Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Pavel

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pavel »

ViR píše:
Pavel píše:Pokud udělám kopii sipu odorika a změním pouze přístupový bod hlásí telefon "Nelze uložit.Profily ve stejné oblasti musí mít stejné uživatelské jméno"
Hmm, zkouším s telefonem v ruce: Menu -> Nástroje -> Nastavení -> Připojení -> Nastavení SIP.

Dále:

Volby -> Nový profil SIP -> Použít existující profil -> vybírám Odorik -> Zvolit -> Zpět. Vytvořil a uložil se SIP Profil "Odorik(1). Pak najíždím směrem dolů na Odorik(1), tisknu středové tlačítko a vstupuji do SIP profilu Odorik(1). Najíždím na položku Výchozí přístupový bod, tisknu středové tlačítko a vstupuji do seznamu již definovaných přístupových bodů, vybírám zvolený, potvrzuji OK a Zpět.

A dále znovu od "Volby" mohu opakovat pro Odorik(2) až Odorik(n)

Toto nefunguje???
Na E51 mi to nefunguje.Menu - nástroje - nastavení- připojení- nastavení sip - odorik-volby-nový profil sip- použít existující profil-kopírovat hodnoty z odorik-zvolit-odorik(1) ---------a nyní hláška "Nelze uložit.Profily ve stejné oblasti musí mít stejné uživatelské jméno" . A to ať nechám nebo změním v odorik(1) výchozí připojovací bod.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od xsouku04 »

okud udělám kopii sipu odorika a změním pouze přístupový bod hlásí telefon "Nelze uložit.Profily ve stejné oblasti musí mít stejné uživatelské jméno".Ale já jsem nic jiného kromě výchozího připojného bodu nezměnil.Pouze se změnil název profilu Odorik na Odorik(1). Proto se druhý sip účet se nevytvoří.
Myslím, že je to taková zvláštní vlastnost nokií, že nedovolý mít více profilů se stejnou oblastí neboli realm. Většina voip poskytovatelů má oblast neboli realm nastavenu na "asterisk". U nás je to sip.odorik.cz zkuste tam dát jinou hodnotu nebo to nechat prázdné. Pak to půjde uložit. Doufám že je to ono. Nyní jsme změnily aby jako realm mohlo být cokoli.
pavel3g

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od pavel3g »

Zdravím, jak tady čtu tak na 3G by měl být hovor přes voip naprosto bez problémů. Mám E52, operátor IPVOX a ODORIK, hovory přes wifi super kvalita, přes 3G (plný signál) VDF i TM naprostá katastrofa, naprosto nepoužitelné , roztrhané jako GSM bez signálu.kodek mám nastaveny 729.v podstatě stejná "kvalita" je i přes fring což mne naprosto udivuje. nevíte kde může být problém? jaký máte ping na 3G ?
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pitomec »

S E51 na 3G u Vodafone bezproblémů, dokonce bych řekl, že lepší než přes Wi-Fi, kde hodně záleží na tom, co za Wi-Fi to je.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od xsouku04 »

Zkusil bych telefonovat na jiném místě v jiném městě. Je to stejný? Používá se opravdu kodek g729 ? (lze se podívat do probíhajících hovorů)
Jinak jsem věčně v kanceláři, takže to sám nepoužívám. Myslím že 3G by měl mít něco kolem 100 ms ping a hlavně malej rozptyl paketů. (žádný 400 ms občas, ten paket už by to prostě nestihl)
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Tatinek2 »

Tak zkus MobiFLO Communicator. Tam kde jiní volat nemůžou (skype, vestavěný klient) tam volám naprosto bez problémů.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ravok »

Tatinek2 píše:Tak zkus MobiFLO Communicator. Tam kde jiní volat nemůžou (skype, vestavěný klient) tam volám naprosto bez problémů.

Dotaz pro Tatinek2
Mám stažený mobiflo.Vy jste vytvářel češtinu do tohoto programu? Je volně ke stažení?Kde? Pro jakou verzi?Je možné někde stáhnout správnou verzi i češtinu pro symbian.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Tatinek2 »

Správnou verzi pro tvůj mobil stáhneš na ovi.store. Pokud máš mobil s s60v3, tak ti můžu sehnat i češtinu. Jinak je pouze v angličtině.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ravok »

Pro Tatinek2
Z ovi stote mám stažený program mobiflo.Prosím můžete poslat češtinu na e-mail: ravok@seznam.cz

Dekuji
clco

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od clco »

Zdravim mam lg 500 optimus one,data od vodafone,odorik pouzivam mesic,po ruznejch sip klientech jsem skoncil u volani pres skype,je to sice mirne zdlouhavejsi pri vytaceni ale hovor je i pres edge kvalitni
Odpovědět