Odchozí identifikace_číslo mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Tatinek2 »

Já už to používám asi měsíc. Ať volám komu chci, tak volaný vidí moje číslo mobilu. Zpět když volá tak volá na normální mobilní číslo. Na internet se mi dovolá pouze zadáním interního čísla *41...... linky. Prostě paráda. Nemá to chybu. Lepší to ani nemůže být.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Takže při volání z linky Odoriku se sice budu identifikovat číslem svého mobilního operátora, ale na tuto linku se mně nikdo nedovolá (resp. dovolá jenom ve vnitřní síti Odoriku).
Ano, je to tak. Fakt, že se nikdy zpátky nedovolá je ale možná matoucí. Dovolá se přece na ten mobilní číslo z kterého se mu jeví, že bylo voláno.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od megacruiser »

Zravím všechny zůčastněné,
kdo mi poslal email s nějakou identifikací, má nyní nastavenu výjimku.

CLIP je zde: "návody a nastavení" > "vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla" > "vlastní telefonní číslo" > "Registrace Vašeho mobilního čísla - CLIP"

Ještě několik upřesnení:
  • V testovacím režimu je doba, po které přijde SMS nastavena na maximálně 30 minut.
    Co se týká nemožnosti dovolat se zpět na linku, na které bude CLIP (nebude zde veřejné číslo) - není problém si registrovat ještě jednu linku (nebo třeba 10 linek), na tuto druhou linku koupit veřejné číslo a přesměrovat si ji na linku, která má CLIP.
Pokud budou nějaké problémy, volejte např. v síti na *599266. Budu rád i za jakékoliv věcné připomínky - ty ale bude lepší psát zde na fóru aby o nich bylo možné diskutovat.
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

Robert Nagy píše:
cowok píše:Dobrý den,
odchozí identifikace číslem mobilu (CLIP) by byla úžasná. Ale nějak stále nechápu, jak bude fungovat, jaké bude nastavení SIP zařízení po doručení ověřovací sms. Používám zařízení Linksys SPA3000, na kterém mám 2 betamax klony (1 na volání zdarma na pevné linky, 1 na volání na mobily), a aby se volanému zobrazovalo mé číslo mobilu, musel jsem nejdříve číslo autorizovat smskou či voláním, a pak provést specifické nastavení SIP zařízení
Subscriber Information
Display Name: 00420telefonni cislo (to je to, co bylo autorizovano smskou nebo volanim z Betamaxu)
User ID: 00420telefonni cislo (to je to, co bylo autorizovano smskou nebo volanim z Betamaxu)
Password: heslo
Use Auth ID: YES
Auth ID: uzivatelske jmeno (login)
Aby stale CLIP fungoval pri volani z klonu Betamaxu, bylo by nutne zachovat toto nastaveni SIP brany i pro Odorik (tedy moznost pouzivat Auth ID). Slo by to?
Diky za odpoved.
Aniž bych byl profesionálem ve VOIP, dovoluji si tvrdit, že nastavení SIP zařízení pro volání "z klonu Betamaxu", neboli pro používání operátora XY (z rodiny používajících Betamax), nijak nesouvisí s nastavením SIP zařízení pro používání operátora Odorik; snad jen tak, že dané SIP zařízení musí umožňovat provoz ještě jedné linky, pro kterou bude nastaveno uživatelské jméno, heslo atd. odpovídající té lince u Odoriku, pro kterou je jako CLIP nastaveno vaše číslo mobilu.
Dobry den! Prave asi proto, ze nejste profesional a neznate zarizeni Linksys SPA3000, pisete to, co pisete. Toto zarizeni umoznuje sice 2 linky, ale pouze jednu na VOIP, druha je pouze na PSTN. Nicmene, linka na voip je "obohacena" o velice zajimavou funkci GATEWAY ACCOUNTS, ktera umoznuje nastaveni prihlasovacich udaju (ale pouze sip server, ID a heslo!!) pro minimalne 4 ruzne operatory. Nicmene, toto je mozne pouzivat pouze pro ODCHOZI hovory a tato funkce neposila REGISTER, tzn., ze na prislusnem sip serveru se neregistruje. Tak je tedy mozne na tomto zarizeni pouzivat 1 operatora pro prichozi hovory a treba 10 pro odchozi hovory (vyber je mozne nastavit v dialplanu ci napr. kombinaci cislovky a #). Nicmene, dalsi udaje pro realizaci odchozich hovoru si zarizeni bere z defaultniho nastaveni gw 1 (tedy i to Auth ID, atd.).

