Zrušené téma

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené téma

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Pravý exekutor dá veřejnou výzvu, zcela jistě nikoho nekontaktuje e-mailem bez předchozí vzájemné domluvy. Jinak na tom podvrhu výše je zajímavá věc, že dotyčný blb si ani neráčil zjistit, že ČSOB má kód banky 0300 a nikoliv 3300 (to byla Česká konsolidační agentura, od 1.1.2008 zrušeno).
Ten účet je schválně špatně. Má to přidat na důvěryhodnosti toho emailu. A špatně je schválně proto, aby nebylo možná na něj zaplatit. Kdyby totiž tam podvodník dal svůj vlastní účet nebo svého bílého koně, pak by bylo snadné jej vypátrat. On ale jen chce, abyste spustili ten exe soubor zabalený v zipu.

Jinak exekutor rozhodně jako první věc nepošle email. Ale pokud mu selžou ostatní kanály vás kontaktovat - třeba proto, že jste v zahraničí, a má email, zkusí i emailem.
Exekutorská mafie zkouší všechno možné. Např. obsílají všechny telekomunikační operátory a ptají se, jestli člověk s tímto jménem a rodným číslem nemá s námi uzavřenou smlouvu. A pokud má, chtějí kontaktní údaje včetně telefonního čísla a emailu! Mají na to prý ze zákona právo.
My ale lidi podle rodných čísel neevidujeme, takže jim naštěstí nejsme nuceni pomáhat.
Tedy pokud po někom jde opravdový exekutor a dotyčný se chce schovávat, neměl by s nikým uzavírat smlouvu, kde je rodné číslo nebo datum narození.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Zrušené téma

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

No ale tohle jsem řešit nechtěl
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Zrušené téma

Příspěvek od xtonda »

To já bych spíš čekal že to hezky v tichosti budou chtít nechat dojít co nejdál aby náhrady vyskákaly co nejvýše, viz případy tisícových náhrad ne nezaplacený regulační poplatek u lékaře.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zrušené téma

Příspěvek od xsouku04 »

Dobré bývá, když někoho nahánějí kvůli poplatkům za popelnici, ale nemůžou ho najít, protože na adrese, za kterou má platit popelnici, se už třeba pět let neukázal. :)
Ale naštěstí neskutečná moc české exekutorské mafie končí s hranicí ČR, tedy pokud je (nebo by mohl být) někdo v zahraničí, rádi budou komunikovat i emailem, jejich moc pátrat a dělat problémy a ještě si za to nechat zaplatit je v zahraničí rázem velmi omezená. Předpokládám, že by museli složitým procesem předat případ místnímu soudu a exekutorovi a ten by si ale mohl účtovat řádově nižší poplatky podle místních pravidel. A zahraniční soud by celkem jistě také nehorázné poplatky českého exekutora za "vyhledání" zamítl. Dělal někdo průzkum těchto poplatků? Je možné, že jsou u nás nejvyšší na světě. Viděl jsem tabulku, že tyto poplatky jsou řádově nižší i v zemích jako je Německo, Velká Británie nebo USA. Možná jsme úplně nejdražší na světě a to i s přihlédnutím k tomu, že v některých zemích jsou běžné platy až 8 krát vyšší.

Tedy pokud jsou to drobné částky v řádech desetitisíců, vymáhat něco ze zahraničí se nevyplatí. Pravděpodobně zůstane jen u výhrůžek emailem a vyhnanství z ČR. Na naprostou většinu lidí, kteří nic dlužit nechtějí, protože dluží jen omylem, to zabere a vše dobrovolně zaplatí i s nehoráznými poplatky.
Pokud by to ale dotyčný odmítl, nejspíš by se musel angažovat ten, komu dlužíte. Českému exekutorovi tohle vonět asi nebude, protože v zahraničí nemá výsady, na které je zvyklý v ČR.

(Nic konkrétního o tom nevím, ale tohle je můj odhad selským rozumem)

Jo a další věc, o které se moc nemluví, je promlčení. Důležité je ale nezaplatit vůbec nic, což v případě třeba patnáctiletého pobytu v zahraničí by neměl být problém.

Tedy email je myslím relativně běžný nástroj exekutora, pokud již vyčerpal všechny jiné nástroje, za které dostane lépe zaplaceno. Spíš je vodítko to, že by NIKDY neposílal v příloze zabalený exe soubor.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zrušené téma

Příspěvek od ViR »

Můj "nevlastní" praděda, který prošel prakticky celou občanskou válkou v Rusku a ze sovětského lágru se vrátil až někdy po roce 1922, vždycky říkával, že když dojde na "syrovou demokracii" a zbídačení lidé jsou v ulicích, "je pozoruhodné, jak snadno je jakýkoli zasra.... potentát oběsitelný" :-).

