Odorik.exe na mobil

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Odorik.exe na mobil

Příspěvek od Tatinek2 »

Dobrý den. Nepřemýšlely jste o aplikaci pro symbian, něco na způsob odorik.exe? Skype často zlobí a Voip klient mi v mobilu nejde.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od xsouku04 »

Experimentovali jsme s tím už před cca dvěma lety. Naznali jsme, ale že udržovat aplikaci pro všechny možné typy telefonů je příliš náročné. Navíc Nokia všechno možné nesmyslně komplikuje, tak např. za to abychom mohli používat zabudované zvukové filtry se musí extra platit jakási licence, všechno je to podivné, nelogické, nejasné, záhadné a přesložitělé.

Již před dvěma lety závěr byl, že Nokia o svoje výsadní postavení díky vnitřní byrokracii a zbytečné překomplikovanosti přijde.

Takže nyní má budoucnost především Android. I když ten se např. neobtěžuje umožnit svým zvukovým VoIP aplikacím ke svým kvalitním zvukovým filtrům vůbec.

Fring a Nymbuz jste zkoušel?
Semach

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od Semach »

Já používám N95 a netuším, proč bych měl mít další program, který musím spustit, bere RAM atd. Mám to nastavené v SIP protokolu automaticky, tedy když jsem ve známé wifi síti, jde hovor přes ni, jak se vzdálím tak přes GSM. Je to tak kvalitní, že rozdíl poznám jen podle nastaveného pípnutí na začátku hovoru a volám normálně z telefonního seznamu jako při GSM.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od Tatinek2 »

Jiné aplikace jsem zkoušel. Kvalita hovorů o dost horší než skype. Budu muset dál používat skype a java aplikaci odorik na zpětné volání. Děkuji za odpověď.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Semach

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od Semach »

Ano, i to byly začátky mého používání, kdy kvalita byla velmi špatná. Nicméně konkrétně Nokie mají vemi dobře udělaý SIP protokol, který jakmile se nastaví, chvá se mobil úplně stejně jako při volání přes GSM jak stylem používání, tak kvalitou hovoru a i přihlášení do wifi jde automaticky. Ale je to trochu složitější nastavit. Nicméně to stojí za to.
narma
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. lis 2011 18:40:48

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od narma »

Dobrý den,prosím Vás,nemohl bych poptat stručný a přehledný-jednoznačně srozumitelný návod na zadání možnosti volání z mobilu NOKIA E66 ?
Návody na stránce Odorik se mi moc nezamlouvají,zdají se mi složité a mnohdy nefungují jak by měly.
Děkuji za odpověď a doufám i radu.M.O.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od Tatinek2 »

A které aplikace jsi zkoušel? Já za poslední týden zkoušel asi všechny co mi jdou na mobil. Nejjednodušší na nastavení je skype. Tam stačí najít v seznamu kontaktu odorik9 a to je vše. Pak jen volat. Já teď chvíli zůstanu u aplikace nimbuzz. Nastavená za 2 minuty. Kvalitu můžeš ověřit tím, že do rychlých kontaktů uložíš skype jméno echo123. Po zavolání tam zjistíš momentální kvalitu hovoru. Stačí ti jen ze svého účtu si opsat heslo linky a to zadat do aplikace nimbuzz. Do SIP nastavení. Pokud ti to nepůjde, klidně napiš.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
narma
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19. lis 2011 18:40:48

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od narma »

Děkuji za odpověď,ale já neumím nastavit mobil E66 na internetové volání,nemám návod.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od xsouku04 »

narma píše:Děkuji za odpověď,ale já neumím nastavit mobil E66 na internetové volání,nemám návod.
Podle stárnek http://www.odorik.cz/w/nokiavoip a http://www.developer.nokia.com/Communit ... ia_devices
E66 má podporu přímého VoIP, takže by to nastavit mělo jít.
Myslím že by návod mohl být podobný jako na E52 http://www.odorik.cz/w/nokiae52

Jinak nainstalovat skype by mělo být snadný, ale zrovna já s tím zkušenosti nemám.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Odorik.exe na mobil

Příspěvek od ViR »

narma píše:Děkuji za odpověď,ale já neumím nastavit mobil E66 na internetové volání,nemám návod.
Nokia E66 má VoIP release 2.3. Čili nastavení by mělo být stejné, jako například pro E51. Pro E66 by mělo fungovat toto (např. pro odoričí linku 555666):

1. Krok
Přejděte do Menu na položku Nástroje / Nastavení / Připojení / Nastavení SIP.

Zvolte Volby / Nový profil SIP a vytvořte následující profil;
Název profilu: Odorik_555666
Profil služby: IETF
Výchozí přístupový bod: (Jméno WLAN AP nebo 3G připojení)
Veřejné uživatelské jméno: sip:555666@sip.odorik.cz
Použít kompresi: Ne
Registrace: "Vždy zapnuto" nebo "Podle potřeby"
Použít zabezpečení: Ne

2. Krok
Proxy server - nemusíte zadávat žádné nastavení proxy serveru, tedy:
Adresa proxy serveru: žádné
Registrační server: žádné
Realm: žádné
Uživatelské jméno: žádné

3. Krok
Zadejte následující údaje pro Registrační server:
Adresa reg. serveru: sip.odorik.cz, nebo 81.31.45.51 (po uložení se zobrazí např. jako sip: sip.odorik.cz)
Oblast: sip.odorik.cz
Uživatelské jméno: 555666
Heslo: Zadejte stejné heslo přidělené Odorikem pro nastavení SIP telefonu
Typ přenosu: UDP
Port: 5060

4. Krok
Přejděte na položku Nástroje / Nastavení / Připojení / Internet. telef...
Vytvořte nový profil o názvu "Odorik" a přiřaďte mu Profil SIP = Odorik_555666

Vraťte se do Nastavení SIP /Volby a zvolte "Odorik_555666" jako Výchozí profil

5. Krok
Pro lepší kvalitu zvuku, případně detailnější konfiguraci, je vhodné doinstalovat aplikaci SIP Voip Settings, ke stažení je třeba zde - http://www.telefonujeme.cz/download.php?id=1318 , případně ze serveru Nokia..

Pro volání přes 3G může být potřeba otevřít SIP VoIP Settings, kliknout na "VoIP Services", vybrat profil Odorika a najít "Allow VoIP over WCDMA" a změnit na "ON". Tato změna umožňuje VoIP přes 3G připojení na některých telefonech Nokia (implicitně může být vypnuté).

6. Krok
Restartujte telefon.
Můžete ještě přenastavit výchozí typ volání: přejděte na Menu / Nástroje / Nastavení / Telefon / Volání / Výchozí typ volání. Vyberte Hlasové volání, pokud přednostně chcete normálně volat přes GSM nebo Internetové pro přednostní použití VoIP.

Snad jsem nic nezapomněl :-).
Odpovědět