Konferenčný hovor

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Konferenčný hovor

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň,

testujem vytvorenie konferenčného hovoru a presmerovanie hovorov, avšak neúspešne. Buď nefungujú veci tak ako majú, alebo niektorým veciam nerozumiem. Dochádza k týmto situáciam...

Táto alternatíva funguje:
Presmerovanie prichádzajúceho hovoru pomocou **

Nefunguje:
Zapojenie tretieho účastníka do konferencie, kde som ako iniciátor ja pomocou # nefunguje.
Pri testovaní cez Odorik.exe po stlačení # a vytočení čísla nenastane žiadna zmena. Pri testovaní cez analógový telefón po stlačení R nastane ticho (na 1. spojenom telefóne začne hrať hudba), no po zadaní 2. čísla, ktoré chcem prepojiť, toto nie je prepojené - stále je ticho a na 1. spojenom čísle hrá hudba. Po stlačení R sa vrátim späť k 1. spojenému účastníkovi, avšak 2. nie je možné pripojiť.

Podobne sa to správa aj pri vytvorení konferenčného hovoru/miestnosti. Do tejto je možné pridať sa len spôsobom, keď nový člen sám vytočí potrebné číslo. Ak ho chcem prizvať ja, nastáva rovnaký problém ako vo vyššie uvedenom prípade - cez Odorik.exe to pomocou # nefunguje a cez analógový telefón nastane ticho, no po vytočení čísla sa nič nedeje. Okrem tohto spôsobu prepojovania som čítal ešte o možnosti pripojiť nového účastníka cez „zpětného volání", avšak neviem, ako na to.

Môžte prosím overiť, prečo nefunguje pripojenie nového účastníka cez FLASH/#? Podľa návodov mi funguje len presmerovanie príchodzieho hovoru, ostatné alternatívy - prizvanie nového účastníka pri odchádzajúcom hovore / konferenčnej miestnosti neviem zrealizovať. Ďakujem za objasnenie.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenčný hovor

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše: Nefunguje:
Zapojenie tretieho účastníka do konferencie, kde som ako iniciátor ja pomocou # nefunguje.
Pri testovaní cez Odorik.exe po stlačení # a vytočení čísla nenastane žiadna zmena. Pri testovaní cez analógový telefón po stlačení R nastane ticho (na 1. spojenom telefóne začne hrať hudba), no po zadaní 2. čísla, ktoré chcem prepojiť, toto nie je prepojené - stále je ticho a na 1. spojenom čísle hrá hudba. Po stlačení R sa vrátim späť k 1. spojenému účastníkovi, avšak 2. nie je možné pripojiť.
Nemám u sebe žádný analogový telefon, ale podle návodu http://www.odorik.cz/w/prepojovani#tele ... mezi_sebou je pro přepojení potřeba zavěsit.

Jiná možnost, jak zvát lidi do konference, je objednávat jim hovory přes zpětné volání na webu.
To najdete po přihlášení v hlavním menu pod položkou "služby z webu". Tato možnost je podle mého názoru nejlepší.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Konferenčný hovor

Příspěvek od aiwan »

Môj prípad je však tento: Som účastník B, chcem sa spojiť s účastníkom A a zároveň s účastníkom C tak, aby sme mohli všetcia traja viesť konferenciu na moje náklady. Dajme tomu, že ako B používam na volanie program Odorik.exe, A a C sú mobilné telefóny. Aké sú teda možnosti na konferenčný hovor medzi troma účastníkmi, ktorý by bol celý hradený na moje náklady?

1. Možnosť spojiť ďalší hovor cez Odorik.exe pomocou stlačenia # mi nefunguje
2. Cez spätné volanie je možné pripojiť len 2 účastníkov, alebo sa mýlim?
3. Ako to funguje pri vytvorení konferenčnej miestnosti pomocou *07? Účastníci A a B musia zavolať na *07XY resp. +420533533007, alebo by malo byť možné ich pripojiť tiež pomocou #, prípadne pomocou callbacku?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Konferenčný hovor

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše:Môj prípad je však tento: Som účastník B, chcem sa spojiť s účastníkom A a zároveň s účastníkom C tak, aby sme mohli všetcia traja viesť konferenciu na moje náklady. Dajme tomu, že ako B používam na volanie program Odorik.exe, A a C sú mobilné telefóny. Aké sú teda možnosti na konferenčný hovor medzi troma účastníkmi, ktorý by bol celý hradený na moje náklady?

Jsou dvě možnosti konferencí. S využitím telefonu a s využitím Odorik konferenčních místností.
Pokud chcete svolávat konferenci pomocí telefonu, musí to telefon zvládat. Odorik.exe, pokkud vím, nemá žádné tlačítko flash a tlačtko # je něco jiného.
I některé jiné VoIP telefony mohou mít s konferencí potíže, zvláště pokud použijete komprimovaný kodek. Totiž mixování hovorů provádí samotný telefon.

Zpětné volání použijte jen jako možnost, jak snadno pozvat různé účastníky do stejné konferenční místnosti.
Vždy tedy budete spojovat jen dva hovory, tedy dalšího jednoho účastníka do vždy stejné konferenční místnosti.
Do konferenční místnosti je možné přepojit jakýmkoli způsobem.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Konferenčný hovor

Příspěvek od aiwan »

Aha, teraz tomu už rozumiem. Myslel som, že tlačítko # je zameniteľné s FLASH. Preto mi to cez Odorik.exe nefungovalo. Môj analógový telefón síce FLASH má avšak po jeho stlačení a vyťukaní čísla nedôjde k jeho vytočeniu/spojeniu, ale len k pozdržaniu aktuálneho hovoru. Tým pádom je asi bezpredmetné riešiť dĺžku signálu flash (momentálne 90ms)

Ďakujem za vysvetlenie princípu "spätného volania". Po testovaní všetko funguje ako má a toto bude pravdepodobne najlepšia voľba pre moje potreby.
Ešte raz ďakujem za usmernenie :)
Odpovědět