Mám za to, že mezi tento druh "potentátů" by dnes celkem bez váhaní zařadil i mnoho současných "vykonavatelů práva" (píšu práva, neb se spravedlností to zhusta nemá nic společného).
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Zrušené téma

Příspěvek od JPT »

xsouku04 píše:Je možné, že jsou u nás nejvyšší na světě.
ViR píše:...vždycky říkával, že když dojde na "syrovou demokracii" a zbídačení lidé jsou v ulicích, "je pozoruhodné, jak snadno je jakýkoli zasra.... potentát oběsitelný" :-).
Tak protože tady těm potentátům nic nezhrozí, tak si můžo dovolit všelico. Jinde ve světě jsou demonstrace, kde se zapalují auta a rozbíjejí výlohy. U nás jsou poklidné stávky, kde se ti potentáti jen z okna smějí, "jak se ti blbeččci snaží". V cizině se dělají atentáty u nás se střílí jen hračkama na prezidenta. Češi mají jen plnou hubu keců v hospodě, ale jinak drží hubu a krok, tak proč by na ně nezkoušeli jak je co nejvíc obrat. :x
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Zrušené téma

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

S tím obiranim bych zase tolik neřekl. Problém je spíš v tom, že česká ekonomika je příšerně líná. Pokud bych měl odvodit ze školy tak se zde promrhalo co mohlo. 1.ekonomika jinde funguje že se podraží co je levné a díky tomu je levnější co je drahé. 2.asi před sedmi měsíci byla česká koruna asi měsíc nq optimální hodnotě měny, pro další level rozvoje. Bohužel ani jeden z ekonomů této země to asi nezaregistroval a tak se to vesele přešlo a funguje se dál. Ani Euro toto nedokázalo zajistit, protože ti co se o to snažili už to víceméně vzdali a zvolili jiný model (ale nemá už tento cíl). Na školách se o tom už ani neučí, protože je to víceméně nemožné, přesto se to podařilo. Je to stav, kdy hodnota měny je stejná jako jednotky zboží které se nakupuje. Praxe byla taková že průměrná cena volání je 1 Kč / 1.min, průměrná cena základních potravin jako uzenin, salátů, nápojů, aj. byla srovnána na 10 kč / 10dkg, 1litr, apod. Pokud by to někdo zaregistroval pravděpodobně by se udělal ekonomický stop měny a optimalizovaly by se další jednotky, dopiloval čas, km apod. Cílem je zjednodušení a případné rušení jednotek. Jedna číselná hodnota zastupovala jak váhu, obsah, vzdálenost i čas. Jediné co se nepodařilo byl ten čas i u jiných služeb než jen u volání. Je dost možné že česká koruna by nahradila Euro, alespoň hodnotou. Názvem asi určitě ne. Nevím jak to mají v zahraničí ale číselně jsou jinde.
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Zrušené téma

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Byl by tu někdo ochotný mi pomoci ohledně řešení původního příspěvku?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Zrušené téma

Příspěvek od helmut.niederman »

Proč sem taháte politiku ? Běžte si o politice žvanit do hospody nebo na jiná fóra máte jich na internetu víc než dost. Tohle je forum ODORIK.CZ a 4SMART.CZ tak nechápu proč off topicujete ? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
forum-user-UDFENS
Příspěvky: 155
Registrován: pon 22. říj 2012 22:25:36

Re: Zrušené téma

Příspěvek od forum-user-UDFENS »

