Přesměrování příchozího hovoru

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od kejikl »

Děkuji za odpovědi, ano dalo by se to řešit přez skupiny. Do jedné dát manželku a do druhé ručně jeden po druhém nadatlovat z kontaktů všechny ostatní.
Plus dočasně přepnout na speciálně pro to udělaný profil, který pořeší nepípnutí SMS.
Má to nevýhody:
1) pokud budu chtít toto aktivovat, je to celkem dost mačkání
2) Musím myslet na to až se probudím to deaktivovat
3) Neřeším tím telefonáty od čísel mimo seznam kontaktů.
Hooonza píše:http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
Je možné si nastavit časově podmíněné vyzvánění, pokud by Vám to vyhovovalo: *084ABhhmmHHMMXXXXXXXXX
A pro manželkku samostatnou jinou linku, kde časové omezení nebude?
Zde to nechápu, pokud zřídím další linku, bude to znamenat i další tel. číslo, tzn. další SIM?
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od alfi »

pokud telefon umí skupiny kontaktů, jde určitě nastavit jiné zvonění pro vybranou skupinu a standardní zvonění se použije pro všechny ostatní :)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od xtonda »

1) Přepnout profil bývá poměrně přímo dostupná funkce protože se často používá.
2) Jednou nastavené přesměrování se dá zapínat a vypínat pomocí krátkého kódu, který si navíc lze uložit do rychlých voleb
3) Předpokládám, že v Nokii nejsou úplně blbí. takže krom skupin půjde nastavit zvonění i pro čísla mimo seznam/mimo skupiny.

Proč to místo vymýšlení důvodů proč to nepůjde prostě nezkusíš.

Jinak je potřeba si uvědomit, že ty přesměrované hovory budeš platit.

Pokud by to s tou Nokií nešlo, čemuž nevěřím, tak pak se nabízí koupit další SIM, nějakou s co nejnižším udržovacím poplatkem. Když budeš spát, tak nokii na manželku přesměruješ komplet a ona ti bude volat na tuto novou SIM.

Nebo si koupíš telefon, který to bude umět, jak psal Pitomec.
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od kejikl »

alfi píše:pokud telefon umí skupiny kontaktů, jde určitě nastavit jiné zvonění pro vybranou skupinu a standardní zvonění se použije pro všechny ostatní :)
Funkci pro všechny ostatní tel. nemá
xtonda píše:Proč to místo vymýšlení důvodů proč to nepůjde prostě nezkusíš.
.
Díky za pomoc, samozřejmě jsem to s těmi profily a skupinami zkoušel, ale nevyhovovalo mi to svou složitostí.

1)Nejde to opravdu jen změnou profilu, musíš měnit i vyzvánění pro skupiny a neřeší to volání z neuloženého kontaktu. Skupina "ostatní" na tomto telefonu není.)
2)Super, tak jsem si to představoval.
3)Viz bod 1)

Přesměrování rád zaplatím, jde o jednotlivé hovory v rámci měsíců.
Zajímalo by mě vysvětlení od Hooonzy z tou dalčí odoričí linkou.
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od xtonda »

Nokii nemám a nikdy jsem nepoužíval, takže nebudu oponovat, ale nezdá se mi, že by to výrobce u ve své době vůbec nejlepšího telefonu v portfoliu takto hloupě udělal, pokud tam není vyloženě ostatní/neznámí, čekal bych tam nějaké výchozí vyzvánění, které se uplatní, pokud není volající v definované skupině.

Nevím jestli si rozumíme, profily jsou právě od toho aby se jednoduchým přepnutím profilu změnilo naráz větší množství různých nastavení vyzvánění a filtrování (a dalších věcí) u skupin i globálně.

