Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služeb

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od 4smart.cz »

Dnes vyšla v pořadí 7. beta verza aplikace pro vzdálenou technickou podporu služeb odorik.cz.
Tentokrát jde spíše o opravdnou verzi, řešící objevené problémy.

Aplikaci i changelog najdete zde:
https://www.4smart.cz/JavaTunnel/

J.M.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem dneska znovu zkoušel, jestli to rozpozná Grandstream GXV3140. Nenašlo. Byl to pokus s kódem 4799.
Je to ale málo obvyklý telefon.

Jen mne tak napadá. Hodilo by se tam mít dvě tlačítka. Na zavření a na to, když chci opakovat skenování lokální sítě.
Např. zapojím další voip telefon a je zbytečné abych kvůli tomu musel aplikaci ukončovat a znovu spouštět.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od 4smart.cz »

Změna odkazu na aplikaci - aktuální verze je zde:

https://www.4smart.cz/JavaTunnel/
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

právě byla uvolněna 8. beta verze aplikace JavaTunnel pro vzdálenou technickou podporu služeb www.odorik.cz.

Změn je opravdu hodně. Mezi zásadní novinky patří implementace VNC serveru do aplikace s podporou síťového tunelování,
nahrazení seznamu zařízení jList za jTable, zvýšení spolehlivosti při rozpoznávání VoIP zařízení, implementace tlačítka pro rescan
sítě LAN, odstranění nalezených chyb, optimalizační úpravy v jádře aplikace a významé rozšíření slovníku známých VoIP zařízení a
síťových ne-VoIP zařízení (routerů, Wifi AP, apod).

Nová verze aplikace (1.0 beta 8) včetně changelogu je k dispozici zde:
https://www.4smart.cz/JavaTunnel/

J. Marák
Zbyněk
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. bře 2014 12:10:09

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od Zbyněk »

Přimlouvám se za vytvoření 2. varianty JavaTunelu, která již v sobě bude mít veškeré potřebné aplikace především Java Machine (JRE Oracle). Vím že velikost naroste o cca 30MB.

Dle mých zkušeností uživatelé raději stáhnou větší soubor, než aby něco instalovali. Dnes již jsou internetové přípojky dostatečně rychlé. Donutit uživatele opsat IP adresu pro alternativní aplikaci je téměř nesplnitelný úkol. Javu na cizích počítačích potkávám čím dál méně, na webových stránkách vůbec (tj. java applety).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od xsouku04 »

Zbyněk píše:Přimlouvám se za vytvoření 2. varianty JavaTunelu, která již v sobě bude mít veškeré potřebné aplikace především Java Machine (JRE Oracle). Vím že velikost naroste o cca 30MB.

Dle mých zkušeností uživatelé raději stáhnou větší soubor, než aby něco instalovali. Dnes již jsou internetové přípojky dostatečně rychlé. Donutit uživatele opsat IP adresu pro alternativní aplikaci je téměř nesplnitelný úkol. Javu na cizích počítačích potkávám čím dál méně, na webových stránkách vůbec (tj. java applety).
Myslím že je to výborný nápad. Kdyby to navíc bylo samorozbalovací jeden soubor, co se před spuštěním sám rozbalí někde do tempu a pak po sobě ještě uklidí, mohl by to zvládnout opravdu každý. Co na to říká pan Admin Jaroslav Marák?

Pravda je, že většinou potřebuje právě ten typ uživatelů, pro které může být problém třeba už jen spustit exe soubor.
Zbyněk
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. bře 2014 12:10:09

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od Zbyněk »

xsouku04 píše: Samorozbalovací jeden soubor, co se před spuštěním sám rozbalí někde do tempu a pak po sobě ještě uklidí...
Vytvořil jsem samosputitelný soubor OdorikJavaTunnel(CameyoJRE).exe (47,5MB) obsahující javu za pomocí aplikačně-virtualizační technologie Cameyo. Je fukční pod WinXP, Vista, Win7 a Win8, dočasné soubory po sobě maže. Obsaženou verzi JavaTunnelu lze měnit za pomocí aplikace CameyoPackageEditor.exe (10,01MB) (jedná se o ořezanou součást z aplikace Cameyo, proto se některé funkce odvolávají i na jiné součásti, které však nejsou obsaženy - pro editaci nejsou třeba). Nejedná se o ideální řešení, ale funkčnost je zajištěna. Vývojář JavaTunnelu zajisté nabídne elegantnější řešení.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od 4smart.cz »

Velmi inspirující. Nejsem Windowsák a proto jsem o podobné možnosti netušil. Tím lépe, že jste s tím přišel.
Nastudoval jsem si to a vytvořil si vlastní (image). V mém případě je součástí Java 1.6.0_37 (JRE). Celková velikost archivu je tak 29,6 MB, což je lepší.
Sestavení jsem provedl pod systémem Win XP (SP 2, 32bit) a testování i pod Win 7. Rozbalení image jsem nastavil na HDD, nikoliv do RAM jako ve Vašem případě.
Vše se zdá být funkční. Zde odkaz na můj výtvor:

https://www.4smart.cz/JavaTunnel/javaTunnelComplete.exe

Ještě jednou díky za nápad !
J.M.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s testováním aplikace pro technickou podporu služe

Příspěvek od xsouku04 »

Super, pro ty, co neví, co to je, tak aktualizovaný návod je zde:
http://www.odorik.cz/w/java_tunnel
Odpovědět