Odchozí identifikace_číslo mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

Ja tedy profesional opravdu nejsem, ale nedomnivam se, ze jsou prilis rozsirena SIP zarizeni, ktera podporuji VICE nez 2 samostane linky, z nichz kazda je oddelene registrovana. Naopak, tato funkce gateway accounts je velice zajimava a "nadstandardni" (i nestandardni, nemusi byt preci vse jen standardni:-), protoze umoznuje, aby si dial plan sam ridil (samozrejme na zaklade toho, jak si ho sestavite, pro ktere cislo si vybere jakeho operatora. Coz vam klasicke zarizeni se 2 samostatne registrovanymi linkami jednoduse neumozni. Nevim, zda-li stale plne chapete, jak tato funce funguje, mozna proto nedocenujete jeji prakticnost. A pozadavek na gegister dnes vetsina operatoru nema.

Svuj zadrhel jsem jiz vyresil, verejne cislo Odoriku mi paralelne vyzvani na uctu Betamaxu / Dellmontu.
Robert Nagy

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Robert Nagy »

cowok píše:Ja tedy profesional opravdu nejsem, ale nedomnivam se, ze jsou prilis rozsirena SIP zarizeni, ktera podporuji VICE nez 2 samostane linky, z nichz kazda je oddelene registrovana.
Přiznávám na rovinu, že o HW telefonech přehled moc nemám, tak to si posoudit netroufnu; pokud jde o SW telefony, tak tam je to zcela běžné, omezený počet linek mají obvykle jen neplacené verze placených programů (on k tomu taky věcně není jiný důvod :) )
cowok píše: Naopak, tato funkce gateway accounts je velice zajimava a "nadstandardni" (i nestandardni, nemusi byt preci vse jen standardni:-), protoze umoznuje, aby si dial plan sam ridil (samozrejme na zaklade toho, jak si ho sestavite, pro ktere cislo si vybere jakeho operatora. Coz vam klasicke zarizeni se 2 samostatne registrovanymi linkami jednoduse neumozni. Nevim, zda-li stale plne chapete, jak tato funce funguje, mozna proto nedocenujete jeji prakticnost. A pozadavek na gegister dnes vetsina operatoru nema.
Souhlas, zajímavé to určitě je. Já jen trpím jistou obecnou nechutí ke koncepcím, která se snaží nějak nestandardně řešit situace, které mají standardní řešení. Podle mých zatímních zkušeností z toho obvykle vznikne dříve nebo později problém /obvykle s kompatibilitou/ :) Takže by se to mělo používat, když to vážně jinak nejde. /Anebo až se to nové řešení stane standardem ;))) /
cowok píše: Svuj zadrhel jsem jiz vyresil, verejne cislo Odoriku mi paralelne vyzvani na uctu Betamaxu / Dellmontu.
Což je asi to podstatné :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

cowok píše: Svuj zadrhel jsem jiz vyresil, verejne cislo Odoriku mi paralelne vyzvani na uctu Betamaxu / Dellmontu.
Mohu se zeptat jak?
tomicak
Příspěvky: 33
Registrován: pon 01. srp 2011 12:25:08

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od tomicak »

Takže jsem v rámci testování zaregistroval číslo mobilu jako odchozí identifikaci, potvrzovací sms přišla zhruba za 40 minut, identifikace funguje v pohodě. Díky.
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

xsouku04 píše:
cowok píše: Svuj zadrhel jsem jiz vyresil, verejne cislo Odoriku mi paralelne vyzvani na uctu Betamaxu / Dellmontu.
Mohu se zeptat jak?
No, prostě jsem si nastavil paralelní vyzvánění na sip:chris40008@sip.voipbusterpro.com. S tim, ze tedy kdo se dovola na cislo Odoriku 91011xxxx, zvednu zvonici telefon, ktery je zaregistrovan na betamax / Dellmont a hovor bude tedy realizovat pres tento ucet. A jak jsem se presvedcil, za volano Odorik - Betamax / Delmont nic neuctujete.

UPDATE: Tak nevim, zda-li to funguje :( Hovor vyzvani, spoji se, ale pak se rozpoji... Potreboval bych nekoho, kdo mi parkrat zavola, volam sam sobe ze soft telefonu a to neni uplne ono :o)). Nechcete mi zkusit brnknout, pane Soukupe?