Já od roku 2002 používám výhradně telefony Sony Ericsson (a chytré zařízení mám extra jen na ty chytré věci), takže s Nokií konkrétně neporadím, zkus se zeptat třeba na fóru jako je mobilmania, tam je hodně lidí a třeba někdo, kdo má zkušenost s Nokií podobného typu, dokáže poradit konkrétně.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od Hooonza »

Obávám se, že tam byla chyba na (mém) přijímači, měl jsem za to, že se jedná o VoIP telefon, ne o mobil.
U mobilu se přesměrování provádí přes T-Mobile, tam s tím žádné velké kejkle dělat nejdou, hlavně se tedy přesměrují všechny hovory, ani manželka se Vám nedovolá:
https://www.odorik.cz/obchod/kategorie/ ... ani_hovoru
http://www.t-mobile.cz/web/cz/podpora/n ... ani-hovoru
martv
Příspěvky: 44
Registrován: úte 22. led 2013 1:26:57

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od martv »

No já na své Nokii E52 tohle neřeším přes skupiny, ale tak, že jsem založil nový profil a v rámci něj nastavil prázdný vyzváněcí tón - takže to nezvoní pro všechny i neznáme. A danému kontaktu (který má být slyšet) jsem nastavil vlastní vyzváněcí tón. Ten je stejný nezávisle na zvoleném profilu, takže mi zvoní stejně ve dne jako v noci (což mi ale spíš vyhovuje).

Tak to zkuste možná takhle?
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od kejikl »

xtonda píše:Nokii nemám a nikdy jsem nepoužíval, takže nebudu oponovat, ale nezdá se mi, že by to výrobce u ve své době vůbec nejlepšího telefonu v portfoliu takto hloupě udělal, pokud tam není vyloženě ostatní/neznámí, čekal bych tam nějaké výchozí vyzvánění, které se uplatní, pokud není volající v definované skupině.
Opravdu to tam není.
xtonda píše: Nevím jestli si rozumíme, profily jsou právě od toho aby se jednoduchým přepnutím profilu změnilo naráz větší množství různých nastavení vyzvánění a filtrování (a dalších věcí) u skupin i globálně.
Rozumíme si náramně, problém je ale v tom, že pokud dám profil "potichu" tak je nadřazen nastavení kontaktu nebo skupiny. Prostě nezvoní nic ať má nastaveno co chce.
xtonda píše: Já od roku 2002 používám výhradně telefony Sony Ericsson (a chytré zařízení mám extra jen na ty chytré věci), takže s Nokií konkrétně neporadím, zkus se zeptat třeba na fóru jako je mobilmania, tam je hodně lidí a třeba někdo, kdo má zkušenost s Nokií podobného typu, dokáže poradit konkrétně.
Zkusím.
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od kejikl »

martv píše:No já na své Nokii E52 tohle neřeším přes skupiny, ale tak, že jsem založil nový profil a v rámci něj nastavil prázdný vyzváněcí tón - takže to nezvoní pro všechny i neznáme. A danému kontaktu (který má být slyšet) jsem nastavil vlastní vyzváněcí tón. Ten je stejný nezávisle na zvoleném profilu, takže mi zvoní stejně ve dne jako v noci (což mi ale spíš vyhovuje).

Tak to zkuste možná takhle?
Jak už jsem psal výše, na tomto telefonu mají Profily maximální práva a pokud na něm nastavím vyzvánění - žádné, ignoruje se nastavení jednotlivých kontaktů(což tento telefon stejně neumí) nebo skupin (toto umí).
Napadlo mě sehnat na netu někde soubor mp3, který bude prázdný, resp. bude na něm ticho. Možná to dělá to nastavení profilu - vyzvánění - žádné.
Uvidím, díky za odpověď.
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od kejikl »

Takže s tím tichým mp3 souborem to funguje.

Manželku si hodím do skupiny, té přiřadím normální vyzvánění.
Vytvořím profil, kterému nastavím jako vyzvánění ticho.mp3 a SMS bez pípnutí.
Pak dám před spaním tento profil jako dočasný na hodinu kdy se budím.

Všem děkuji za pomoc.
Odpovědět