Volání z internetu bez internetu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od Kabek »

helmut.niederman píše:No jo, teď mne napadlo, že to lze vyzkoušet i u Twist karet T-mobile. Stačí si aktivovat na jediný den, volání do všech sítí za 30,- Kč ( platí do půl noci ) aktivaci je lepší provést ráno nebo ještě lépe pár minut po půlnoci a bude skoro 24 hodin a pak z mobilu volat na odorčí číslo, které má paralelně přesměrováno na *8223004, jenže tady se ten efekt vytrácí, protože to volání do všech sítí zdarma za 30,- Kč paušál se ta výhoda volání přes Odorik vytrácí. Leda volat do zahraničí přes Odorika skrze Twistku.
30 Kč/den??? No, pro konkrétní dlouhý hovor do zahraničí... třeba ano. To si musí každý spočítat...

Já chtěl jen poukázat na to, že nastal stav, kdy závazek na 24 měsíců je asi již překonaný. Lze se k podobným cenám dostat i takto. Jde jen o co nejlevnější způsob vytvoření hovorové cesty, ale současně také ne nějak složité. Také je otázka, jak dlouho ten ceník bude platit. O2 to mění snad dle venkovní teploty?!?!
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od helmut.niederman »

Tak jsem zjistil následující věc. Aktivoval jsem si u Twistu ( na jednu hodinu... zbývá do půlnoci ) za paušální poplatek 30,- Kč neomezené volání kamkoliv a na Odoriku jsem si nasměroval z mého Twistu hovory na *8223004 a všiml jsem si, že mohu takto zdarma volat i na jiná čísla v síti Odorik zdarma po zadání PINU na čísle *8223004, třeba na jiné číslo Odorik ( geografické či nomandické ), kde mám zase hovory přesměrováné na IVR Odorik *008xy , který je teď v pilotním provozu a nebo mohu volat na SIP Uri čísla zdarma třeba rozhlasové rádio ERF Radioprogramme Deutchland :) Lze to využít takto i na nahrávání IVR konverzantu skrze číslo pro nahrávání hlášek *009xy na jiné lince Odorik atd.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od xsouku04 »

Za 30 Kč si lze aktivovat neomezené volání kamkoli? Jak se to dělá?
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od helmut.niederman »

xsouku04 píše:Za 30 Kč si lze aktivovat neomezené volání kamkoli ? Jak se to dělá ?
Aha, chápu ironii, omlouvám se, nemyslel jsem kamkoli, myslel jsem volání na všechna tuzemská čísla ať už mobilní či pevná nebo nomandická. Aktivuje se to v samoobsluze na Můj T-mobile :idea:
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od helmut.niederman »

Sice to sem nepatří do vlákna, ale narazil jsem v souvislosti s bezplatným voláním z Twistu na Odorčí prozváněcí číslo s jednou věci, která mi nejde do hlavy.

Jak je možné, že pokud na Odorčím prozváněcím čísle, pokud hovory z určité Twist karty přesměruji ve formátu 737123456>*8223004 se neúčtuje poplatek 0,33 Kč/min mimo špičku ale pokud zadám v paralelním zvonění u Odorčího prozváněcího čísla tento formát čísla 737123466->822300400 tak už se účtuje poplatek 0,33 Kč/min mimo špičku. Jaký je v tom rozdíl ? Proč se platí poplatek na číslo 822300400 ale na *8223004 se neplatí ? Je to nějaká chyba, nebo je to tak správně ?
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od Kabek »

Dle podmínek a ceníku Odorik to je OK!

