeny hostname neni standardni z pohledu OpenVZ. Vemte si priklad z puvodni neaktualizovane podoby ArchLinuxu, ani zde se nic nezapisuje do /proc/sys/kernel/hostname. Zde je z pohledu scriptu (viz moje priloha vyse) podstatny obsah v /etc/hosts a /etc/rc.conf.
Nevím, proč jancici tuto možnost zmiňoval, nicméně jeho skript využívá správně /etc/hostname:

Kód: Vybrat vše

echo ${hostname} > ${cfgfile}
hostname ${hostname}

Kód: Vybrat vše

set_hostname /etc/hostname "${HOSTNM}"
jancici
Příspěvky: 16
Registrován: úte 22. bře 2011 14:02:31

Re: Arch 2012.03 - jak aktualizovat

Příspěvek od jancici »

a)
o tom echo HOSTNAME do /proc ..... som hovoril preto lebo netcfg to niekde asi chce spravit
{pozri moj dotaz tuto : https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=129178&p=2
a ked som to skusal u mna na lokalnom PC tak to funguje

b)
neviem ci by som isiel cestou ze si naisntalujem arch lokane na nejakomm virtual stroji, nedosiahne sa tym zhoda s VPS na 4mart.
iba ak by spravil zalohu VPS a tu potom stiahol a to potom pouzil lokalne.
treba dat pozor, lebo ako pise admin, VPS bezia na starsom kernely ktore mozno nebude podporovat systemd - dbus ...
Ether
Příspěvky: 11
Registrován: úte 28. srp 2012 21:10:55

Re: Arch 2012.03 - jak aktualizovat

Příspěvek od Ether »

jancici píše:neviem ci by som isiel cestou ze si naisntalujem arch lokane na nejakomm virtual stroji, nedosiahne sa tym zhoda s VPS na 4mart.
No třeba to bude fungovat. Pořád je to řádově jednodušší, než si ve virtuálu rozbíhat RHEL se starým jádrem a OpenVZ a v tom ještě mít kontejner s Archem.

Doplnění: Přečetl jsem si vlákno, na které jsi odkazoval, a vypadá to na užitečné informace. Budu odtamtud čerpat, až se dostanu k rekonfiguraci.
Zamčeno