Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
komichal

Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od komichal »

Dobré odpoledne,
Používám telefon Grandstream GXP280 a kontakty do něj dostanu jen zadáváním přes web. Všechny kontakty, které zadám ručně do telefonu, zanedlouho zmiznou a jsou "přeplácnuty" těmi z webu Odoriku. Je nějaká možnost, jak povolit zadávání přímo z telefonu? Rodičové internetu nehoví, nicméně do telefonu si jsou schopni je naťukat sami. Děkuji.
Kovarik

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od Kovarik »

Dobrý den,
ano je to možné, periodickou synchronizaci konfiguračních souborů zakážate v administraci telefonu.

POKROCILE NASTAVENI:
1) Umisteni konfiguracniho souboru: prázdné (tím zabráníte přepsání nastavení)

2) Stazeni Tel. seznamu v XML:
Povolit stazeni Tel. seznamu v XML: Ne
cowok

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od cowok »

Dobrý den!

Dle návodu na zadávání rychlých kontaktů na: https://www.odorik.cz/ucet/rychle_kontakty.html jsem se pokoušel přidávat i čísla registrovaná i u jiného operátora. Zkoušel jsem to u voipbusterpro (Betamax):

sipa:chris40008:heslo:chris40008@voipbusterpro.com

i u ha-loo:

sipa:245008887:heslo:00420245008887@ustredna.ha-vel.cz

Ani jedno z toho nefunguje...

K telefonování používám SIP bránu SPA3000 a Odorik mám nastvaneý jako gw3, není tedy zaregisotrována po celou dobu ale až v okamžiku používání. Pro použití Odoriku mám v dialplanu definovaný buď výběr dle kritérií nebo manuální přepnutí pomocí # (hash) 3.

Nevíte, kde je problém? Rychlý kontakt na Skype funguje...

A jak je to potom s rychlými volbami, které si zadám přes web rozhraní do vlastního zařízení SPA3000 na záložce User 1? Zjistil jsem zajímavou věc... Pokud pouze zmáčknu číslo rychlé volby, vytáčí to rychlou volbu ze SIP brány. Ale pokud za číslo rychlé volby dám ještě # (hash), vytáčí to rychlý kontakt z Odoriku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od xsouku04 »

Zkoušeli jsme sipa a nám funguje. chtělo by to prošetřit konkrétní příklad, ale nemohu vás podle příspěvku na fóru najít.

sipa:chris40008:heslo:chris40008@voipbusterpro.com a pod je nutné zadat u nás na webu, nikoli do SPA3000 zařízení. To myslím tak máte?

s pozdravem Petr Soukup
cowok

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od cowok »

Dobry den!

Jistě, rychlé kontakty jsem zadal na https://www.odorik.cz/ucet/rychle_kontakty.html. Pokud chcete, kontaktni udaje vam poslu emailem, abyste se na to mohl podivat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od xsouku04 »

pošlete, zkusím se přihlásit na váš účet pro vést nějaké krátké hovory přes Vaše sipa.
cowok

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od cowok »

Diky, poslal jsem vam email s mym telefonnim cislem a mym nickem tady.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od xsouku04 »

Zkoušel jsem to a šlo mi to. Myslím že problém je, že tohle nefunguje, pokud si na SIPA přesměrujete příchozí hovory. To je jediný případ kdy to nefunguje, bohužel se to asi právě takto snažíte použít.
Podobné využítí nás totiž nenapdalo i když uznávám, smysl to má. Píšu si to do todo, a nechávám toto vlákno jako nevyřízené k todo.
Především chceme nyní uvést do provozu novou verzi proxy serveru, a mít tak už na pořád stabilně vyřešeny základní funkce jako přepojování hovorů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od xsouku04 »

Už vím v čem je problém. Jestli budu mít čas tak se na to podívám. S novým proxy to tolik nesouvisí.
cowok

Re: Zadávání rychlých kontaktů z telefonu

Příspěvek od cowok »

Tak to je prima, ze reseni je takto jednoduche. Pro jistotu, opakuji jeste jednou, jak jsem to myslel... Pokazde, kdyz mi nekdo zavola na verejne cislo Odoriku 91011xxxx, bude mi to vyzvanet i u cisla, ktere je u jineho operatora (treba Betamax). Nastavim to tak, ze u tohoto cisla 91011xxxx nastavim paralelni vyzvaneni na sipa v s touto syntaxi: sipa:chris40008:heslo:chris40008@voipbusterpro.com (u me pod c. 2)

Prosim, mrknete se na muj ucet, zda-li to mam takto nastavene spravne (mam tam paralelni vyzvaneni prave na tuto sipa - c. 2, mobil (1) a jeste na 2. linku) a dejte mim, prosim, vedet, az to bude fungovat. Diky moc.

K.
Odpovědět