Vice informaci najdete urcite na http://www.telefonujeme.cz, staci si zadat SPA3000 ci SPA 3102
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Pitomec »

xsouku04 píše:
Pitomec píše:Takže při volání z linky Odoriku se sice budu identifikovat číslem svého mobilního operátora, ale na tuto linku se mně nikdo nedovolá (resp. dovolá jenom ve vnitřní síti Odoriku).
Ano, je to tak. Fakt, že se nikdy zpátky nedovolá je ale možná matoucí. Dovolá se přece na ten mobilní číslo z kterého se mu jeví, že bylo voláno.
Blbý je to, že pokud mám jednolinkovej telefon, tak ho defacto bloknu jenom pro odchozí hovory a pokud by mně někdo chtěl zavolat na "pevnou", tak to prostě nelze. Což je třeba pro mě už nezajímavý, protože potřebuju přijímat volání i na číslo pevný linky. Jedině si udělat přesměrování z pevnýho čísla na to interní číslo Odoriku (volání v síti zdarma) - pokud to jde, tak je to samozřejmě tímto vyřešený.
Obrázek
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od megacruiser »

Pitomec píše:
xsouku04 píše:
Pitomec píše:Takže při volání z linky Odoriku se sice budu identifikovat číslem svého mobilního operátora, ale na tuto linku se mně nikdo nedovolá (resp. dovolá jenom ve vnitřní síti Odoriku).
Ano, je to tak. Fakt, že se nikdy zpátky nedovolá je ale možná matoucí. Dovolá se přece na ten mobilní číslo z kterého se mu jeví, že bylo voláno.
Blbý je to, že pokud mám jednolinkovej telefon, tak ho defacto bloknu jenom pro odchozí hovory a pokud by mně někdo chtěl zavolat na "pevnou", tak to prostě nelze. Což je třeba pro mě už nezajímavý, protože potřebuju přijímat volání i na číslo pevný linky. Jedině si udělat přesměrování z pevnýho čísla na to interní číslo Odoriku (volání v síti zdarma) - pokud to jde, tak je to samozřejmě tímto vyřešený.
Pokud si k lince koupíte veřejné telefonní číslo (geografické, nomadické), objeví se Vám nabídka Paralelní vyzvánění.
Zde si můžete nastavit paralelní vyzvánění na libovolnou Odorik linku i jiné veřejné číslo. Vyzvánění může být i zpožděné (prvně bude ústředna volat na jednu linku, nikdo to nebere - volá jinam). Můžete i zrušit vyzvánění na původní lince (na které je to veřejné geografické/nomadické číslo) a nechat v nastavení jen zvonění na lince, kde máte např. CLIP.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Pitomec »

OK, i to je použitelný řešení :-)
Obrázek
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

Je možné si nastavit paralelní vyzvánění i na čísle, které mám u jiného operátora dle syntaxe (např.): sipa:chris40008:heslo:chris40008@voipbusterpro.com? Docházelo by pak k zpoplatnění hovoru Odorik - Betamax nebo by se kredit čerpal z účtu Betamaxu, kdyby se vlastně volalo pomocí něho?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

cowok píše:Je možné si nastavit paralelní vyzvánění i na čísle, které mám u jiného operátora dle syntaxe (např.): sipa:chris40008:heslo:chris40008@voipbusterpro.com? Docházelo by pak k zpoplatnění hovoru Odorik - Betamax nebo by se kredit čerpal z účtu Betamaxu, kdyby se vlastně volalo pomocí něho?
Na čísle od jiného operátora není možné nastavovat paralelní vyzváněn přímo, ale je možné číslo nasměrovat např. na nějaké 91011XXXX číslo a na něm nastavit paralelní vyzvánění. Hovory přes sipa, nebo sip nebo enum jsou samozřejmě vždy zdarma. Tedy pokud neúčtuje něco ten operátor přes kterého to směrujete.
Tak ale jak jsem psal zde http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=308 zatím tato varianta nefunguje, ale neměl by to být problém zpravit.
Robert Nagy

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Robert Nagy »

cowok píše:
Robert Nagy píše: Aniž bych byl profesionálem ve VOIP, dovoluji si tvrdit, že nastavení SIP zařízení pro volání "z klonu Betamaxu", neboli pro používání operátora XY (z rodiny používajících Betamax), nijak nesouvisí s nastavením SIP zařízení pro používání operátora Odorik; snad jen tak, že dané SIP zařízení musí umožňovat provoz ještě jedné linky, pro kterou bude nastaveno uživatelské jméno, heslo atd. odpovídající té lince u Odoriku, pro kterou je jako CLIP nastaveno vaše číslo mobilu.
Dobry den! Prave asi proto, ze nejste profesional a neznate zarizeni Linksys SPA3000, pisete to, co pisete. Toto zarizeni umoznuje sice 2 linky, ale pouze jednu na VOIP, druha je pouze na PSTN. Nicmene, linka na voip je "obohacena" o velice zajimavou funkci GATEWAY ACCOUNTS, ...
Máte pravdu, o tomto jsem skutečně nevěděl. Nicméně, jako neprofesionál (byť mj. s IT vzděláním) si můžu dovolit prohlásit ;), že mi to přijde jako dost nestandardní funkce, která je zároveň celkem nekonkurenceschopná oproti většímu počtu standardních linek (a to snad v současné době už není takový luxus ...)
Odpovědět