Objednání hovorů z Chrome

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
milanc
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16. srp 2015 9:38:14

Objednání hovorů z Chrome

Příspěvek od milanc »

V prohlížeči Chrome mi, přes doplněk Skype Links, správně funguje objednání hovorů, které jsou v mezinárodním tvaru např. +420 800 123 456. Pokud však je číslo uvedeno v národním tvaru 800 123 456 link na objednání hovorů se mi nenabídne. Klíč ke zprovoznění předpokládám bude v nastavení doplňku u položky "Domestic Number Regex", která má výchozí hodnotu tuto: /(?:\b|(?:((?:\b|\+)1)[. -]?)|\()(\d{3})\)?[. -]?(\d{3})[. -]?(\d{4})(?:\b|x\d+)/

Jak ji správně nastavit pro národní čísla zapsaná ve tvaru 800 123 456 nebo 800123456?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Objednání hovorů z Chrome

Příspěvek od xsouku04 »

Zkuste /[1-9]\d\d[ -]?\d\d\d\[ -]?\d\d\d/

mělo by to brát i číslo s pomlčkami jako 800-100-100

Regulární výrazy jsou jednoduché. Jediný problém, který s nimi mám, je ten, že se používají různé dialekty lišící se v tom, který znak se musí escapovat a který ne. A jejich uživatelé jako třeba autoři tohoto pluginu soustavně zapomínají uvádět odkaz na specifikaci, kterou zrovna použili. Možná jsou přesvědčeni, že všichni ví, že oni "snad" programují v něčem jako v javascriptu a všichni ví, jak zrovna si to autoři javascriptu vymysleli.
V této variantě jsou znaky [ ] a ? speciální znaky. Zato ( je obyčejný znak. Co má znamenat : v reguláru, netuším. Je to dvojtečka nebo něco speciálního? V USA snad necpou na začátek telefonních čísel dvojtečku?
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Objednání hovorů z Chrome

Příspěvek od aplet »

Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Objednání hovorů z Chrome

Příspěvek od xsouku04 »

Moc konkrétním tam nejsou. Nic, co by se dalo ověřit.
Pravda Chrome má svoji úplně opensource bratříčka chromium a tam žádné zrůdnosti, zdá se, nejsou.
Odpovědět