Vyber ip kamer

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
kutil.1
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 21. úno 2013 22:03:10

Vyber ip kamer

Příspěvek od kutil.1 »

Zdravim,

potreboval bych poradit a trochu zasvetit do IP kamer. Mam za ukol zkusit navrhnout zabezpeceni jednopodlazniho domu, ale nemam zadne zkusenosti. Jen jsem si zjistil, ze budu potrebovat asi 6 +1 IP kamer.

Potreboval bych spis objasnit, zda lze kombinovat ruzne kamery? Tech 6 kamer by melo byt venku zaveseno pod stropem, ale rad bych umistil jeste jednu hned vedle vchodu do zdi, jak jsou klasicke podomitkove vypinace.

Pristup ma byt z www. Koukal jsem ze se casto pouzivaji videoservery, ovsem co kdyz bych to chtel rovnou napojit na PC, je nejaka takova moznost? Neco jako kamera s LAN konektorem, stahnout to do schwiche a ten pripojit na vlastni server. Jak se cenove pohybuje takovy softit a lze jej instalovat na linux?

Nekde na netu jsem nasel zminku o detekci zastineni nebo pootoceni kamery, vandalismu, ovsem neni to u vetriny kamer uvedeno a jsem docela v zmaten.

Prosim pokud mate nejake zkusenosti, prosim o vyjadreni.
Uživatelský avatar
Eshop
Příspěvky: 31
Registrován: pon 20. úno 2012 13:50:51

Re: Vyber ip kamer

Příspěvek od Eshop »

Dnes je možné koupit kompletní sety všetně zákládny, do které stačí připojit kamery.Vše se nastavuje na základně,ta se připojí k internetu a lze připojit i hdd.
Viděl jsem to v solární elektrárně a vypadalo to celkem jednoduše. Jen ta cena bude asi horší.Ve finále to ale určitě vyjde levněji, než to připojit k PC a dlouze s tím laborovat.Základna je bezůdržbová a na PC se často něco pokazí. Základna má další výhodu, že se k ní připojují ccd kamery, které jsou podstatně levnější a je jich na trhu víc než ip kamer. Konkrétní typ kamery bohužel nedoporučím, ale začal bych od výběru základny.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyber ip kamer

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud umíte linux,nebál bych se toho, i když to může být drbačka.
Co se týče spolehlivosti PC, tak PC je nespolehlivé hlavně s OS Windows, nebo pokud má odcházející disk nebo se přehřívá.
Něco jako je tohle http://www.root.cz/clanky/odroid-vykonn ... pberry-pi/ by mohlo stačit a nahrávat by se mohlo na externí USB disk. Určitě něco exituje volně ke stažení pod linuxem, ale nemám zkušenost.
Pokud by jste použil ip kamery Grandstream, mohly by zárověň fungovat i jako VoIP video telefony, takže jedna z možností jak se podívat co se tam děje je prostě zavolat na číslo v síti odorik. Kamery lze nastavit tak, aby přijímaly jen hovory z předem daných čísel, takže to neznamená, že dívat se bude moci kdokoli.
Martin_Okal
Příspěvky: 1
Registrován: ned 17. led 2016 21:01:01

Re: Vyber ip kamer

Příspěvek od Martin_Okal »

Vo Vašom prípade asi je teraz neskoro ale pre niekoho ďalšieho, kto potrebuje vedieť čo znamenajú všetky tie údaje, ktoré píšu výrobcovia a predajcovia na krabice doporučujem preštudovať http://www.kameryshop.sk/clanky-a-oznam ... -dolezite/ . Po preštudovaní budete si vedieť vybrať zabezpečovací kamerový systém presne podľa Vašich požiadaviek
Odpovědět