zjištění kreditu jinak než přes internet

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
JPT
Příspěvky: 323
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: zjištění kreditu jinak než přes internet

Příspěvek od JPT »

Mě už taky.
m142857
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 02. čer 2016 11:39:04

Re: zjištění kreditu jinak než přes internet

Příspěvek od m142857 »

Bylo by moc fajn, kdyby šlo zjistit kredit i voláním na přednastavený callback ve webovém rozhraní. Což momentálně nejde (pokud někde něco nedělám špatně), protože číslo 0 ani 0# ani 4489 tam zadat nelze (nesprávný formát čísla "KAM" - na které chcete spojit, může být též prázdné). Podařilo se mi tam zadat číslo *000000, ale to přes callback nefunguje (Hovor se nepodařilo spojit).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zjištění kreditu jinak než přes internet

Příspěvek od xsouku04 »

m142857 píše:Bylo by moc fajn, kdyby šlo zjistit kredit i voláním na přednastavený callback ve webovém rozhraní. Což momentálně nejde (pokud někde něco nedělám špatně), protože číslo 0 ani 0# ani 4489 tam zadat nelze (nesprávný formát čísla "KAM" - na které chcete spojit, může být též prázdné). Podařilo se mi tam zadat číslo *000000, ale to přes callback nefunguje (Hovor se nepodařilo spojit).
A číslo rychlého kontaktu tam také nejde vložit? Pak by stačilo to, co potřebujete, uložit pod rychlý kontakt. Budeme tohle brzy vylepšovat, aby bylo možné vložit třeba prefix na nahrávání.
m142857
Příspěvky: 40
Registrován: čtv 02. čer 2016 11:39:04

Re: zjištění kreditu jinak než přes internet

Příspěvek od m142857 »

To zřejmě nejde, tato čísla jsou jen v roletce. Po výběru se už do příslušného vstupního pole opět vloží celé původní číslo z příslušného rychlého kontaktu.

EDIT: Tak číslo rychlého kontaktu nakonec opravdu přímo vložit lze, ale člověka to nenapadne, protože se mu nabízí vpravo roletka pro vložení rychlého kontaktu, která vkládá originální dlouhé číslo, jak jsem zmínil.

Ale přesto, pokud je jako cílové číslo rychlého kontaktu 0 nebo 4489, stále to nefunguje (Odorik bohužel neumožňuje volání na vámi zadané číslo).

Částečně jsem uspěl se sip:0@sip.odorik.cz , to se ale chová jinak než když volám číslo 0 z internetu - automat vyzve k zadání čísla pro spojení. Poté co se vykecá, nabídne volbu 0# pro zjištění kreditu.

Zkusil jsem ještě tuto DTMF volbu přidat do SIP kontaktu, např. sip:0@sip.odorik.cz#0# či sip:0@sip.odorik.cz#s0#, ta ale nezabírá.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: zjištění kreditu jinak než přes internet

Příspěvek od xsouku04 »

Dobře, předpokládám, že to tak do čtrnácti dní opravíme. Měli by tam pak jít vkládat všechny speciální prefixy i sip jména.
Odpovědět