Až se podobně někdo bude ptát na O2, jestli nemají chybu, že se přes Odorik dá volat, tak to může dopadnout podobně jako s těmi čísly 822300400. Sice by jim to dalo moc práce.... Musíte rozlišit podstatné! Volání na 822XXXXXX je BEZPLATNÉ!!! Ale pozor, bezplatné u toho, kde máte ten mobil. Kdežto na *8223004 se z veřejných sítí nedovoláte, pouze přes "prefix", což je místo 822XXXXXX vaše číslo (např. 321123999), na které voláte z 737123466. Za volání na vaše číslo se normálně platí (např. 321123999), jen díky balíčku FREEO2 (a jiných podobných) to je bezplatně....
Když si nastavíte 737123466->822300400, pak vlastně voláte jako rovnou 822300400, a platíte jinou sazbu! Sazbu dle ceníku Odorik při volání na 822300400. Napsal jsem to pochopitelně?!

Ještě jinak: Příchozí volání na 822300400 je zpoplatněno na příchozí straně u Odorik, kdežto příchozí volání na vaše číslo u Odorik je nezpoplatněno. Přesměrování v paralelním zvonění pak je dle běžných sazeb Odorik - v síti zdarma (*8223004) a mimo síť dle ceníku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše: Aha, chápu ironii, omlouvám se, nemyslel jsem kamkoli, myslel jsem volání na všechna tuzemská čísla ať už mobilní či pevná nebo nomandická. Aktivuje se to v samoobsluze na Můj T-mobile :idea:
To nebylo myšleno jako ironie. Rozumím tomu, že jen volání do ČR na pevné a mobily, jen je mi zvláštní ta cena 30 Kč.
To je poměrná část za jeden den? Jaké jsou přesně podmínky a co je k tomu potřeba?
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od xtonda »

Volání do všech sítí na den* 30,–
* Balíček umožňuje volání do všech sítí v ČR (vyjma čísel se zvláštním tarifem, např. audiotexových a prémiových čísel apod.)
za sazbu 0 Kč/min., a to od okamžiku aktivace balíčku do 23:59:59 hod. téhož dne.
PDF ceník strana 16.

Vzhledem k tomu, že základní cena na Twistu je 3,5 Kč, tak je to až překvapivě výhodné.
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od Kabek »

Pozoruji, že jsem svým příspěvkem zde rozpoutal celkem zajímavou diskuzi a odhalení některých, pro někoho neznámých, cenových zajímavostí.

Mám-li celý den neomezené volání do všech sítí v CR, pak je jasné, že možnost volání přes Odorik je asi už jen zajímavá do zahraničí nebo do sítí, do nichž normálně z telefonu nelze volat (SIP uri, či cokoliv, co mám ve zkrácených volbách...). (proto ten název příspěvku)
Díky definovanému příchozímu volání (z konkrétního čísla), které nasměruji na *8223004, lze pro tyto účely využít veřejné číslo Odorik, které ostatní používají pro běžnou komunikaci a ani netuší, že "někdo" vyvolený to používá zcela pro jiný účel. Tím je současně nesmírně ztížená pozice pro ty, co by tomu chtěli nějak zabránit... Viz např. nemožnost volání na 822300400 z některých sítí, kde celkem snadno nadefinuji "zákaz" pod hlavičkou neexistujícího čísla...
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Volání z internetu bez internetu

Příspěvek od alfi »

xtonda píše:
Volání do všech sítí na den* 30,–
* Balíček umožňuje volání do všech sítí v ČR (vyjma čísel se zvláštním tarifem, např. audiotexových a prémiových čísel apod.)
za sazbu 0 Kč/min., a to od okamžiku aktivace balíčku do 23:59:59 hod. téhož dne.
PDF ceník strana 16.
Vzhledem k tomu, že základní cena na Twistu je 3,5 Kč, tak je to až překvapivě výhodné.
No překvapivě - objednat si to každý den, už cena až tak zajímavá není (30x30 = 900 Kč/měs.) a to jen za hovory - unlimited paušál za 750 vč. dat a SMS se teda vyplatí už při cca užívání obden (+ nějaká ta SMS a MB). a navíc počítám každý den otrava s ruční aktivací, protože automat by se mohl prodražit. Ale svého občasného zákazníka si to nejspíš najde :-)
Odpovědět