Odchozí identifikace_číslo mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:U nás byla chyba. Co se týče SIPA tak všechno fungovalo kromě možnosti si přesměrovat geografické nebo nomadické číslo na sipa (pomocí rychlého kontaktu) To nefungovalo. Dnes jsme to opravili.
Pravda je, že v tomto případě o tom, zda to je "chyba" nebo "vlastnost" rozhoduje operátor :-).
xsouku04 píše: Obávám se že cowok chtěl využívat právě tuhle možnost a ani ho nenapadlo zkusit jiné. Proto hlásí že to nefunguje. Nyní jsme to opravili.
Ono tak trochu nebylo jasné, čeho chce vlastně pan kolega "cowok" dosáhnout. Co má být výsledkem. Navíc se mi příliš nelíbil ten zápis "sipa:chris40008:xxxx:chris40008@voipbusterpro.com", protože u některých operátorů je problém, jestliže se autentifikuji jako uživatel "chris40008", a současně chci, aby se hovor poslal uživateli "chris40008", tedy volám vlastně sám sobě.

Třeba Viphone nebo 802.VOX mne při takovém požadavku pošle do hlasové schránky, a někteří operátoři to blokovali zcela. Další věc je, že poslat hovor na "voipbusterpro.com" a "sip.voipbusterpro.com" zpravidla nebývá totéž.

Nicméně, fakt je, že teď je možné příchozí hovor poslat na číslo zkrácené volby a "routovat" i prostřednictvím jiného operátora přes "sipa". A dokonce je možné hovor přes odoričí ústřednu poslat jako tunelem mezi "vlastním telefonního číslem od jiného operátora" a přes "sipa" a zkrácenou volbu využít jako odchozí nějaký účet, založený u dalšího operátora. Což je docela nadstandardní charitativní funkce ;-). Ale pokud se to nebude nadužívat, tak proč ne....
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

xsouku04 píše:
UPDATE: Tak nevim, zda-li to funguje :( Hovor vyzvani, spoji se, ale pak se rozpoji... Potreboval bych nekoho, kdo mi parkrat zavola, volam sam sobe ze soft telefonu a to neni uplne ono :o)). Nechcete mi zkusit brnknout, pane Soukupe?
U nás byla chyba. Co se týče SIPA tak všechno fungovalo kromě možnosti si přesměrovat geografické nebo nomadické číslo na sipa (pomocí rychlého kontaktu) To nefungovalo. Dnes jsme to opravili. Obávám se že cowok chtěl využívat právě tuhle možnost a ani ho nenapadlo zkusit jiné. Proto hlásí že to nefunguje. Nyní jsme to opravili.
Hmm, problem je, ze kdyz zavolam z cisla jineho operatora (zkousel jsem Actionvoip - Betamax a Ha-loo) na sve nomadicke cislo 91011xxx, paralelne mi to vyzvani na sip:chris40008@sip.voipbusterpro.com, ale kdyz to zvednu, nic ve sluchatku neslysim a hovor se VZDY sam ukonci po presne 16 sekundach.
cowok

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od cowok »

ViR píše:
xsouku04 píše:U nás byla chyba. Co se týče SIPA tak všechno fungovalo kromě možnosti si přesměrovat geografické nebo nomadické číslo na sipa (pomocí rychlého kontaktu) To nefungovalo. Dnes jsme to opravili.
Pravda je, že v tomto případě o tom, zda to je "chyba" nebo "vlastnost" rozhoduje operátor :-).
xsouku04 píše: Obávám se že cowok chtěl využívat právě tuhle možnost a ani ho nenapadlo zkusit jiné. Proto hlásí že to nefunguje. Nyní jsme to opravili.
Ono tak trochu nebylo jasné, čeho chce vlastně pan kolega "cowok" dosáhnout.
Ceho jsem chtel dosahnout? Velice jednoduche veci. Pri soucasnem stavu, kdy mam SIP zarizeni registrovane na ucet u voipbusterpro s ID chris40008 (ze specifickych duvodu) jsem chtel dosahnout toho, ze kdyz mi nekdo zavola na Odorici cislo 91011xxx, muj telefon pripojeny na toto SIP zarizeni bude vyzvanet a bude mozne realizovat prichozi hovor presto, ze SIP brana NENI registrovana na Odorik. Nevim, zda-li jsem to vysvetlil dostatecne jasne...
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Tatinek2 »

Můžu mít na svém účtu 2 linky s číslem mobilu?
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Počet ani druh linek na jednom účtu není nijak omezen. Tedy ano.
martv

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od martv »

xsouku04 píše:Počet ani druh linek na jednom účtu není nijak omezen. Tedy ano.
Možná to bylo myšleno tak, zdali je možné mít dva SIP účty a oba se stejným caller ID. To by zajímalo i mě...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Pitomec »

To nějak nedává smysl...
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od xsouku04 »

Možná to bylo myšleno tak, zdali je možné mít dva SIP účty a oba se stejným caller ID. To by zajímalo i mě...
Ano jde to, můžete si zřídit dvě linky a obě bude mít jako callerid vaše mobilní číslo. Nemá to ale asi moc praktický význam tohle dělat.
Proč to potřebujete?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odchozí identifikace_číslo mobilu

Příspěvek od Pitomec »

Já to pochopil spíš tak, že budou 2 rozdílný SIP účty (modelově jeden na mě a druhej na Frantu od vedle, přičemž každej si budeme platit ten svůj účet sám), akorát CLIP bude na nějaký jedno číslo. Ale praktický význam to opravdu moc nemá.
Obrázek
Odpovědět