Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Nokia E51, Vodafone 3G a Odorik v pohodě.
V podstatě potvrzuji. Používám E51, integrovaný klient (nastaveno přes SW "SIP VoIP Settings", ale není to nezbytně nutné..), WiFi a/nebo O2 3G, různí operátoři (včetně vlastní virtuální PBX s LCR).

Ke známým WiFi AP se mi integrovaný VoIP klient loguje automaticky (doma, v kanceláři, na chalupě atd.) ke 3G se v případě potřeby přihlašuji ručně. VoIP volání je nastaveno jako prioritní, což znamená, že jakmile je klient nalogován, odchozí hovor jde automaticky přednostně přes VoIP.

Kvalita je zpravidla výborná (=> lepší než GSM) až dobrá (=> srovnatelné s GSM). Jen pro představu o využití - od posledního vynulování čítačů bylo 26:33 hod. GSM hovorů a 60:46 hod. VoIP hovorů.

Jinak E51 je už sice docela staré železo, ale po zralé úvaze ji nechávám repasovat (dokud jsou díly), protože je to podle mne z hlediska "využití pro telefonování" mimořádně povedený telefon a je to prostě "dělník".

Naproti tomu, u mnoha super extra nových androidů mám pocit, že telefonování (a to i přes GSM či 3G, natož přes VoIP) je bráno výrobci spíš jako nějaká doplňková funkce, na jejíž kvalitě příliš nezáleží...
Jivo
Příspěvky: 11
Registrován: pát 02. pro 2011 18:17:42

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Jivo »

V Androidu testuji skoro bez problemu pomoci CSipSimple. Zatim jen tri problemy, dvakrat nejspise na strane prichoziho spatneho signalu na prislusnem mobilu. Jenom pozoruji opravdu nepatrene zpozdeni. Chce si to zkontrolovat ale nastaveni, ten kodek a ozvenu http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=7&t=354.
vsvs
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro 2011 11:35:44

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od vsvs »

Používám CSipSimple na Androidu 2.2 teprve pár dní, nemám velké zkušenosti. Každopádně dobrý program, s G729 malá režie volání a slušná kvalita, dá se potlačit echo atd. Registruju jen podivné chování na wifi: Po několika hodinách se telefon přepne sám z wifi na 3G. S jiným klientem voip bez problému, při nezapnutém CSipSimple k přepojování taky nedochází. Pozoroval někdo?

Má to nepříjemný dopad: V režimu na příjmu spuštěný CSipSimple/voip sežere cca 3 MB/den. Je možné nějak nastavit interval potvrzovacích paketů (je 30 s)? Změna nastavení v menu pro keep alive pakety nemá žádný vliv.
Naposledy upravil(a) vsvs dne pon 05. pro 2011 18:38:35, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
proxy pinga vsechny zanatovane zarizeni kazdych 29s, bohuzel momentalne se to neda nastavit individualne.
Pripravovana nova verze bude umet pingani vypnout/zapnout pro kazdou linku.
vsvs
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro 2011 11:35:44

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od vsvs »

Skvělé, ten ping má skoro 1 kB ...
Naposledy upravil(a) vsvs dne sob 10. pro 2011 12:50:21, celkem upraveno 2 x.
Pavel

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pavel »

Prosím,jak mám nastavit internetové telefonování u Nokie E51.Přes wifi vše chodí ( nastaveno dle http://www.odorik.cz/w/nokiae51 ),ale přes internet mobilního operátora se nemůže odorik registrovat.
V nastavení sip mám nastavit jako výchozí přístupový bod GPRS Web, VKGPRS Web, Vodafone live nebo můžu nechat mojí wifi.
Chci to nastavit na operátora Vodafove.

Dekuji
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pitomec »

Zrovna dneska jsem shodou okolností řešil to stejný a zjistil, že vestavěný SIP klient pustí volání jenom z Wi-Fi a 3G, kde registrace proběhne OK, zatímco z normálního GSM ani ň. Operátor taky Vodafone, telefon tentýž.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od xsouku04 »

To je ale myslím normální, že se dá volat se zabudovanýho klienta jen přes wif a 3G. Nikoli gprs. Je tohle ten problém co popisujete?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pitomec »

Je to to stejný, ale já to za problém nepovažuju, přece jenom volám hlavně v Brně a tam je 3G všude :-) Ale včera jsem byl na dědině a měl chvilku čas, tak jsem si hrál a zkusmo se chtěl připojit přes GPRS a ono nic...
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:....včera jsem byl na dědině a měl chvilku čas, tak jsem si hrál a zkusmo se chtěl připojit přes GPRS a ono nic...
Zkuste Fring. Ten by v drtivé většině případů neměl mít problém se šířkou pásma na upstreamu ani při čistém GPRS.
Odpovědět