Program pro zpetne volani pro android ??

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od ViR »

honza píše:Však toto má odorik taky. Ale jen 10 čísel
BTW, slovenských :| .
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od tomicak »

To je všechno fajn, ale je právě potřeba přiřazovat ty čísla dopředu, nastavovat a podobně. Což pro čísla který volám často není problém, ale chtělo by to něco, co by bylo možný použít kdykoliv a jednoduše bez nějakýho nastavování dopředu, protože když chci volat na číslo na který volám 3x za rok, nebo jen jednou v životě, což se mi stává docela často, musim složitě vypisovat číslo do sms, tzn. si ho taky musim pamatovat... dlouho to trvá, složitý a tak. Proto by při nejmenšim bylo fajn, kdyby jsme se my uživatelé Android telefonů dočkali alespoň aplikace jako je pro Java telefony. Zatím se ale nic neděje... nebo se mýlim...?

Když jsme u toho callbacku, nepozorujete někdo zhoršenou kvalitu hovoru? Když si objednám callback na mobil, je to často jako bych měl hlavu v trubce. Duní to dost často, prakticky vždycky určitym způsobem. Nevim přesně jak je na tom protistrana, ale docela často se mě volaná osoba při hovoru ptá "co sem právě řikal, že mi bylo špatně rozumět". A zdá se mi, že to taky dost záleží z jakýho a na jaký číslo volám. Například nejhorší mi to příde pokud volám callback z mího českýho mobilu (vodafone) na slovenksej mobil, konkrétně t-mobike.sk. A obecně nejhůř je mě údajně slyšet, pokud přes sip volám na vodafone.cz. Na t-mobile.cz nebo O2.cz se to zdá bejt lepší. Je tohle vůbec možný, aby v závislosti na síti do jaký volám, ať už přes sip nebo přes callback, byla zhoršená kvalita hovoru? Zaznamenal tady i někdo další něco takovýho? Možná to patří do jinýho tématu... případně založme nový téma.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od ViR »

tomicak píše:Proto by při nejmenšim bylo fajn, kdyby jsme se my uživatelé Android telefonů dočkali alespoň aplikace jako je pro Java telefony. Zatím se ale nic neděje... nebo se mýlim...?
Nevím jak to funguje (mám Symbian a ne Android, a Java mi běží bez problémů), ale nezkoušel jste na tomto webu http://www.netmite.com/android/srv/1.6/getapk.php konverzi Java aplikace na aplikaci pro Android? Údajně něco proběhne dobře a něco ne, ale za zkoušku by to možná stálo.
tomicak píše:Je tohle vůbec možný, aby v závislosti na síti do jaký volám, ať už přes sip nebo přes callback, byla zhoršená kvalita hovoru? Zaznamenal tady i někdo další něco takovýho? Možná to patří do jinýho tématu... případně založme nový téma.
No, když vezmu v úvahu, že pokud u SIPu nepoužíváte PCMA, tak pak může i tam docházet ke dvojímu transkódování ztrátového kodeku, že do hry (logicky) vstupují ještě tranzitní sítě, a že technicky jde u callbacku vlastně o dva samostatné byť propojené hovory, tak je složitost propojení určitě výrazně vyšší a zhoršení kvality je prostě "možné". Jinak jsem v posledních dvou dnech provolal přes hodinu přes ten callback od ERI (mobil O2 <-> mobil O2, Nokia E51 <-> Blackberry, obojí kodek GSM-EFR, tranzit PCMA) a kvalita hovoru byla zcela bezproblémová.
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od tomicak »

Díky za odkaz, nicméně o tomhle vim, několikrát sem to zkoušel a žádná hitparáda to teda neni. Žádná z aplikací prakticky nefungovala. Opravdu nevim o aplikaci, která by po konvertu neměla nějakej zásadní problém s funkčností.

A u sip používám PCMA většinou, nicméně, ERI jsem tak nějak zavrhnul, po tom, co jsem se podival na jejich ceny a vůbec ceník je pro mě dost nepřehlednej. Navíc ten aktivační poplatek a taky poplatek za spojení. Třeba nikde sem nenašel kolik stojí volání na mobilní sítě na Slovensku nebo v Německu. Maj tam všude "pevné sítě a VYBRANÉ mobilní sítě" Asi kdybych víc hledal... Každopádně poplatek za spojení a aktivační poplatek 300,- způsobil, že jsem se o tuhle možnost přestal zajímat. Nebo chápu snad ty poplatky nějak špatně? Není tam nějaká možnost to vyzkoušet? Každopádně co se cen týká, odorik.cz u mě jasně vyhrává, kvalita je přijatelná většinou teda, jen ten program na android by to chtělo.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od ViR »

tomicak píše: ERI jsem tak nějak zavrhnul, po tom, co jsem se podival na jejich ceny a vůbec ceník je pro mě dost nepřehlednej. Navíc ten aktivační poplatek a taky poplatek za spojení.
Ten aktivační poplatek, jak jsem mluvil s jejich podporou, je současně částka, kterou lze spotřebovat na ten sestavovací poplatek. Jinak jde o "postpaid" službu s dodatečnou fakturací...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od xsouku04 »

Jak si objednat callback z mobilního telefonu s Androidem přes datový tarif tak, aby šlo pohodlně použít telefonní seznam v mobilu už máme vyřešené. Funguje to tak, že na číslo s kterým si přejete spojit pošlete prázdnou SIP textovou zprávu přímo z programu csipsimple. To je pro naši ústřednu signál, že si přejete objednat zpětné volání. Volat se bude na číslo, na které máte zaregistrován Odorik účet a spojovat se bude na číslo na které jste poslali prázdnou sip zprávu.



V Csipsimple je ale drobný bug, kromě zprávy message callback to OK zborzaní někdy i trochu smetí. Je to ale neškodné.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od Kristovec »

Muze vubec Android poskytnout aspon trochu obstojnou cistotu zvuku,byt bez pouzití dat,tedy pri zpetnem volani?
Vcera jsem si nechal spojit klasicky callback operatora Actionvoip.com mezi dvema CZ mobily,jednak byl zvuk velmi hluboky,misty az nesrozumitelny,tedy bez vysokych tonu,jednak
to pripominalo sum priboje na mori,stejne tak u Vyke.com,ale je mozne,ze to lze zmirnit,kdyz
operator chce,MO-CALL miva zvuk docela cisty.Chci jen rici,ze ani callback ani volani typu 822 nemusi zajistit lepsi zvuk,nez EDGE ci 3G.
Navic jsem zjistil,ze Vodafonacke 3G,ktere po vycerpani FUP ma rychlost tak 25 na 10 kB vterina,poskytuje mene spatny zvuk,nez EDGE plnou rychlosti,asi 200 na 50 kB.Jde o Nokii E52 a Fring.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud je použit výhradně ALow a hovor zbytečně nechodí dvakrát kolem světa, tak by kvalita hovoru přes zpětné volání měla být k nerozeznání od běžného hovoru. Na tyhle nízko nákladové marketingové zázraky se ale nedá moc spoléhat. Zkuste se nechat spojit přes nás. Tahle možnost zpětného volání je hlavně pro případ, že nejste v dosahu internetu, který by byl použitelný pro hovor. (např. někde na horách)
mido
Příspěvky: 17
Registrován: pát 18. kvě 2012 22:11:06

Re: Program pro zpetne volani pro android ??

Příspěvek od mido »

to co jste chtěli je asi tahle aplikace

https://play.google.com/store/apps/deta ... b.coolback

integrovaná přímo do seznamu, paráda
Odpovědět