Přesměrování příchozího hovoru

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od kejikl »

Dobrý den přeji,
měl bych otázečku.
Řeším po noční směně jeden problém. Potřeboval bych se vyspat a být při tom na příjmu manželce.
Tzn. jediné manželce bude telefon zvonit, ostatní čísla + komplet SMS budou zticha.
Celé aby to šlo z normálního provozu přehazovat nějak jednoduše.
Napadlo mě to udělat přes nějakou funkci podmíněného přesměrování, tzn. poslal bych nějaký příkaz (který si uložím jako kontakt do telefonu) a ten by způsobil, že se budou všechny hovory na mé číslo přesměrovávat na manželku, kromě toho když mi bude chtít zavolat manželka dovolá se mi.
Druhý příkaz by vše vracel do normálu. Šlo by to?
Nebo to jde nějak nastavit i na hloupém telefonu? (Nokia 6230i)
Děkuji.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od Hooonza »

http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
Je možné si nastavit časově podmíněné vyzvánění, pokud by Vám to vyhovovalo: *084ABhhmmHHMMXXXXXXXXX
A pro manželkku samostatnou jinou linku, kde časové omezení nebude?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od mobilemanic »

Já mám pocit, že se baví o mobilu a tam tohle nejde...
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od xtonda »

U mobilu se snad dají nastavit profily, tj. nastavit si profil, kde SMS a všichni krom manželky budou mít tiché vyzvánění. Tohle umí i hloupé telefony už pěkných pár let.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od mobilemanic »

Zkuste kouknout do návodu, možná to půjde jak píše xtonda. Nicméně Nokia 6230i není zrovna nejnovější model, v té době tam možná ještě takovéto možnosti nebyly :-/
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od xtonda »

Nějak sem nedočetl poslední řádek s modelem telefonu, příručka je zde http://download.fds-ncom.nokia.com/supp ... _UG_cs.pdf a nějaké profily tam jsou zmíněny, snad to umožní dosáhnout požadovaného, Nokii sem nikdy neměl, takže detaily neporadím.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od mobilemanic »

Podle návodu se zdá, že to neumí...
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od alfi »

mobilní telefon, na rozdíl od SIP telefonů, sám o sobě přesměrování neumí, vše za něj dělá ústředna (a pokud máte třeba twist, který přesměrování v síti nepodporuje, pak nepřesměrujete nikdy nic). tady by pomohla jedině nějaká aplikace, která bude dělat white-black list na definovaná čísla. ostatní se nedovolají = zvoní potichu nebo telefon hovor odmítne. pak by mělo jít nastavit přesměrování "když je obsazeno/nepřijímá" apod. někam dál. občas to umí v základu i některý telefon = nejmíň rozdělení kontaktů do skupin a přiřazení různých zvonění různým skupinám, s tím automatickým odmítnutím už to bude horší :)
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od xtonda »

Ale rozdělit uživatele do skupin (zde stačí dvě) a pak v jednom profilu nastavit normálně zvonit a v druhém nechat zvonit jen skupinu s manželkou, druhou skupinu ticho nebo odmítat a sms ticho uměly hloupé telefony už dost dávno.

Nokia 6230i je sice devět roků starý kousek, ale podle dobových recenzí tenkrát top telefon co umí skupiny volajících i profily

http://www.mobilmania.cz/clanky/nokia-6 ... ticleStart
http://mobil.idnes.cz/nokia-6230i-nokia ... lefony_dno

Takže já jsem přesvědčen, že to na něm musí jít nastavit.

EDIT: opět zjišťuji, že jsem nepozorně četl, pokud jde o to přesměrovat na manželku vše krom volání od ní, tak mě napadá skupinu ostatní odmítat a nastavit na SIM podmíněné přesměrování při obsazení, pokud to nejde, mít pro ostatní nastaveno ticho a nastavit přesměrování při nepřijetí.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Přesměrování příchozího hovoru

Příspěvek od Pitomec »

Pro tyto účely jedině rootnutou Nokii s S60 (nebo samozřejmě nějaký Android), kde existují prográmky Auto Call/SMS, u kterých lze nastavit pravidla co se má dít při příchozím hovoru nebo SMS. Ve své E51 to používám na automatické posílání SMS.
Obrázek
Odpovědět