Jen me jeste stale zajima ta moznost realizace ODCHOZICH hovoru pres jineho operatora, pres SIPA, to stale nefunguje :-(
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od ViR »

cowok píše:Jen me jeste stale zajima ta moznost realizace ODCHOZICH hovoru pres jineho operatora, pres SIPA, to stale nefunguje :-(
No já nevím, teď jsem zkoušel tímto způsobem tři hovory, jeden pokusně přes Mikrotech, druhý přes VOOCALL a třetí přes dellmontí klon RebVoice (Klient SJ Phone, registrovaný k odoričímu číslu, volání přes zkrácenou volbu a "sipa" cizího OPa na mobil) a proběhlo to všechno normálně jak má... Co konkrétně nefunguje?
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

Dobra... Jak tedy presne postupujete? Sw phone mate zaregistrovany na Odorik a na webu v rychlych kontaktech (napr. pod cislem 1) mate neco jako: sipa:chris40008:xxxx:chris40008@voipbusterpro.com (pro Dellmont)

Pak tedy na sw phonu vytocite 1# a pak cislo, ktere chcete volat? Pokud to dobre chapu, SIPA slouzi k tomu, ze volate pomoci uctu zadaneho v rychlem kontaktu pres jineho operatora, NE pres Odorik.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od ViR »

cowok píše:Dobra... Jak tedy presne postupujete? Sw phone mate zaregistrovany na Odorik a na webu v rychlych kontaktech (napr. pod cislem 1) mate neco jako: sipa:chris40008:xxxx:chris40008@voipbusterpro.com (pro Dellmont)

Pak tedy na sw phonu vytocite 1# a pak cislo, ktere chcete volat? Pokud to dobre chapu, SIPA slouzi k tomu, ze volate pomoci uctu zadaneho v rychlem kontaktu pres jineho operatora, NE pres Odorik.
Hmm, nejsem si úplně jistý, zda úplně správně chápete tu funkci "sipa" u zkrácených voleb.

Takže dejme tomu, že máte u Odorika interní linku *999888 a k této lince máte přihlášeného klienta (třeba SJ Phone). A chcete mít možnost, z této odoričí linky pomocí zkrácené volby dejme tomu 55 volat přes operátora "voipbusterpro" třeba číslo 222761010 (tam je echotest).

Takže půjdete do odoričího rozhraní příslušného k lince/účtu *999888 a na záložce "rychlé kontakty" zadáte jako "Číslo rychlého kontaktu" 55 a jako "Tel. číslo/ skype jméno" zadáte: sipa:chris40008:voipbusteří_heslo:00420222761010@sip.voipbusterpro.com a uložíte.

Přeloženo do češtiny tím odoričí ústředně říkáte: "Pokud oprávněný uživatel linky *999888 zvolí zkrácenou volbu 55, připoj se, ústředno, jako uživatel chris40008 s heslem voipbusteří_heslo k serveru sip.voipbusterpro.com a předej mu pokyn k uskutečnění hovoru na číslo 00420222761010."

Když pak na SJ Phone přihlášeném na odoričí ústředně k lince *999888 vytočíte 55, dovoláte se přes "voipbusterpro" a na jeho náklady na číslo 00420222761010.

Téhož efektu docílíte, když se k účtu s linkou *999888 přihlásíte jako oprávněný uživatel například přes 822300400 z telefonní budky, nebo třeba přes Skype, a zkrácenou volbu 55 zadáte tónovou volbou.

Je zřejmé, že takových čísel můžete zadat pro linku *999888 nejvýše 99, stejně jako to, že Odorik z toho vlastně zpravidla nemá žádný příjem.
Návštěvník

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Návštěvník »

cowok píše:SIPA slouzi k tomu, ze volate pomoci uctu zadaneho v rychlem kontaktu pres jineho operatora, NE pres Odorik.
Ne, tak to není. Hezky to výše vysvětlil pan ViR. SIPA slouzi k tomu, ze volate pres jineho operatora JEDNO KONKRÉTNÍ ČÍSLO, tak, jak to je zadáno v rychlém kontaktu. To, o čem píšete vy, by odpovídalo známé funkci CS (předvolba operátora).
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

UPDATE: Tak nevim, zda-li to funguje :( Hovor vyzvani, spoji se, ale pak se rozpoji... Potreboval bych nekoho, kdo mi parkrat zavola, volam sam sobe ze soft telefonu a to neni uplne ono :o)). Nechcete mi zkusit brnknout, pane Soukupe?

Jen me jeste stale zajima ta moznost realizace ODCHOZICH hovoru pres jineho operatora, pres SIPA, to stale nefunguje :-(

cowok
U nás byla chyba. Co se týče SIPA tak všechno fungovalo kromě možnosti si přesměrovat geografické nebo nomadické číslo na sipa (pomocí rychlého kontaktu) To nefungovalo. Dnes jsme to opravili. Obávám se že cowok chtěl využívat právě tuhle možnost a ani ho nenapadlo zkusit jiné. Proto hlásí že to nefunguje. Nyní jsme to opravili.
Odpovědět