IP adresy, pro které musí být otevřený port

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
lukfi
Příspěvky: 7
Registrován: stř 11. pro 2013 15:05:48

IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od lukfi »

Dobrý den,
čas od času se stává, že telefon "sám od sebe" zvoní. Vím, že je to kvůli tomu, že někdo posílá na mou IP adresu pakety a zkouší, kam se dostane. Zkoušel jsem na svém routeru povolit používaný port jen pro IP adresu 81.31.45.51, což by měl být sip.odorik.cz, ale posléze nebylo možné se na telefon dovolat.
Můžete mi prosím poradit IP adresy, pro něž musí být SIP port otevřený, aby telefon mohl přijímat hovory?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od Pitomec »

Obrázek
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od Kabek »

Aby byl telefon dosažitelný pro příchozí volání, musí být u Odoriku platná registrace. Po celou dobu platnosti této registrace musí být "průchozí" NAT směr Odorik - telefon. To se zpravidla zajistí zapnutím "keep alive" směrem telefon - Odorik s periodou opakování do cca 60 sekund. Není-li tato funkce u některých zařízení (telefonů), pak lze to zapnou opačným směrem v tabulce "Nastavení linky", popřípadě zkrátit platnost registrace pod 60 s.

Od doby, co jsme přestali používat směrem k nám SIP porty 5060 - 5070, resp. jsme nastavili SIP porty nad cca 10000, jsem nezaznamenal žádná "volání" (testování).
lukfi
Příspěvky: 7
Registrován: stř 11. pro 2013 15:05:48

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od lukfi »

Odkazované vlákno jsem četl, ale nejsem z toho moc moudrý. Používal jsem port 1024, přenastavil jsem to někam za 65000, tedy jsem zvědavý, jestli to něčemu pomůže. Rozhodně bych měl ale klidnější spaní, kdyby bylo možné natvrdo povolit vybrané IP adresy ústředen Odoriku :)
Kabek
Příspěvky: 644
Registrován: čtv 03. led 2013 19:44:30

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od Kabek »

lukfi píše:Odkazované vlákno jsem četl, ale nejsem z toho moc moudrý. Používal jsem port 1024, přenastavil jsem to někam za 65000, tedy jsem zvědavý, jestli to něčemu pomůže. Rozhodně bych měl ale klidnější spaní, kdyby bylo možné natvrdo povolit vybrané IP adresy ústředen Odoriku :)
V tabulce u odoriku "Registrovaná SIP zařízení" jste měl jaké porty (veřejné/lokální IP)? Je divné, že na portu 1024 také někdo "hledá", ale stát se to může... Co máte na konci? Brána + analogový telefon, voip telefon nebo ...? Třeba Vám někdo poradí konkrétně dle toho, co tam máte zapojeno.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od Pitomec »

Pokud nepomůže změna portu (jakože obvykle pomůže), tak nezbývá než nasadit router s funkcí blokace skenování portů (což funguje tak, že pokud router zjistí, že nějaká IP skenuje porty, tak ji na daný čas odstaví).
Obrázek
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od alfi »

Kabek píše:V tabulce u odoriku "Registrovaná SIP zařízení" jste měl jaké porty (veřejné/lokální IP)? Je divné, že na portu 1024 také někdo "hledá", ale stát se to může... Co máte na konci? Brána + analogový telefon, voip telefon nebo ...? Třeba Vám někdo poradí konkrétně dle toho, co tam máte zapojeno.
Tak nějak - některé telefony mají feature "odpovídej jen ústředně, ke které jsi přihlášený", potom si na lokální SIP port může posílat kdo chce co chce. Jeho změna mimo 5060 to ale obvykle řeší taky :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: IP adresy, pro které musí být otevřený port

Příspěvek od xsouku04 »

Můžete prosím napsat, o jakou linku se jedná? Nechcete-li zveřejňovat číslo linky, stačí ID libovolného hovoru na dané lince.
Nechce se mi moc věřit, že by někdo zkoušel poslat SIP hovor na port 1024.
Odpovědět