Volání na číslo v zahraničí?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
MarosM
Příspěvky: 1
Registrován: sob 10. říj 2015 13:58:37

Volání na číslo v zahraničí?

Příspěvek od MarosM »

Dobrý den, chci se zeptat na situaci když volám přes IP telefon na české mobilní číslo které je v zahraničí je cena jako za volaní v ČR na mobil?
A účtují se nějaké poplatky za příchozí hovor na českému číslu v zahraničí? Je to klasický poplatek jako v roamingu?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na číslo v zahraničí?

Příspěvek od xsouku04 »

MarosM píše:Dobrý den, chci se zeptat na situaci když volám přes IP telefon na české mobilní číslo které je v zahraničí je cena jako za volaní v ČR na mobil?
A účtují se nějaké poplatky za příchozí hovor na českému číslu v zahraničí? Je to klasický poplatek jako v roamingu?
Pokud voláte na české mobilní číslo, které se nachází v zahraničí, platíte běžnou cenu stejně jako by byl dotyčný v ČR.
Volánemu ale jeho operátor účtuje poplatek za příchozí hovor v roamingu.
Hodně záleží na tom, v jaké je zemi. Pokud je v EU, poplatek je poměrně nízký cca 1,60 Kč/min, tedy nemusíte mít obavy.
Pokud se dotyčný nachází mimo EU a EEA, je to dost drahé a bude asi lepší jej kontaktovat SMS nebo emailem.
Pokud se chcete vyhnout roamingovým poplatkům, je třeba nevolat na české číslo v roamingu, ale přímo na zahraniční číslo např. v hotelu.
To můžete např. s využitím služeb Odorik.cz.
severak
Příspěvky: 18
Registrován: pon 24. čer 2013 13:55:33

Re: Volání na číslo v zahraničí?

Příspěvek od severak »

Když dám zpětné volání na Odorik číslo na Slovenko (mobilní operátor O2 +421947******), Odorik mi sice zavolá zpět, je mi účtováno normální volání, ale hovor se neuskuteční, protože prostě není spojeno. Na lince je ticho. Funguje mi, to spojení, pouze u pevné linky na Slovensko.
Používám České O2, prozvonění je tady odtud z mobilního telefonu. Mám něco špatně nastaveno?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na číslo v zahraničí?

Příspěvek od xsouku04 »

severak píše:Když dám zpětné volání na Odorik číslo na Slovenko (mobilní operátor O2 +421947******), Odorik mi sice zavolá zpět, je mi účtováno normální volání, ale hovor se neuskuteční, protože prostě není spojeno. Na lince je ticho. Funguje mi, to spojení, pouze u pevné linky na Slovensko.
Používám České O2, prozvonění je tady odtud z mobilního telefonu. Mám něco špatně nastaveno?
Prosím napište id hovoru, o který se jedná. Mohu se podívat, co se stalo v konkrétním případě. http://www.odorik.cz/w/hlaseni_problemu
severak
Příspěvky: 18
Registrován: pon 24. čer 2013 13:55:33

Re: Volání na číslo v zahraničí?

Příspěvek od severak »

Už si nepamatuji datum, kdy to bylo. Ale třeba Dnes zase byl problém při volání na pevnou linku na Slovensko. Já je slyšel perfektně, oni mne trhaně a stále tam něco praskalo.Nakonec jsem musel hovor ukončit, nedalo se komunikovat, téměř mne neslyšeli.
ID hovoru je:160831973
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání na číslo v zahraničí?

Příspěvek od xsouku04 »

Byl to hovor z Odoriku exe. Sice kvalita uploadu také nic moc, ale to, myslím, nebyl ten hlavní důvod. Tipl bych si na něco jako překřičený mikrofon. Po datové stránce byl hovor celkem v pořádku.
Zkuste si zavolat např. na *081 nebo *0811. Takto si můžete zdarma vyzkoušet, jak vás přibližně slyší protistrana.
Ono to překřičení je záludné v tom, že když je někdo špatně slyšet, tak mluví ještě víc hlasitě ...
Na Slovensko máme hodně minut, i callcentra s námi volají. Samozřejmě je zde možnost, že to zlobí. Jednou takto zlobilo volání na Slovensko - Orange.
Ale vždy je dobré nejdříve zkusit vyloučit chybu u sebe, zvláště pokud voláte z PC.
Odpovědět