Dokupování dat a FUP

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
techi
Příspěvky: 2
Registrován: úte 16. čer 2015 7:16:59

Dokupování dat a FUP

Příspěvek od techi »

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat na dokupování dat, zda-li se nově nakoupená data automaticky sníží o množství dat spotřebovaných nad rámec FUP v daném měsíci.
Příklad:
Mám balíček 500MB, vypotřebuji ho v polovině měsíce. Systém po týdnu ukáže spotřebovaných 600 MB dat. Dokoupím 150 MB. Systém ukazuje, že mi zbývá 50MB volných.
Zajímá mne, zda-li je toto očekávané chování. Tzn. zda-li po nákupu "nových čistých" 150 MB dostanu opravdu 150 MB nebo jen zbytek - tzn. 50MB, což se může někomu zdát nevýhodné :)
Děkuji
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Dokupování dat a FUP

Příspěvek od Pitomec »

"Po nebo i před vyčerpáním datového balíčku je možné další data dokoupit za ceny o 10 Kč nižší, než je cena původních balíčků. Data je možné dokupovat opakovaně a to i ihned za sebou, množství dat se tak sčítá. Přikoupená data lze využít jen do konce aktuálního kalendářního měsíce. Pokud se Vám datový balíček povedlo výrazně přečerpat sníženou rychlostí 16 kbit, doporučujeme další data nedokupovat, ale zakoupit balíček nový. Tím se vyhnete započítání přečerpaných dat."

http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovych_sluzeb
Obrázek
hrabos
Příspěvky: 2
Registrován: pát 15. dub 2016 9:42:00

Re: Dokupování dat a FUP

Příspěvek od hrabos »

Také jsem si nejdřív myslel, že se kapacita balíčků sčítá, ale není tomu tak. Mám základní data plán 150 MB, a protože jsem tento měsíc plánoval používat více dat, tak jsem si dokoupil 500 MB hned druhý den, abych měl zásobu a mohl si hospodařit.
Po dokoupení dat jsem byl vykopnut z datové sítě. Zkoušel jsem telefon v průběhu dne restartovat, ale data se rozjela až po půlnoci bez restartu. Včera jsem byl při dosažení 490 MB upozorněn SMS, že zbývá 10 MB a po dosažení 500 MB se rychlost zpomalila.

:idea:
Závěr:
Dokupování dat je nestabilní a může způsobit problémy s přístupem k datové síti.
volani.png
volani.png (10.23 KiB) Zobrazeno 6048 x
statistika.png
statistika.png (50.65 KiB) Zobrazeno 6048 x
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Dokupování dat a FUP

Příspěvek od xsouku04 »

hrabos píše:Také jsem si nejdřív myslel, že se kapacita balíčků sčítá, ale není tomu tak. Mám základní data plán 150 MB, a protože jsem tento měsíc plánoval používat více dat, tak jsem si dokoupil 500 MB hned druhý den, abych měl zásobu a mohl si hospodařit.
Po dokoupení dat jsem byl vykopnut z datové sítě. Zkoušel jsem telefon v průběhu dne restartovat, ale data se rozjela až po půlnoci bez restartu. Včera jsem byl při dosažení 490 MB upozorněn SMS, že zbývá 10 MB a po dosažení 500 MB se rychlost zpomalila.

:idea:
Závěr:
Dokupování dat je nestabilní a může způsobit problémy s přístupem k datové síti.
volani.png
statistika.png
Kapacita balíčků by se měla sčítat, ale mají to v T-mobile nějaké polámané. Raději jsme dokupy úplně zablokovali, než to opraví.
Viz další vlákno - http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=17&t=3697
Odpovědět