Lenovo Yoga 2 a VOIP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Jirka1944
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. bře 2015 23:54:08

Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od Jirka1944 »

Když jsem koupil Lenovo s Android 4.4 tak to byl první tablet kde jsem nerozchodil CsipSymple ani jeho klony, nešel ani Zoiper. Fungoval pouze Zadarma což vypadalo taky na klon CsipSymple.
Nyní došlo k aktualizaci OS a v tabletu je Android 5.0.1. Aktualizace vymazala dost programů, že jsem musel znovu nainstalovat Zadarma. Bohužel však volaný neměl zvuk. Tentokrát se podařilo nainstalovat CsipSymple i Zoiper a výsledek byl stejný.
Podotýkám, že hovor že stejného tabletu přes Skype probíhá normálně.
Má někdo nějaké řešení.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od xsouku04 »

Jirka1944 píše:Když jsem koupil Lenovo s Android 4.4 tak to byl první tablet kde jsem nerozchodil CsipSymple ani jeho klony, nešel ani Zoiper. Fungoval pouze Zadarma což vypadalo taky na klon CsipSymple.
Nyní došlo k aktualizaci OS a v tabletu je Android 5.0.1. Aktualizace vymazala dost programů, že jsem musel znovu nainstalovat Zadarma. Bohužel však volaný neměl zvuk. Tentokrát se podařilo nainstalovat CsipSymple i Zoiper a výsledek byl stejný.
Podotýkám, že hovor že stejného tabletu přes Skype probíhá normálně.
Má někdo nějaké řešení.
S androidem je to někdy těžký. A výrobci telefonů taky.
Volejte tedy ze skypu za kredit na odorik.cz . Návod je zde.
http://www.odorik.cz/w/skype
Pro pohodlnější vytáčení čísel přímo z uložených kontaktů je možné použít aplikaci pro zpětné volání. Seznam aplikací je zde. http://www.odorik.cz/w/api:programy#callback
Jirka1944
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. bře 2015 23:54:08

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od Jirka1944 »

xsouku04 píše:
Jirka1944 píše:Když jsem koupil Lenovo s Android 4.4 tak to byl první tablet kde jsem nerozchodil CsipSymple ani jeho klony, nešel ani Zoiper. Fungoval pouze Zadarma což vypadalo taky na klon CsipSymple.
Nyní došlo k aktualizaci OS a v tabletu je Android 5.0.1. Aktualizace vymazala dost programů, že jsem musel znovu nainstalovat Zadarma. Bohužel však volaný neměl zvuk. Tentokrát se podařilo nainstalovat CsipSymple i Zoiper a výsledek byl stejný.
Podotýkám, že hovor že stejného tabletu přes Skype probíhá normálně.
Má někdo nějaké řešení.
S androidem je to někdy těžký. A výrobci telefonů taky.
Volejte tedy ze skypu za kredit na odorik.cz . Návod je zde.
http://www.odorik.cz/w/skype
Pro pohodlnější vytáčení čísel přímo z uložených kontaktů je možné použít aplikaci pro zpětné volání. Seznam aplikací je zde. http://www.odorik.cz/w/api:programy#callback
Problém vyřešen. Pomohlo tovární nastavení a celá nová instalace tabletu. Asi byla chyba, že jsem nedal tovární nastavení hned po aktualizaci. Pod Android 5 aspoň chodí CsipSymple , původně vše padalo, fungoval jen VOIP Zadarma.
Volání Skype i callback znám. Ovšem dnes volání z čehokoliv na Skype hlásilo Účastník nepřijímá a opakovaný pokus zase Účastník má jiný hovor. Při tom volaný na Skype chtěl hovor přijmout
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od helmut.niederman »

