Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
galasek
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07. pro 2012 21:58:33

Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od galasek »

Zdravím, dobrý večer všem, su tady nový a jen tak v rychlosti jsem kouknul na Váš web, který se mi velmo líbi. Rád bych tož zeptal někoho kdo umí se v tom více orientovat co se týče podporovaných mobilů zda i to ten nový HTC Windows Phone 8X co běží na Windows Phone 8 se dá nějak použit a nadstavit na odorik. Nic jsem nenašol a manželka ho chce velmo, já mám iphone a su spokojen, ale ona chce jen ten takový barevný, že je moc hezký tavé barvy yellov. Nuž co možná někdo poradí, napíše nějaká zkušenosti s tímto mobilem co se dá a nedá s ním dělat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od xsouku04 »

Zkuste si nainstalovat Skype http://www.skype.com/intl/en/get-skype/ ... ows-phone/ Volat pak můžete podle tohoto návodu.
http://www.odorik.cz/w/skype

Microsoft co se týče skype dlouho jen sliboval, myslím že když neexistoval skype tak nemohl být i jiný program, protože to nebylo vyřešeno na úrovni systému. Nyní by mohli vznikat časem i jiné SIP programy.

Chci se zeptat ohledně Iphonu. Jaký program na volání přes internet používáte a jak jste s ním spokojený? Myslím tak před necelými dvěma lety jsem si koupil iphone, ale byl jsem z něj dost sklamaný. Hlavně jsem nenašel žádnou SIP aplikaci, co by fungovala fakt dobře aby to bylo rovnocenné s GSM voláním jako je to třeba v nokii Asha 303.
galasek
Příspěvky: 26
Registrován: pát 07. pro 2012 21:58:33

Re: Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od galasek »

Dobréj den, používám Acrobits a su spokojen, aplikace není zadarmo (je placená) ani kodek G729 (také není zadarmo), který se dá dokoupit, ale není nutnosti. Vše funguje jak má, mohu jen doporučit. Funguje přes aplikaci odorik i v.....l :-) Nastavení jednoduché.
mik
Příspěvky: 29
Registrován: stř 28. pro 2011 14:01:44

Re: Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od mik »

Window Phone 8 by měl být dobře připraven na VOIP (SIP). Tedy alespoň po stánce API.

První VOIP apps se začínají objevovat, např. OctroTalk (in 2.0.1, we also add support for third party SIP providers. You can configure a SIP account, and make calls.)

Ostatní VOIP aplikace (zdarma) byly natvrdo navázány na operátory.
ohok
Příspěvky: 2
Registrován: sob 29. pro 2012 10:44:10

Re: Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od ohok »

Marně se tento program snažím na W8 (Lumia 920) rozchodit.
Registruje se, registruje se a nic.
Myslím si, že jsem vše nastavil správně, ale neumí to změnu portu, možná v tom bude problém...

Zkoušel to někdo úspěšně ?
kthoma
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 03. led 2013 15:40:13

Re: Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od kthoma »

OctroTalk mě funguje na nokia lumia 610.
V nastavení SIP je potřeba taktéž vyplnit kolonku realm="sip.odorik.cz"
medic@centrum.cz
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. úno 2016 11:37:29

Re: Windows Phone 8 - nevíte někdo poradit?

Příspěvek od medic@centrum.cz »

Mám velmi dobrou zkušenost s aplikací Lindphone. Je zdarma ve Wind. Store. Jednoduché nastavení, byl jsem překvapen jak skvěle funguje na Lumii, kvalita hlasu výrazně lepší než CS Simple pro Android.
Odpovědět