Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
DuckDaffy
Příspěvky: 28
Registrován: pát 05. srp 2011 18:09:46

Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od DuckDaffy »

Několikrát se mi v programu CSipSimple v0.02-03 r944 @ Android v2.3.3 @ HTC Desire Z @ Wifi podařilo dosáhnout toho, že mi při normálním volání na mé veřejné VoIP číslo zvonily dva příchozí hovory najednou, ze stejného čísla.

Něco jsem četl v jejich dokumentaci, obecně je to prý chyba operátora.
http://code.google.com/p/csipsimple/wik ... p_server_t

Faktem je, že jsem na webu odorik.cz tou dobou šachoval v konfiguraci, měnil hesla, přenastavoval program a tak dále...
Nyní to už nedělá.

Možná je to tedy bug, zkuste to prosím prověřit.

DD
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od xsouku04 »

Sice jsem to zatím nijak neověřoval. Jste-li zaregistrován dvakrát, hovor je poslán dvakrát.
To, že když budou všichni dodržovat standard, tak bude všechno fungovat dobře je jen teorie, protože standard je často nejen překomplikovanej ale často nedomyšlenej. Myslím že by to byl dobrý námět na diplomku.

Můžem se na to zkusit podívat.

Vadí to něčemu? Nebo je to jen nepříjemné?
kubisek78
Příspěvky: 20
Registrován: pát 05. srp 2011 14:04:34

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od kubisek78 »

To jsem taky pozoroval. Stalo se mi to tehdy, když jsem se s HTC Desire dostal do pokrytí svojí wifinou a CSipSimple se zaregistroval přes ní, ale neodregistroval přes UMTS. Takže buď by se to muselo ošetřit na straně SW a nebo na straně tel. operátora, kdy by zahodil starou registraci při registraci z jiné IP adresy.
DuckDaffy
Příspěvky: 28
Registrován: pát 05. srp 2011 18:09:46

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od DuckDaffy »

Díky za reakce.
Momentálně bohužel nemám možnost to dále šířeji testovat.

Co však popisuje kubisek78 zde
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f= ... 1c13c#p457
je podle mého dostatečný důvod se na to podívat a zkusit to vyřešit. ;)

Vadilo by mi nejen dvojí zvonění, ale taky mrhání limitu 3G datového tarifu, horší odezva a taky nedůvěra ve správné/předvídatelné fungování systému...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od xsouku04 »

Problém sledujeme, i když s nízkou prioritou. Zatím jsme na nic nepřišli.

Řešíme nyní závažnější záhady ohledně SIP, které jsou sice závažné, ale náhodně se zjevující ale jen o některých uživatelů.

Jako že hovor na geografické číslo se jednostranně rozpadne (volaný přestane slyšet) po určité náhodné době a jen někdy - dost vyjímečně.
Stalo se to někomu? Nejde to zopakovat. Volaný má well_t20

Také řešíme jiné problémy zabagovaného telefonu well t20 http://www.odorik.cz/w/well_t20 . (ve skutečnosti je to yealink, http://www.yealink.com/index.php/Products/detail/id/4 dovozoce telefon přejmenovává, aby lidem komplikoval život)
Když se použije UDP tak nechce rozumět ACK, když se použije TCP tak ACK rozumí, ale nechce korektně provádádět blind transfer.

Jinak to mrhání limitu 3G je minimální, protože se jedná jen o signalizační pakety.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od xsouku04 »

Vypadá to, že nejnovější verze z http://nightlies.csipsimple.com/trunk/C ... -trunk.apk (tedy ne z android marketu)
to už nedělá.
Pro instalaci je potřeba v androidu zaškrtnout položku, kterou najdete v nastaveni/aplikace/neznámé zdroje

Možná to bude přecejen chyba csipsimple a ne u nás. Jiné telefony to nedělají.
Naprostá většina SIP operátorů totiž nepodporuje více zaregistrovaných zařízení zároveň na jednom sip účtu.
My to podporuje, ale ne každý telefon to musí mít odladěný.
DuckDaffy
Příspěvky: 28
Registrován: pát 05. srp 2011 18:09:46

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od DuckDaffy »

Momentálně mám po odmlce opět telefon a na něm CSipSimple 0.02-03 f1075 a chyba se hned projevila zase - dva hovory současně z jednoho čísla.

Při konfiguraci programu jsem využil přednastavený profil Odorik.cz.
Je autorem někdo z techniků Odoriku nebo to dělal vývojový tým CSipSimple?

Vypadá to, že to hapruje např. na pomezí dossahu WiFi sítě, kde se telefon jednou přihlásí na WiFi, zaregistruje SIP, a po chvíli WiFi vypadne a zaregistruje SIP přes EDGE.

On-line pak vidím až 10 registrací krátce po sobě, které svítí zeleně.
Když se snaží zaregistrovat po jedenácté, tak už se to nepovede a musím počkat na timeout nejstarší předchozí registrace.
Kovarik

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od Kovarik »

Zdravím,
pomůže v menu/Ucty/ vybrat účet /

1) Povolit prepsani kontaktu
2) Try to clean registers
DuckDaffy
Příspěvky: 28
Registrován: pát 05. srp 2011 18:09:46

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od DuckDaffy »

Díky za nápad. :)

Pro ostatní musím dodat, že je potřeba u účtu podržet prst na vybraném účtu, zvolit "Choose wizard", tam vybrat "Expert" a teprve pak lze podrobně změnit konfiguraci účtu.
Allow contact rewrite (zapnout), Contact rewrite method (bylo Normal, funguje i Legacy) a Try to clean registers (zapnout).

Zdá se, že registrace, které byly vytvořeny až po změně konfigurace se daří při re-registraci zpětně zrušit.
Registrace, která byla vytvořena ještě předtím, zůstává viset, asi dokud nevyprší timeout.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dva příchozí hovory najednou místo jednoho - bug?

Příspěvek od megacruiser »

Zdravím, tvůrce programu CSipSimple tvrdí, že contact rewrite je zapnutý jako default a naopak s tím mohou být problémy, pokud je to zapnuté a vypnutí může pomoct. Try to clean registers je teď ve wizardu Odorik zapnuto defaultně. Jaké nastavení tedy bude nejlepší?

Zde odpověď v angličtině:
About allow contact rewrite, are you sure that the target is to be "on" ?
It should already be the default, and usually when there is problems with this option, turning it off helps.
I push right now something with this allow contact rewrite set to off, and try to clean registers set to on in Odorik.cz wizard. Let me know if Allow contact rewrite should be on instead, I'll modify that back.
Odpovědět