Android 5 radši nepoužívat, mám známého v elektroprodejně, který říká, že tahle verze OS není moc přivětivá a nerozumí si s některými telefony od Samsungu a pak s dalšími výrobci. Nedoporučuje ani Android Kitkat, podle něj je nejlepší používat ta mobilní zařízení se starším Androidem 4.0, 4.1 max. 4.2.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od aplet »

nejlepsi nepouzivat android vubec ,nejlepsi je Windows Phone 8.1 a nokie jsou podle mne jeste z jedna nejlepsich mobilu :D ja osobne mam dual sim mobil od nokie a spokojen :)
Jirka1944
Příspěvky: 5
Registrován: sob 14. bře 2015 23:54:08

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od Jirka1944 »

aplet píše:nejlepsi nepouzivat android vubec ,nejlepsi je Windows Phone 8.1 a nokie jsou podle mne jeste z jedna nejlepsich mobilu :D ja osobne mam dual sim mobil od nokie a spokojen :)
BETA je taky lepší, přesto ho převálcovalo VHS. Na tabletech Android převálcuje Windows. A ten Android se časem vylepší. Jinak ta odpověď neřešila již vyřešený problém. To jsi si jen potřeboval pochválit svoje Hardware a Software.
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od aplet »

Přesne tak :-D
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od Pitomec »

Jirka1944 píše:
aplet píše:nejlepsi nepouzivat android vubec ,nejlepsi je Windows Phone 8.1 a nokie jsou podle mne jeste z jedna nejlepsich mobilu :D ja osobne mam dual sim mobil od nokie a spokojen :)
BETA je taky lepší, přesto ho převálcovalo VHS. Na tabletech Android převálcuje Windows. A ten Android se časem vylepší. Jinak ta odpověď neřešila již vyřešený problém. To jsi si jen potřeboval pochválit svoje Hardware a Software.
Ve vztahu k VoIP bych tomu moc nevěřil. Už proto ne, že cílová skupina uživatelů má Android ke všemu možnému, jenom mne k internetovým hovorům.
Obrázek
jlo
Příspěvky: 150
Registrován: pon 08. dub 2013 12:32:18

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od jlo »

Jirka1944 píše: BETA je taky lepší, přesto ho převálcovalo VHS. Na tabletech Android převálcuje Windows. A ten Android se časem vylepší. Jinak ta odpověď neřešila již vyřešený problém. To jsi si jen potřeboval pochválit svoje Hardware a Software.
Jen několik technických poznámek, v zájmu osvěty :)
1. Betamax, který máte zřejmě na mysli, nebyl technicky lepší než VHS, právě naopak. Pohřbila ho mizerná kvalita zvuku - mizerná díky malé rychlosti posuvu pásku. Technicky lepší než VHS byl systém Video 2000, bohužel ale přišel příliš pozdě.
2. Android by se teoreticky vylepšit mohl, prazáklad systému je solidní, ale muselo by dojít k dost zásadní změně v koncepci - jak pokud jde o přístup k hw, tak k vývoji. To zatím není patrné, právě naopak.
3. Je rozumné aktualizovat systém pouze tehdy, pokud jsou se stávajícím problémy, nebo jinak nevyhovuje; ne jen proto, že existuje nějaká aktualizace. Pro zcela novou generaci (jakéhokoliv) OS to platí trojnásob. Doporučoval bych tedy vrátit se ke starší verzi, a ještě lépe, pokud by pro vaše zařízení existovala svobodná varianta Androidu - Cyanogenmod; lépe se ladí.
4. CsipSimple se opravdu nepíše s ypsilonem :)
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Lenovo Yoga 2 a VOIP

Příspěvek od Pitomec »

Systém Video2000 sice měl některé pokrokové prvky oproti VHS (např. autotracking), ale měl jeden zásadní nedostatek, který jeho tvůrci sice vydávali za přednost, leč posléze se ukázalo, že je to právě naopak - a to oboustranně využitelnou pásku, která byla nerovnoměrně namáhána v případě, kdy někdo sledoval jenom záznam z jedné strany. Ostatně žádný jiný systém toto řešení nevyužíval (a nevyužívá ani dnes).
Obrázek
Odpovědět