Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Pavel

Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mobilu

Příspěvek od Pavel »

Prosím o zkušenosti s telefonováním přes připojení k internetu v mobilu(připojení přes mobilního operátora ,ne přes wifi). Zda hovor lze bez problémů využít i při snížení rychlosti (FUP). Jaká je minimální rychlost připojení pro bezproblémový hovor.
Jaký mobilní telefon a operátor má dostatečné parametry (3G,GPRS,) ,aby bylo možné využít volání s účtem Odorik s těmito připojeními .
Je lépe využívající op.systém Android ( a použít nějaký instalovaný program) nebo integrovaný SIP přímo v mobilu (některé mobily Nokia)?
Jakou značku a typ mobil. telefonu by jste doporučili?

Děkuji
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pitomec »

Nokia E51, Vodafone 3G a Odorik v pohodě.
Obrázek
Pavel

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pavel »

Prosím ještě odpověď od "Pitomec".
S Nokií E51 voláte v 3G přes integrovaný sip nebo jiný nainstalovaný program.Jaká je kvalita hovoru.Jakou výdrž baterie má nokie E51s trvalém připojením do 3G.
Děkuji
semach
Příspěvky: 8
Registrován: pon 28. lis 2011 0:20:25

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od semach »

A pro zajímaost já, Nokia N95, integrovaný SIP, T Mobile 3G a kvalita nerozeznatelná. Baterie vydrží méně, tak o 20 %.
Pavel

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pavel »

Prosím "semach"
voláte pouze s integrovaním sipem?
Diky
semach
Příspěvky: 8
Registrován: pon 28. lis 2011 0:20:25

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od semach »

Ano, je to maximálně pohodlé a mám to nastavené tak, že když hsem v dosahu registrovaného wi-fi, jde hovor automaticky přes odorik, když jsem mimo jde to klasicky přes GSM. Jen přes 3G se to musí ručně, protože pak je mobil trvale připojen na data.
Tatinek2
Příspěvky: 85
Registrován: úte 12. črc 2011 7:39:10

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Tatinek2 »

Já mám sice obyčejnou nokii 6220 classic. Nemá vestavěný sip. Používám aplikaci MobiFLO COMUNICATOR. Kvalita v 3G síti naprosto bez sebemenší chybičky. Kolega v práci má nokia e5. Má vestavěný sip. Kvalita hovoru stejná.
Samsung Galaxy mini GT - 5570i
Na 90% volám přes Odorik
Carlos

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Carlos »

Nokia N900, integrovaný SIP. Operátor Vodafone - zkoušel jsem jen 3G, popřípadě wifi, je-li k dispozici. Kvalita špičková, výdrž baterie se SIPem nezměněna (standardně jsem online ještě na skypu, oproti samotnému skypu nepoznám rozdíl), nabíjím vždy přes noc.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Kristovec »

Ja mam Nokie E52 a E 72, ta 52 se sip nebo Fring,72 s Fringem.
Zvuk je cistounky,s 3G Vodafone,ale i nepretizene EDGE,Fring da slusnou kvalitu i po vyjeti FUP,tedy pri rychlostech tak 40/10 kB/s. Samsung Galaxy i9000 s Android 2.1 a Fring taky ujde,ale Nokie maji opravdu cisty zvuk,telefonovani je tak pozitkem.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pitomec »

Pavel píše:Prosím ještě odpověď od "Pitomec".
S Nokií E51 voláte v 3G přes integrovaný sip nebo jiný nainstalovaný program.Jaká je kvalita hovoru.Jakou výdrž baterie má nokie E51s trvalém připojením do 3G.
Děkuji
SIP samozřejmě integrovaný, kvalita hovoru výborná. Baterku hodnotit nemůžu, protože celkově je už stará a výdrž je sotva den i při běžným provozu.
Obrázek
Odpovědět