Zjištění zůstatku peněz na účtu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
komichal

Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od komichal »

Dobré odpoledne,
existuje nějaká cesta, která by rychle, zdarma a bez použití počítače sdělila uživateli voip telefonu s Odorikem, kolik korun mu zůstává na účtě?
Rodičové používají stolní Grandstream GXP280 a stále se shánějí po nějaké funkčnosti typu *22# u předplacenky Vodafonu - tj. vygenerování zprávy, kolik peněz jim zůstává na účtě. Sice se jim ozývá hlášení o počtu minut, ale za tím si obtížně představují peníze.

Asi nebude dost dobře možné zobrazit zprávu o zůstatku na displeji, ale řešením by bylo třeba nějaké telefonní číslo, kde by po jeho vytočení hlasový automat řekl "Na účtu volajícího je v současnosti 350 Kč."
Petr

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od Petr »

Když vytočí 0, tak to přečte kredit. viz. http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
komichal

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od komichal »

Díky za tip!
Btw zkusil jsem to na Java telefonu a na odorik.exe, ani na jednom z nich to nefunguje.
PP.

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od PP. »

Máte recht, mají tam mládenci nějakou ostudnou chybku, že to nejde na jejich aplikacích. Z hardwarového, nebo softwarového SJphone to funguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od xsouku04 »

To že to nejde jsem nevěděl, ale z našich aplikací Odorik.exe a java telefon to nemá moc smysl, protože tam je ten kredit napsaný.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:To že to nejde jsem nevěděl, ale z našich aplikací Odorik.exe a java telefon to nemá moc smysl, protože tam je ten kredit napsaný.
Nooo, třeba pro slepce ..... ;) .
Robert Nagy

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od Robert Nagy »

Petr píše:Když vytočí 0, tak to přečte kredit. viz. http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla
"Thumbs up!" :)
Výborná funkce, už několikrát jsem si říkal, že bych něco takového potřeboval (a vždy to řešil přes web a otravovalo mne to). Nicméně šťouravá otázka - jak jste na ten odkaz přišel? Měl jsem totiž pocit, že jsem si informační wiki docela prohlížel a netrklo mne to - a teď, když se podívám na http://www.odorik.cz/w/start (snad rozumný začátek), tak netuším, že se tam něco takového skrývá ...
(T.j. lehké rýpnutí do správce wiki ;))
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od xsouku04 »

No já jsem to tam sám napsal, takže si pamatuji, kde je to napsaný :)
Jinak je fakt, že se to špatně hledá. Ale ona wiki má např. fulltext vyhledávání, takže napsat např. kredit a kliknout na hledat taky nakonec mimo jiné vypsalo tu správnou stránku. Budu myslet na to to ještě někam přidat, aby na to narazilo více lidí.

Jinak jsem rád, že máme tohle fórum. Je to mnohem efektivnější než komunikovat s každým zvlášť, navíc některé věci a souvislosti vyjdou na povrch mnohem snadněji když se k tomu může každý vyjádřit ...
Robert Nagy

Re: Zjištění zůstatku peněz na účtu

Příspěvek od Robert Nagy »

Fulltext je jistě dobrá věc, ale řada problémů se tak řeší špatně, nemusí být vždy jasné, jaké je to klíčové slovo (navíc nevím, jak tenhle konkrétní fulltext funguje, jestli třeba umí skloňovat a časovat; to je u českých textů zásadní problém).
Někam to přidat - fajn, ale měl bych možná lepší obecnější nápad: proč neudělat rozcestník wiki, jak je často zvykem - takový ten abecedně řazený seznam stránek, podle prvního písmena názvu stránky. To by nemělo dát moc práce a je to až překvapivě efektivní, podle mých zkušeností (pokud ta wiki nemá tisíce a tisíce stran, a to tahle asi nikdy mít nebude).
Souhlasím s tím, že tohle fórum v jeho současné podobě je velmi pozitivní věc.
Odpovědět