Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
máme zde dva stejné přípday. V programu Acrobits http://www.acrobits.cz nyní fungují jen příchozí hovory, odchozí hovory, zdá se k naší ústředně vůbec nedostanou.

Cituji z mailu:
používám iPhone 4GS. Vzhledem k tomu, že Nimbuzz začal posílat spamy a zobrazují se na něm reklamy, tak jsem si dnes koupil program Acrobits Softphone/4.9.2. Bohužel, ačkoliv se Acrobits ve Vaší síti najde, tak ale netelefonuje. Prosím, můžete mi poslat nastavení pro tento program? Chci používat Acrobits, protože je nejlepší, placený a hlavně bez reklam a spamu. Skype používat nechci, protože zkracuje životnost baterie.
Návrh co zkusit je místo na sip.odorik.cz zadat přímo ip adresu 89.185.255.41 .
Pomohlo?

jinak můžete zkusit server stary.odorik.cz s ip 89.185.255.59 . Na této adrese je stejný tip ústředny jako používá většina VoIP operátorů v ČR. (Asterisk) Bude ale již brzy vypnut. Je to jen pro test jestli se tím něco změní.

Jinak doporučuji asi kontaktovat prodejce programu, pokud by potřebovali něco vyzkoušet klidně budeme s prodejcem programu komunikovat a podílet se na testech.
Návštěvník

Re: Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Příspěvek od Návštěvník »

Zkoušel jsem se přihlásit na stary.odorik.cz i přes IP - nepřihlásí se to.
při zadání IP 81.31.45.51 se to přihlásí, ale i tak to nefunguje.

Psal jsem na tech. podporu Acrobits, až se ozvou, dám jejich odpověď sem.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Příspěvek od xsouku04 »

Mám zde ještě informaci, že na stejném telefonu se stejným routerem a NATem funguje sip klient mediaphone5 bez problému.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Příspěvek od xsouku04 »

Návštěvník píše:Zkoušel jsem se přihlásit na stary.odorik.cz i přes IP - nepřihlásí se to.
při zadání IP 81.31.45.51 se to přihlásí, ale i tak to nefunguje.

Psal jsem na tech. podporu Acrobits, až se ozvou, dám jejich odpověď sem.
Kontroloval jsem stary.odorik.cz a nevidím důvod, proč by se nemělo jít přihlásit na Vaši linku.
Všimnul jsem si ale, že na sip.odorik.cz se Acrobits hlásí s ocáskem transport=TCP. Tedy protokolem TCP který je pro VoIP méně obvyklí. Možná bych tedy navrhoval TCP vypnout na stavit UDP hlášení. To by možná vysvětlovalo proč na stary.odorik.cz se vůbec nehlásí, protože tam TCP podporováno není.
Návštěvník

Re: Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Příspěvek od Návštěvník »

xsouku04 píše:
Návštěvník píše:Zkoušel jsem se přihlásit na stary.odorik.cz i přes IP - nepřihlásí se to.
při zadání IP 81.31.45.51 se to přihlásí, ale i tak to nefunguje.

Psal jsem na tech. podporu Acrobits, až se ozvou, dám jejich odpověď sem.
Kontroloval jsem stary.odorik.cz a nevidím důvod, proč by se nemělo jít přihlásit na Vaši linku.
Všimnul jsem si ale, že na sip.odorik.cz se Acrobits hlásí s ocáskem transport=TCP. Tedy protokolem TCP který je pro VoIP méně obvyklí. Možná bych tedy navrhoval TCP vypnout na stavit UDP hlášení. To by možná vysvětlovalo proč na stary.odorik.cz se vůbec nehlásí, protože tam TCP podporováno není.

Zkusím, ale asi to nebude potřeba:
tohle přišlo od Acrobitsu:
myslim, ze problem je v authentizaci. Jdete prosim do nastaveni vaseho uctu > Pokrocila nastaveni > Speciality a v sekci Autentizace zapnete Posilat na vyzadani.
A fakt to pomohlo.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Acrobits Softphone/4.9.2 pro Iphone - jen příchozí h.

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsem se snažil komunikovat s vývojáři acrobits a ukázalo se, že problém vzniknul změnou na naší proxy. Nyní by to mělo jít i bez toho nastavování. Nicméně nutno říct že Acrobits Softphone se pokoušel autentizovat zastaralým a zřejmě i nebezpečným způsobem (proto to zlobilo), takže onu volbu co nám prozradili na Acrobits stejně doporučuji nechat zapnutou.
Odpovědět