Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil

Příspěvek od Pitomec »

Prostě reklamština...
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Prostě reklamština...
No,ne tak úplně.Já mám dojem,že Vodkafone,jak jsem ho přejmenoval,teď maže nejlépe.Právě včera jsem tady v Čadci,SK,testnul Roaming na den,za 69 Kč jsem vyjel všech 100 MB a odchozími hovory provolal asi 80 minut,tak málo jen proto,že jsem neměl víc času.Přesto to ale vyjde velmi levně.Právě díky svému neomezenému tarifu doma mohu neomezeně volat i venku,byť jen v rámci navštívené země a do Čech.
Takže k tomu domácímu neomezenému tarifu je dobré přičíst i tuto výhodu.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil

Příspěvek od Pitomec »

Úplně třeba ne, ale zčásti zcela jistě, protože já si pod neomezeným tarifem rozhodně nepředstavuji to, že je tam datový limit 2GB, o který se navíc dělí všechny 4 karty (4 uživatelé).
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil

Příspěvek od Kristovec »

Pitomec píše:Úplně třeba ne, ale zčásti zcela jistě, protože já si pod neomezeným tarifem rozhodně nepředstavuji to, že je tam datový limit 2GB, o který se navíc dělí všechny 4 karty (4 uživatelé).
Neomezený mobilní internet bez FUP snad ani v ČR neexistuje.Nedíval jsem se na jiné OPy,tak ty 2 GB pro čtyři SIMky to opravdu není závratné,jinak ale maximum pro jednotlivce je 10 GB.Hlavním se zdá spíš to volání,i ve spojení s tím roamem.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil

Příspěvek od Pitomec »

Prostě VF moc dobře ví, co má nabídnout, aby to navenek vypadlo jako neodolatelná nabídka a ve skutečnosti na tom trhnul majlant.
Obrázek
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil

Příspěvek od Kristovec »

Asi tak nějak.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Příspěvek od xsouku04 »

Opravil jsem titulek tohoto vlákna. " Neomezené volání za 375 Kč/měsíčně na jeden mobil" je příliš zavádějící a kde kdo by podle titulku mohl čekat tuhle nabídku od Odorik.cz. Jaképak zklamání, když je to ve skutečnosti jen reklamština Vodafonu. Také vlákno přesouvám, kam patří, do sekce "Zajímavé služby, které neprovozuje Odorik.cz". Obecně prosím věnujte pozornost předmětu nového vlákna, přesný předmět je pro přehlednost důležitý a objeví se i na hlavní stránce http://www.odorik.cz/. Tedy předmět by měl být co nejvýstižnější a neměl by být zavádějící.

Nejefektivněji je využita simkarta s neomezeným voláním, pokud je v jedné rodině jen jedna. Nejukecanější bývá obvykle v rodině jen jeden. Na delší hovory si ji totiž mohou půjčovat, nebo volat zpět.
Proto také klesá cena. Kdyby měli z jedné rodiny všichni 4 neomezenou simkartu, již tak dobře ji nevyužijí. A není třeba učit děti zlozvyk v podobě denního dlouhého telefonování v okamžiku, kdy se jim zamane.

Na to je ale možné vyzrát tak, že se ony čtyři neomezené sim rozdělí po širším příbuzenstvu tak, aby se využily efektivněji.
Připomínám, že neomezené simkarty také mohou pořádat konference. To znamená, že mohou zdarma spojovat dva a více lidí, kteří by si jinak museli volat placeně. Pro opravdu velké moderované konference je lepší využít konferenční místnosti na Odorik.cz - prefix *07 a více neomezených tarifů (každý neomezený tarif může do konferenční místnosti další podkonferencí připojit třeba 5 účastníků) nebo hovorů z VoIP - je možné tak mít lepší kvalitu zvuku a spolehlivost. Běžně nás takto využívají nevidomí, kteří pořádají konference až o desítkách účastníků.

Obecně jeden člověk s neomezeným voláním, který má dostatek času a chuti, může pomoci šetřit za hovorné svému širokému okolí. Na kratší nebo neodkladné hovory, je pak dobrý třeba Odorik, díky vteřinové tarifikaci :)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Příspěvek od Kristovec »

Ano,já tu svoji,tedy mobil s ní,půjčuji kolegovi,a to i ven,má bratra v Itálii,a samozřejmě není potíž propojit třeba i USA s Německem,nebo O2 s pevnou atd.
Ale zase,TM je asi dražší,než VF,oni mají nějak plnou cenu za hlavní SIM a asi 450 Kč za dodatkové,myslím.
A znovu připomínám ten výhodný VF Roaming na den,data má jednoznačně nejlevnější.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Neomezené volání Vodafon - čtyři sim za 1499 Kč/měsíc

Příspěvek od 5uch »

xsouku04 píše: Nejefektivněji je využita simkarta s neomezeným voláním, pokud je v jedné rodině jen jedna. Nejukecanější bývá obvykle v rodině jen jeden.
Na delší hovory si ji totiž mohou půjčovat, nebo volat zpět.
Proto také klesá cena, kdyby měli z jedné rodiny všichni 4 neomezenou simkartu, již tak dobře ji nevyužijí. A není třeba učit děti na zlozvyk v podobě denního dlouhého telefonování.
Na tom něco je, ale znamená to "půjčovat si mobil" navzájem, což jde jen v případě, kdy je rodina pohromadě. Přidejme k tomu ještě opruz v podobě zmatku a nesprávných reakcí volaných (na které číslo např. budou kamarádi dětí posílat nazpět SMS nebo volat?). Menší zmatek vzniká i na straně volajícího (chaos v registru odchozích hovorů, problém se všem účastníkům "vyhovující" správou adresáře kontaktů...).

To prozvánění jako žádost o zavolání zpět v rámci rodiny už je běžnější (neplatí ale o zprostředkování konferenčních hovorů), ale je to další opruz. Prozváněná strana to kolikrát omylem zvedne, případně si prozvonění nebo žádosti o konferenci nevšimne a nereaguje...

Ale souhlasím např. s tím, že zvykat děti na to, že nějakou službu mají neomezeně, a v podstatě zdarma... to je zlo.
xsouku04 píše: Na to je ale možné vyzrát tak, že se ony čtyři neomezené sim rozdělí po širším příbuzenstvu tak, aby se využily efektivněji.
To je pravda, ale pro řadu lidí je problém se pak dělit o útratu - kdo je ochoten každý měsíc hlídat, jestli mu bratranec a tetička z Horní Lhoty přispěli na sdílený paušál?
Obecně mám pocit, že lidé ochotní dát za měsíční paušál 1499 Kč (nebo okolo 700 Kč za jednoho) tyhle problémy prostě podstupovat nebudou, alespoň ne běžně.
xsouku04 píše: Připomínám, že neomezené simkarty také mohou pořádat konference. To znamená, že mohou zdarma spojovat dva a více lidí, kteří by si jinak museli volat placeně.
Nativní GSM konference by mohly být zajímavý nástroj, ale mám pocit, že málokdo o nich ví a ještě méně lidí je na mobilu využívá. Osobně znám jediného člověka, který se k jejich použití přiznal. ;-) Navíc výrobci telefonů i operátoři dělají vše pro to, aby se na nativní GSM konference zapomnělo (kde jsou ty časy, kdy v kontextovém hovorovém menu mobilů Siemens byly nástroje k navázání konference! Kde jsou ty časy, kdy použití konferenčních hovorů a jejich správa pomocí GSM kódů bylo přehledně popsáno na webu Oskara!). Místo toho se lidem cpou datově náročné varianty jako Skype a Hangouts.
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
Odpovědět