roaming

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: roaming

Příspěvek od helmut.niederman »

Largon píše:Nějaké informace, jak to funguje, se dají vyčíst z Wikipedie: http://en.wikipedia.org/wiki/Network_sw ... _subsystem

Konkrétně implementované procedury u VLR:
To purge the subscriber record if a subscriber becomes inactive whilst in the area of a VLR. The VLR deletes the subscriber's data after a fixed time period of inactivity and informs the HLR (e.g., when the phone has been switched off and left off or when the subscriber has moved to an area with no coverage for a long time).
Děkuji mockrát, bohužel neumím moc perfektně anlicky :oops: Nedají se ty informace z wikipedie sehnat v češtině bez použití Google translatoru, ten to úplně blbě překládá a není tomu rozumět :idea: :?:
xtonda
Příspěvky: 763
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: roaming

Příspěvek od xtonda »

Zrovna tahle stránka má rozsahově i obsahově srovnatelnou českou verzi. Velmi zjednodušeně řečeno telefon se musí síti periodicky hlásit, pokud se neohlásí je odhlášen. V prvním případě byl telefon ještě registrován v polské síti a ta ho při příchozím hovoru zkoušela vyhledat, když neuspěla dala svojí hlášku. V druhém případě už byl telefon polskou sítí odhlášen a ta to logicky dala vědět domovské síti, takže hlášku o nedostupnosti dala rovnou domovská síť.
JMÉNO ODORIK
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 15. led 2015 7:44:05

Re: roaming

Příspěvek od JMÉNO ODORIK »

Dozvěděl jsem se v tomto vláknu, že zpracování dodatku ke smlouvě trvá cca 3 dny a že o něm budu informován. Nicméně není mi jasné, odkdy bude následně aktivovaný roaming funkční. Od dalšího dne po aktivaci, nebo až od dalšího měsíce ? Děkuji za upřesnění.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: roaming

Příspěvek od xsouku04 »

JMÉNO ODORIK píše:Dozvěděl jsem se v tomto vláknu, že zpracování dodatku ke smlouvě trvá cca 3 dny a že o něm budu informován. Nicméně není mi jasné, odkdy bude následně aktivovaný roaming funkční. Od dalšího dne po aktivaci, nebo až od dalšího měsíce ? Děkuji za upřesnění.
V době, kdy vás informujeme, že dodatek je ke smlouvě již aktivní, si roaming můžete nastavit sám na webovém rozhraní a doba, než se změny projeví, je cca 5 minut. Tedy pokud nemá T-mobile výpadek nebo odstávku.
synerx
Příspěvky: 1
Registrován: pát 12. srp 2016 11:46:49

Re: roaming

Příspěvek od synerx »

Dobrý den,
odjíždím do zahraničí, podepsal jsem dodatek, přišel mě potvrzující email:

"na základě Vaší žádosti Vám byla zapnuta možnost aktivovat si roaming - roaming si je nutné nejprve zapnout ve Vašem uživatelském rozhraní (v záložce "vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla" // "vlastní telefonní číslo"), kde Vám teď přibyla možnost roamingu s odchozími hovory. Aktivace premium SMS je dostupná na stejném místě. Roaming i premium SMS si aktivujete nezávisle na sobě ve Vašem rozhraní pro každou linku zvlášť. "

V uživatelském nastavení žádnou možnost "roaming s odchozími hovory" nevidím?

Tak jsem aktivoval "roaming jen evropa a okolí". Budou mě teď fungovat odchozí hovory???
Nepřišla mě žádná potvrzující SMS o aktivci roamingu, příjde nějaká???

Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: roaming

Příspěvek od misa »

synerx píše:Dobrý den,
odjíždím do zahraničí, podepsal jsem dodatek, přišel mě potvrzující email:

"na základě Vaší žádosti Vám byla zapnuta možnost aktivovat si roaming - roaming si je nutné nejprve zapnout ve Vašem uživatelském rozhraní (v záložce "vlastní telefonní číslo/příchozí hovory/přístupová čísla" // "vlastní telefonní číslo"), kde Vám teď přibyla možnost roamingu s odchozími hovory. Aktivace premium SMS je dostupná na stejném místě. Roaming i premium SMS si aktivujete nezávisle na sobě ve Vašem rozhraní pro každou linku zvlášť. "

V uživatelském nastavení žádnou možnost "roaming s odchozími hovory" nevidím?

Tak jsem aktivoval "roaming jen evropa a okolí". Budou mě teď fungovat odchozí hovory???
Nepřišla mě žádná potvrzující SMS o aktivci roamingu, příjde nějaká???

Děkuji za odpovědi

Dobrý den,

děkujeme za upozornění, text mailu změníme. Rozhraní se totiž v poslední době lehce měnilo a e-mail zůstal původní.
Odpovědět