Zlevnění LTE

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Zlevnění LTE

Příspěvek od MaT »

Co jsem se to na té Lupě nedočetl... Třeba že zatím žádný z virtuálních operátorů LTE nenabízí...

http://www.lupa.cz/clanky/velci-operato ... -ke-zmene/

Pokud ale operátoři nějaké změně budou dotlačeni, znamená to, že by se objevily balíčky se stejným FUP za nižší cenu? Nebo že se sníží ten poplatek 10 Kč měsíčně na nějakou nižší částku - když by operátoři byli hodně velkorysí - třeba na 7 Kč? Nebo když to úplně přeženu - tak jenom 5 Kč?
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od Kristovec »

Tak,mně LTE s Odorikovým balíčkem 150 MB šlo,ovšem rychlost 3/3 MBps není nic oslňujícího,hlavně,když T-Mobile uvádí 225 MBps(pozor - reklamština!!!!!),je to tak,že TM rychlost u předplacených karet,i svých vlastních,úmyslně brzdí,dělávala to i O2 v 3G síti.
Co do ceny,Trapas-Mobile je tady v Čechách nejlevnější,Vodkafone chce za 10 GB bez smlouvy 1 000 Kč,O2 taky nějak tak.
Já chci Odorik TM LTE testnout příští měsíc,právě těch 10 GB,uvidíme.Jinak - mně stačí i 3/3 MBps,ale dráždí mne ten reklamštinový humbuk,který OPičáci kolem toho dělají.Asi se jich zeptám,jak jsou na tom s 5G sítí,že už se na ni moc těším.
Připadá mi to všechno jako u vlaků,v Číně a na Západě se jezdí 350 km/h a tady 160,ale přitom ČD zběsile nakupují západní soupravy,přestože ty naše 160 udělají taky.Aby se napřed vrhli na stav kolejí,to ne. :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od xsouku04 »

Myslím, že někdo, kdo si koupí balíček 150 MB, ani o vyšší rychlost než 3 Mbps nestojí.
V tomto případě to asi žádný naschvál nebude, ale ochrana zákazníka, aby o svůj balíček nepřišel během několika vteřin nepozornosti.
Takhle by stačilo v nepozornosti kliknout na nějaký větší soubor, který vlastně ani nepotřebujete, a balíček by byl během pár vteřin fuč.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od Pitomec »

Že by měl operátor tak dojemnou péči o zákazníka, aby tento náhodou nepřišel o FUP (a musel si dokupovat další)? To se mně moc nezdá :D
Obrázek
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od lifdo69 »

To se mi taky nezdá, spíš že jéé šak co, at to cucne, šak si koupí další, bo ten zpomalený je nepoužitelný.
jankvasnicka
Příspěvky: 1
Registrován: sob 18. dub 2015 1:11:41
Bydliště: Praha

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od jankvasnicka »

Nyní jsem vyzkoušel rychlost LTE Odorik v Iphone 5 - Praha 4 - Krč (Budějovická) - a výsledek zastak špatný není :) Minimálně neplatí těch 3/3 http://www.speedtest.net/my-result/i/1213881535
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od Kristovec »

jankvasnicka píše:Nyní jsem vyzkoušel rychlost LTE Odorik v Iphone 5 - Praha 4 - Krč (Budějovická) - a výsledek zastak špatný není :) Minimálně neplatí těch 3/3 http://www.speedtest.net/my-result/i/1213881535
Tak rychlost nebývá všude stejná,VF LTE má v Karlových Varech stahování až kolem 60 MBps,ale v o 22 km vzdáleném Sokolově se to pohybuje kolem 10.Určitě do větších nebo významnějších míst dají víc.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od MaT »

Ok, z LTE asi máme radost všichni - ale co s tou cenou? Když by tedy velcí operátoři byli v tomto trochu přitlačeni od ČTÚ - dočkáme se pak nějakého zlevnění i u Odorika? A čeho vlastně - opravdu poplatku za data, nebo toho měsíčního "paušálu"? :-)
Pigom
Příspěvky: 48
Registrován: úte 19. úno 2013 10:41:35

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od Pigom »

Myslím, že rychlost se odvíjí od toho jestli je BTS připojena přímo k optické síti, aby jí dokázali nakrmit vysokou rychlostí a kolik lidí je momentálně k ní připojeno a stahuje.
Já osobně jsem si pořídil LTE telefon již před rokem a nebylo to kvůli tomu, abych stahoval rychlostí 100 M. Hlavní důvod je ten, že když člověk zajel za hranice města
spadl z 3G do EDGE, které je téměř nepoužitelné obzvlášť pro VOIP. Vodafone reagoval na LTE poměrně rychle i když jen na 900 MHz s rychlostí 10M .
Již v průběhu minulého roku jsem byl nadšený, že si můžu zavolat za 60 haléřů přes Odorika i mimo velká města. Nízký FUP je druhá stránka věci. Prostě videa a stahování si nechávám pro doma kde mám připojení bez omezení. Mobilní síť je pro tyto věci v dnešní cenové politice operátorů pro většinu lidí nepoužitelná.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zlevnění LTE

Příspěvek od Kristovec »

Pigom píše:Myslím, že rychlost se odvíjí od toho jestli je BTS připojena přímo k optické síti, aby jí dokázali nakrmit vysokou rychlostí a kolik lidí je momentálně k ní připojeno a stahuje.
Já osobně jsem si pořídil LTE telefon již před rokem a nebylo to kvůli tomu, abych stahoval rychlostí 100 M. Hlavní důvod je ten, že když člověk zajel za hranice města
spadl z 3G do EDGE, které je téměř nepoužitelné obzvlášť pro VOIP. Vodafone reagoval na LTE poměrně rychle i když jen na 900 MHz s rychlostí 10M .
Již v průběhu minulého roku jsem byl nadšený, že si můžu zavolat za 60 haléřů přes Odorika i mimo velká města. Nízký FUP je druhá stránka věci. Prostě videa a stahování si nechávám pro doma kde mám připojení bez omezení. Mobilní síť je pro tyto věci v dnešní cenové politice operátorů pro většinu lidí nepoužitelná.
Souhlas.800 a 900 MHz má znatelně lepší dosah,než 2 100. Tlak na přechod do vyšších pásem je jen kvůli počtu kanálů,u TV to bylo taky tak,hlavně po digitalizaci.

Cena tady v ČR je taky vysoká,polský Plus dává 1 GB za 10 PLN,tedy 70 Kč,O2.sk má 5 GB za 15 €,420 Kč,tohle mne dost znechucuje,proč musí Česko patřit k nejdražším?Nízká jakost,vysoká cena,to platí i v ubytovací a stravovací oblasti.
Odpovědět