BLF na interní lince

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Zbyněk
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. bře 2014 12:10:09

BLF na interní lince

Příspěvek od Zbyněk »

Dobrý den,
šlo by přidat podporu BLF i pro vnitřní linku s hvězdičkou (sip:*701234@sip.odorik.cz)? Když mi volá vnitřní linka na MicroSIP, tak je vždy číslo s hvězdičkou, ale kontakt je uložen bez ní, takže se mi neukáže správné pojmenování, pouze CLIP či pojmenování z rychlých kontaktů.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BLF na interní lince

Příspěvek od xsouku04 »

Tedy máte Grandstream nebo jiný hardwarový telefon, kde si nastavíte tlačítka BLF. Na tom Grandstreamu zmáčknete BLF tlačítko, které vyvolá hovor na linku, kde je přihlášen MicroSIP?
Nechápu přesně dotaz.

Čísla v síti je možné vytáčet s hvězdičkou i bez hvězdičky právě proto aby fungovala BLF.
Zbyněk
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. bře 2014 12:10:09

Re: BLF na interní lince

Příspěvek od Zbyněk »

Promiňte, šlo o hovor MicroSIP --> MicroSIP. Jde o to, že MicroSIP neumožňuje zvlášť nastavit BLF a samotnou položku v adresáři, jako u HW telefonu. BLF funguje pouze u kontaktu bez hvězdiček, ale ústředna pošle hovor s hvězdičkou, takže musím mít uloženy 2 kontakty s i bez hvězdičky. Pokud by však úprava BLF proxy byla složitá (lze volat bez hvězdičky s 1, 2 i 3 hvězdičkami), mohu provést úpravu v samotném MicroSIPu a zdrojový kód i binárku zveřejnit na fóru.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: BLF na interní lince

Příspěvek od xsouku04 »

Aha, takže potřebujete, aby příchozí hovor na MicroSIP se jevil, jako že je z čísla v síti bez hvězdičky.
Úprava na proxy není složitá, spíše jde jen o to to promyslet a také o to, aby případná změna chování někomu nezpůsobila problémy. Provést to může uživatel Kovik zde na fóru.
Mohli bychom myslím udělat výjimku jen pro microSIP.

BLF s micropsip a Odorik.cz již funguje? Když jsme to naposledy testovali, pořád to nešlo. microSIP podporoval totiž trochu jiný typ BLF než Odorik.cz. Více o tom ví pan Kovik.
Byl by to první opensource softwarový telefon, co by BLF podporoval - navíc opravdu kvalitní.
BLF je moc dobrá věc, kdo si na to ve firemním prostředí zvykne, nemůže bez toho být.
Zbyněk
Příspěvky: 27
Registrován: stř 05. bře 2014 12:10:09

Re: BLF na interní lince

Příspěvek od Zbyněk »

Kvůli mně to upravovat nemusíte, pokud s tím nikdo jiný problém neměl, jen mě to chování s hvězdičkou zarazilo. Už tak jsem v MicroSIPu provedl několik úprav. Program používají na PC 3 mojí příbuzní téměř s důchodovým věkem, tak se ho snažím co nejvíce zjednodušit. Ohledně volaní s hvězdičkou, měl jsem za to, že volání bez ní porušuje konvence používání čísel v síti. BLF používám pouze jako detekce Online/Offline/Pryč stavu kontaktu, na přepojování hovorů nikoliv. Detekce MicroSIPu pro přepojení dobře nefunguje, protože pokud protistrana volá s někým jiným, tak se stav nezmění, to samé i při vyzvánění -- tyto funkce ale nepotřebuji. Pro firemní použití by bylo potřeba rozsáhlejších úprav programu.

Děkuji za ochotu a objasnění.
rattkin
Příspěvky: 44
Registrován: stř 29. čer 2016 10:51:49

Re: BLF na interní lince

Příspěvek od rattkin »

Microsip nedávno změnil (vylepšil?) zobrazení stavů, prý zavedl on-the-phone "presnece" status ve verzi 3.19.0.
Požádal jsem profíky z Odoriku, dla-li by se mohlo BLF nejak upravit, tak uvidíme.
My v práci to používáme hodně.
Odpovědět