VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
tazatelx
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. dub 2013 19:03:54

VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od tazatelx »

Dobrý den,

dovolím si položit několik dotazů.

1. Existují zkušenosti s VoIP (Odorik) telefonií na Windows Phone 8 telefonech? Konkrétně Nokia 720/820/920?

2. K volání přes internet doporučujete nějaké telefony - četl jsem. Doporučený MT se nastaví (třeba Nokia Asha 303), a když si zavolám - mohu volat levněji přes internet (Wi-Fi/3G), a to ze svého odoričího účtu. Je tedy skutečně následně odebírán kredit z mého účtu v síti Odorik?

3. Není nutné pro tuto činnost mít ale nomadické číslo? Mohu přeci volat ze zcela jiné části republiky, než mám pevnou linku registrovanou.

4. Vše se dá nastavit, respektive je přednastaveno, že volaný vidí mé mobilní číslo, nikoliv číslo odoričí, přes které ve skutečnosti právě volám?

Předem děkuji za odpovědi.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od Georgius »

tazatelx píše:1. Existují zkušenosti s VoIP (Odorik) telefonií na Windows Phone 8 telefonech? Konkrétně Nokia 720/820/920?
Netuším.
tazatelx píše:2. K volání přes internet doporučujete nějaké telefony - četl jsem. Doporučený MT se nastaví (třeba Nokia Asha 303), a když si zavolám - mohu volat levněji přes internet (Wi-Fi/3G), a to ze svého odoričího účtu. Je tedy skutečně následně odebírán kredit z mého účtu v síti Odorik?
A odkud by se jinud odebíral ? Dokonce se dá v reálném čase sledovat cena hovoru (ve výpisu hovorů)
tazatelx píše:3. Není nutné pro tuto činnost mít ale nomadické číslo? Mohu přeci volat ze zcela jiné části republiky, než mám pevnou linku registrovanou.
Pokud jste na jiném místě než je uvedeno u Vaší pevné linky, dopouštíte se nějakého přestupku. K tomuto účelu slouží nomadická čísla, která by se tak měla používat. Nebo CLIP - viz níže.
tazatelx píše:4. Vše se dá nastavit, respektive je přednastaveno, že volaný vidí mé mobilní číslo, nikoliv číslo odoričí, přes které ve skutečnosti právě volám?
Ano, dá se to nastavit, pokud nemáte SIM od Odorika, tak musíte dát nastavit CLIP a v průběhu 48 hodin Vám přijde SMS s potvrzovacím kódem, po jejímž zadání se bude na dané lince ukazovat číslo Vašeho mobilu.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od Kabek »

Ověřte si, že při volání na tísňové linky stejně jde informace na pult o místě toho čísla, ze kterého je de facto voláno (adresa), kde je registrované, bez ohledu na CLIP. Stejně tak při potlačení identifikace. (Co, na to Odorik?!)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od Pitomec »

Geografické číslo jenom na adrese, kde je registrováno. Nomadické i kdekoliv jinde. CLIP s tím pak nijak nesouvisí, protože se při tísňovém volání vždy předává původní číslo a ne to "podstrčené".
Obrázek
tazatelx
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. dub 2013 19:03:54

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od tazatelx »

Příjemné sobotní odpoledne.

Já nechtěl moralizovat, ani vytvářet formu kritiky kohokoliv, či čehokoliv. Šlo mi o to, jak vše má být správně - co je správně, co ne. Abych věděl. Pokud tedy správně chápu, když si k pevnému telefonnímu číslu (běžná VoIP linka Odorik - geografické číslo) zřídím CLIP, pak předpis neporušuji. Druhou možností by bylo využití nomadického čísla. Nebo je vždy třeba využít služeb nomadického čísla?

Volání z nomáda je ale dražší, že?

Četl jsem zde na fóru, že když je k číslu v rámci sítě Odorik, již přiřazeno „běžné“ telefonické číslo 5XX XXX XXX, pak již nejde na toto vytvořit CLIP a musím udělat další linku. Někdo psal, že v budoucnu to možné bude (nebude nutno vytvářet další linku). Jaký je tedy současný stav?

Máte někdo zkušenost s VoIP (SIP) přes WP8 a telefony Nokia?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od Pitomec »

Když se pevná linka (geo číslo) fyzicky vyskytuje jinde, než na registrované adrese, tak je to špatně. A CLIP s tím nijak nesouvisí.

Hovory z geo a nomado čísel jsou účtovány zcela shodně.
Obrázek
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od Georgius »

Nejsprávnější řešení je si za 5 Kč dokoupit ještě jednu linku, k tomu nomadické číslo a pak dle chuti zapnout CLIP nebo nechat Nomáda. A pak se to správně smí používat kdekoliv v ČR.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od xsouku04 »

Georgius píše:Nejsprávnější řešení je si za 5 Kč dokoupit ještě jednu linku, k tomu nomadické číslo a pak dle chuti zapnout CLIP nebo nechat Nomáda. A pak se to správně smí používat kdekoliv v ČR.
Přesně.
tazatelx
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. dub 2013 19:03:54

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od tazatelx »

Díky. Jak jsem uvedl. Nešlo o kritiku, moralizování. Jen jsem položil dotaz.

Teď je mi to jasné. Nomád anebo nomád s CLIPem (v případě „maskování“ čísla mobilním). S tou cenou volání - tak to jsem spletl. Zřejmě se jednalo o cenu za volání na nomadická čísla - tam někteří operátoři účtují více, než na běžné linky, nebo jsou tam další omezení.

Ještě dotaz, předpokládám, že když si aktivuji nomáda s CLIPem, pak člověk který mně bude volat a vytočí mé skutečné mobilní číslo, tak se dovolá na mobil/mobilní číslo, nikoliv na nomadické číslo. CLIP je v tomto případě jen jakési „přejmenování“ nomadického čísla pro jiného účastníka.

A teď ještě někdo, kdo má zkušenost s WP8 a VoIP telefonií na Nokii 720/820/920 :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VoIP (SIP) a Windows Phone 8+volání mobilem přes net

Příspěvek od xsouku04 »

tazatelx píše:Díky. Jak jsem uvedl. Nešlo o kritiku, moralizování. Jen jsem položil dotaz.

Teď je mi to jasné. Nomád anebo nomád s CLIPem (v případě „maskování“ čísla mobilním). S tou cenou volání - tak to jsem spletl. Zřejmě se jednalo o cenu za volání na nomadická čísla - tam někteří operátoři účtují více, než na běžné linky, nebo jsou tam další omezení.

Ještě dotaz, předpokládám, že když si aktivuji nomáda s CLIPem, pak člověk který mně bude volat a vytočí mé skutečné mobilní číslo, tak se dovolá na mobil/mobilní číslo, nikoliv na nomadické číslo. CLIP je v tomto případě jen jakési „přejmenování“ nomadického čísla pro jiného účastníka.
Ano pochopil jste to správně.
tazatelx píše: A teď ještě někdo, kdo má zkušenost s WP8 a VoIP telefonií na Nokii 720/820/920 :-)
WP8 je co se týče VoIP úplně na začátku, teprve nedávno začal fungovat Skype.
Odpovědět