Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefonech

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefonech

Příspěvek od helmut.niederman »

Dnes jsem narazil na chybu, která se zobrazuje/objevuje na chytrých telefonech a tabletech, jedná se o uživatelské nastavení/Linky/ a aktivace Roamingu, a pokud na chytrém zařízením ťuknu na otazník :?: Aktivuje se mi tam tzv. bublina/okno ale ta nápověda tam je oříznutá, zejména Levá část, chybí tam slova a celé věty. Vypadá to asi takto jako v tomto screenshotu. Červený rám označuje oblast, která se nezobrazí na chytrých telefonech. Testoval jsem to jak na tabletu tak i telefonu. Mohli byste to vaše GUI přizpůsobit i na mobilní chytrá zařízení ? Děkuji.
Aktivace Roamingu.JPG
Aktivace Roamingu.JPG (86.12 KiB) Zobrazeno 8301 x
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od helmut.niederman »

A takto to vypadá screenshot z mobilního telefonu. Zkoušel jsem různé internetové prohlížeče Chrom, UC Browser a chyba je stejná.
Screenshot z mobilního telefonu Lenovo
Screenshot z mobilního telefonu Lenovo
Screenshot_2015-10-11-23-38-19[1].png (93.32 KiB) Zobrazeno 8299 x
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od Kristovec »

Mohu potvrdit.
jimisoft
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24. kvě 2013 18:40:12

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od jimisoft »

U mne na Android 5.01 naprosto v pořádku ve všech prohlížečích. Musíte uvést systém a verzi, v které to funguje špatně.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od Kristovec »

jimisoft píše:U mne na Android 5.01 naprosto v pořádku ve všech prohlížečích. Musíte uvést systém a verzi, v které to funguje špatně.
Android 4.3 prohlížeč Chrome
Uvažuji o tabletu,takže asi s 5 a výše,že?
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od 5icz »

iOS 7.1.2 v poradku.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od helmut.niederman »

jimisoft píše:U mne na Android 5.01 naprosto v pořádku ve všech prohlížečích. Musíte uvést systém a verzi, v které to funguje špatně.
Je to paradox, ale já mám taky Android 5.1 a ve všech prohlížečích to zlobí. Mám telefon Lenovo řady A číslo 2010
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:
jimisoft píše:U mne na Android 5.01 naprosto v pořádku ve všech prohlížečích. Musíte uvést systém a verzi, v které to funguje špatně.
Android 4.3 prohlížeč Chrome
Uvažuji o tabletu,takže asi s 5 a výše,že?
Androidem to podle mne není, spíše si myslím, jestli to není výrobcem zařízení. Protože na většině přístrojů nenajdete čistý Android. Nechápu to, neměl by snad Google zažalovat výrobce, že mu jeho OS przdní a tzv. modifikují ? Viz Lenovo, Samsung, Acer, a různé známé značky. Čistý android snad najdeme u Nexusu, a různých no name čínských výrobců. Nejhorším zlem, kterého se výrobci zařízení dopouštějí je omezena funkcionalita svobody toho co umožňuje Android Lollipop, tedy, že nemusíte mít ROOT a můžete volně přesunovat aplikace z interní paměti na SD kartu, jenže výrobci zařízení tohle blokují, kupříkladu Lenovo řady A a číslo 2010, absolutní ojeb toho co umožňuje Lollipop. Kamarád má Sony XPeria Z2 a ten může aplikace přesunovat, šetří mu to baterii, místo, ale u jiných výrobců to není možné, naopak jakoby oklešťují Lollipop. Takže já na svém Lenovu abych mohl přesouvat aplikace budu muset použít nějaký crack čím poruším smluvní podmínky a zároveň příjdu o možnost záruky a po záručních oprav atd, nebo jak to nazvat, protože i samotné aplikace, které to umožňují to neumožní, protože to začne hlásit například Clean Master. Některé aplikace nejdou ani deaktivovat. Takže jde o to, jakého výrobce zařízení si člověk zvolí.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od mobilemanic »

helmut: no, Google to dal opensource a zadarmo, takže žalovat je zřejmě nebude... Tak to prostě bylo vymyšlené... Jinak přístup je to jinak samozřejmě úplně na nic, protože ten systém se děravostí podobá cedníku, na cokoliv z reálného života bych "neoriginální" android v životě nepoužil. Natož třeba internet. bankovnictví...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nefunkční nápověda k aktivaci Roam. na chytrých telefone

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše:helmut: no, Google to dal opensource a zadarmo, takže žalovat je zřejmě nebude... Tak to prostě bylo vymyšlené... Jinak přístup je to jinak samozřejmě úplně na nic, protože ten systém se děravostí podobá cedníku, na cokoliv z reálného života bych "neoriginální" android v životě nepoužil. Natož třeba internet. bankovnictví...
Co si google ale mohl prosadit, že pokud někdo jeho android upraví výrazným a nevhodným nebo nebezpečným způsobem, už to nesmí nazývat android. Ale buď si to pojmenuje sám, nebo to povinně musí nazývat "zprzněný android".
Škoda, že google něco takového neprovedl. Bohužel ale občas zprzněné vlastnosti vymýšlí i samotný google a byl by docela problém, jak tento zprzněný android přesně identifikovat.
Bohužel současná situace je nyní taková, že android je sice nejpoužívanější operační systém pro mobilní telefony, často ale velmi mizerný.

Možná by stačilo jen veřejně kritizovat výrobce hardwaru jako Samsung, aby tak byli přinuceni si na své prznění dávat větší pozor. Ti menší už jsou jen opičáci, co se ve všem opičí. A kdyby se stalo moderní vyhnout se prznění, zopičili by to také.

Nastavování SIM půjde přes naši android aplikaci, tedy chodit na web nebude v budoucnu nutné.
Odpovědět