Protože politika je nedílnou součástí každého z nás. I vás. Fóra kde se řeší sociální věci jsou jen o buď balení holek a kdo je lepší balic holek (tzv.pickup artist), nebo si píší historky o erotických zážitcích. Co se týká politiky jako takové, je všude. Dokonce i každá firma má politiku váš operační systém (tzv.group policy). Snažím se o politice jen nežvanit ale prezentuji společenský problém a vzhledem k jeho laxnímu řešení jsem vymyslel i řešení, které se laxně aplikuje taky. Je demokracie, je to o lidech. Proto jsem mezi lidmi a ne mezi politiky. Nejsem ožrala, takže nechodím ani po hospodách a na jídlo v hospodě zase nemám. A navíc politika je pro lidi, ne pro další politiky (projevuje se to tak, že hlídá jeden druhého a více, na občana se kašle ale ten jediný tu show těch dvou a více platí).
Na již zmiňovaných fórech se tedy nedá nicmoc vymyslet popřípadě uskutečnit. K zážitkům jim stačí jen to, že si o nich vzájemně píší a čtou, sedí doma. Přijde mi to dost neproduktivní. Takže tam toho moc nezařídím. Sám se věnuji programování a sítím, takže pak jdu za tím s kým jsem přišel do styku ve smyslu že mám na Odoriku větší mínění že lidé zde používají hlavu. Stát nemá místo kde by mohl odbavovat požadavky občanů ve smyslu něco jako ticketový systém. Ale pokud někdo něco řeší vše se tahá přes policii, soudce, samosoudce, apod., což je už až moc velká síla na řešení věcí vztahů a vztahy se myslím takto nemůžou řešit (omezováním a trestáním). A psychologové a psychiatři spíše tipují a zkouší, než něco řeší s jistotou. Sami ani asi neví, že to dělají. Vesměs obě strany si vybírají z predneseného problému, jak by to mohli protáhnout na co možná nejdéle a mít z toho možný zisk. Výjimkou jsou přátelé či známí na těch místech. Vybírá se to, co by se hodilo jim, a to co požadujete vy se rozmlouvá ačkoliv sami by to řešení uskutečnili také, takže se pak říká že k tomu nemají pravomoce. Přitom jsou to postupy k vyřešení problému = předejití konfliktu. Řeší pak až konflikt ale jen omezením a trestáním. A neexistuje v sociálním systému žádná další možnost. Pokud se pletu tak mne opravte. Lidé jsou pak odkázáni při jakémkoliv problému časem používat násilí, protože lidé co škodí provokují, ať už z legrace, nebo jen proto, aby na sebe upoutali pozornost. Končí to tím že končí buď v celách nebo se postupně zabíjí. Politici s tím nic nedělají a nedochází jim pár věcí, 1.nebude jim kdo vydělávat na jejich sociální věci, 2.mladi lidé co chodí ze školy už více automaticky odjíždí do zahraničí a ubývá v ČR celkem rychle populace, 3.jsou jim blokovány možnosti dělat na vztazích, narušuje se tak reprodukční systém. Střídání partnerů nic neřeší, protože přímo úměrně tomu toto doženou pohlavní nemoci navíc klesá produktivita a možnost si někoho vážit - lidé se víc bojí navazovat vztahy z obecného vjemu že se nedá nikomu dnes už důvěřovat, případně to na co poukazuji, že se buď pozavirají nebo vyvraždí. Není tu nic co by to zarazilo nebo řešilo. Zbytek lidí co se snaží končí na ulicích, společně s těmi co systém totálně zneužívají a ostatní pak na základě jejich začlenění vyčleňují i je. Přijde mi, že většina lidí v ČR nemá žádné cíle a ti co je mají raději odjedou do zahraničí, protože tam věci bez cíle nedělají alespoň ne tak jako zde. Asi i díky tomu, co mají možnost vidět i na tomto fóru v tomto topicu. Jen potvrzuje to co píši, každý ze zde účastněných jen rozmlouvá, označuje mne za blázna, apod. Jsem vinen maximálně tím, že jsem se vzdělával, programoval jsem, chtěl jsem si tím vydělat abych měl co nabídnout někomu s kým na tom dělám, líbí se mi a s kým chci být. Není to nic nelegálního, jen SW co řešil nejčastější problémy uživatelů, optimalizoval a automatizoval procesy, udržoval PC v čistém stavu. Dnes už z toho část řeší sám OS ale v době kdy jsem s tím šel na světlo to neřešil nikdo. Ba naopak byl s tím největší problém a každý na to nadával.
Každý sedí na zadkách a remcá co se komu nelíbí. I když někdo napíše na fórum, lidé vytknou že to nemá odstavce místo aby reagovali na obsah, atd. A to vyhovuje zase těm nahoře. Já vám ani jim nepřišel narušovat jejich prostředí. Spíše mi přijde je problém někomu vysvětlit aby se zaměřil na obsah a ne na vzhled. Lidé asi nemají rádi změny a možná pokud by se zaměřili na obsah myslí si, že by jim někdo něco vzal. Vzhledem k tomu, že řeší vzhled a ne obsah docházím k tomu, že se bojí že by přišli o své pohodlí. Přitom pokud by se trochu zamysleli, tak by zjistili, že o pohodlí je připravuje postupně někdo jiný než ten kdo na to poukazuje. Také mám rád pohodlí ale něco pro to dělám, minimálně to, že si ho nenechám vzít ale zároveň nebuzeruji ty co mi ho berou, to raději něco vymyslím, aktivitu vedoucí ke spokojenosti a ne k vytáčení druhých. Jdu někam a napíši to někam ačkoliv nejsou právě žádná místa kam by to mohl člověk napsat, všude ho vyčlení ať píše cokoliv, hledají se k tomu důvody a pokud k věci a někomu to nevyhovuje snaží se odvést pozornost řešením třeba vzhledu nebo úplně něčím jiným, důvod? Ten jsem už napsal.
Naposledy upravil(a) forum-user-UDFENS dne sob 19. črc 2014 23:59:57, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět