Hovory a SMS v Roamingu jen s daty na místní SIM.

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
pix
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. pro 2015 0:25:27

Hovory a SMS v Roamingu jen s daty na místní SIM.

Příspěvek od pix »

Ahoj,
jsem v takovéhle situaci:
  • 1. Dost času strávím na cestách a v každé zemi používám místní SIMku.
  • 2. Potřebuju, aby se mi dalo dovolat na mé české číslo (nevadí mi hovory příjmat přes SIP klienta)
  • 3. Potřebuju, abych mohl volat se svým CID (klidně přes SIP klienta)
  • 4. Když mi někdo napíše SMS, potřebuju aby se ke mně dostala a mohl jsem odepsat "ze svého čísla" (klidně přes nějakou appku).
Tedy jde mi v podstatě o to, odbourat GSM služby (telefonování a SMS). Ideálně by to mohlo vypadat tak, že tady v ČR bych si třeba nemusel ani kupovat klasické telefonní tarify, ale stačila by simka s datovým tarifem.

Může mi v tomhle Odorik pomoct? Největší problém vidím asi v tom posledním bodě?
aplet
Příspěvky: 283
Registrován: pon 07. led 2013 23:31:17

Re: Telefon jen s daty. Může Odorik pomoci?

Příspěvek od aplet »

Pokud využíváte místní simky pak jedine aplikaci co podporuje odorik záleží na typu mobilu a hovory můžete příjmat ,sms bude problem jelikož sms přijde jen na číslo kam je poslana a přesměrování sms není.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon jen s daty. Může Odorik pomoci?

Příspěvek od xsouku04 »

Vše je bez problému, kromě posledního bodu.
Tam je problém v tom, že čeští mobilní operátoři nedovolují odesílat SMS se skutečnými čísly odesilatele jinak, než z jejich vlastních SIM, případně jejich vlastních webových portálů.
Dokonce to nedovolí ani svým virtuálům.

U koho máte svoje hlavní číslo?

Nasměrování hovorů na mobilní číslo na SIP lze udělat pomocí přesměrování hovorů. Ideálně nepodmíněného přesměrování, protože to jediné je z pohledu roamingu bezpečné (nemůže dojít k naúčtování hovoru tam a zpět).
Přesměrujete si Vaše mobilní číslo na číslo Odorik, to si pak můžete přijímat pomocí SIPu nebo dále přesměrovat, kam je libo.

Doporučuji mít dvousimkartový mobilní telefon, nebo dva mobilní telefony. SMS můžete v roamingu přijímat běžným způsobem, protože to je zdarma. Přesměrovat SMS bohužel není možné jinak než nějakou vlastní aplikací v mobilu.

Co se týče odchozích SMS, tak bych prozkoumal konkrétní možnosti Vašeho mobilního operátora, zda-li umožňuje SMS posílat i přes webové rozhraní. Odorik umožňuje odesílat SMS z webu nebo aplikace, nikoli však z vlastního čísla. To mobilní operátoři bojkotují.
Tedy možný problém je s odesíláním SMS. Cestujete po EU nebo mimo? Ceny volání a odesílání SMS v EU přestávají být podstatné. Např. Odorik má ceny za odesílání SMS v roamingu EU nižší než v ČR.
pix
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. pro 2015 0:25:27

Re: Telefon jen s daty. Může Odorik pomoci?

Příspěvek od pix »

Hmmm, díky za rady. Potvrdilo se čeho jsem se obával :). Už uvažuju o tom, že si k Raspberry koupím nějaký USB GSM modem, hodím do něj svou SIM, a přes Asterix vytvořím SIP. A na SMSky bych si napsal connector do Slacku. Přijaté SMS by se přesměrovali do Slacku do channelu podle odesílatele. A přímo v Slacku by šlo odpovědět, Raspberry by to odchytil a SMSku odeslal příjemci přímo z modemu.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Telefon jen s daty. Může Odorik pomoci?

Příspěvek od xsouku04 »

Tady je návod. Vypadá to, že je to opravdu proveditelné.
http://www.raspberry-asterisk.org/docum ... an_dongle/

Otázka je ještě, jak spolehlivé to bude, ale snad by to mohlo jít.

Možné je to používat jen na příjem a odesílání SMS a na příjem hovorů. Odchozí hovory pak dělat na přímo.
Leda, že byste měl nějakou neveřejnou nabídku s neomezeným voláním. Pak ale můžete i příchozí hovory dělat pro jistotu pomocí přesměrování, protože i přesměrování máte zdarma. A Raspberry si nechat jen pro SMS v obou směrech, případně pro odchozí hovory - protože je máte v rámci paušálu zdarma. Ono totiž vyhnout se bráně (pokud s tím nejsou extra náklady) má vliv na spolehlivost i kvalitu hovoru. Tedy pokud je to možné doporučuji se bráně vyhnout.

Pokud byste měl číslo od nás, lze si koupit balíček za 110 Kč s 3000 minutami na naše čísla (i pevná). Přesměrování příchozích hovorů z mobilního čísla na VoIP číslo je pak v rámci volných minut zdarma. Raspberry byste si mohl nechat jen na SMS. Jak příchozí tak odchozí.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Hovory a SMS v Roamingu jen s daty na místní SIM.

Příspěvek od alfi »

Taky ještě funguje nechat doma zapnutý telefon s nějakou aplikací sms to email, klidně starý a může to být i symbian, tam taková aplikace je taky. A třeba u T-Mobile potom funguje odesílání SMS s vlastním odesílatelem z webu - do vlastní sítě free, do ostatních za obvyklou cenu. Na androidu se umí k webu přihlásit např. aplikace oskárek, která se integruje i do zpráv. Jedinou případnou zradou je Twist karta, která nedovoluje nastavit přesměrování hovorů. Vůbec žádné :-(
Odpovědět