Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mobilu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pitomec »

Až někdy, už jsem psal, že to za problém nepovažuju :-)
Obrázek
vsvs
Příspěvky: 16
Registrován: sob 03. pro 2011 11:35:44

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od vsvs »

Vyzkoušel jsem postupně řadu SIP/VoIP softwarových klientů na Androidu (včetně placených) a skončil nakonec u spolehlivého Bria Androidu. Na Android Marketu za 8 USD bez DPH, kodek G729 +9 USD - není podmínkou. Jiné aplikace jsou bohužel často polotovary, nestabilní nebo mají nepřijatelný zvuk.

Komu nevadí angličtina a potřebuje bezproblémově telefonovat místo experimentování, na Bria Androidu je poznat ruka profesionálního výrobce. Používám na PC softphone X-Lite 4 od identického výrobce (zdarma) a funguje stejně spolehlivě.
Pavel

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pavel »

Chtěl bych se zeptat jak má být nastavená Nokia E51 ,aby se automaticky odorik registroval ke všem známím wifi sítím v seznamu a sip byl hned aktivní.Vždy musím při změmě wifi nastavit (nastavení sip-odorik-výchozí přístupový bod-wifi která je dostupná). Jde nastavit odorik tak ,aby se registroval vždy na jakoukoliv známou wifi síť (která je v seznamu) ,aniž bych musel vždy měnit výchozí přístupový bod (viz předchozí závorka). Mám nastaveno v registraci sip odorik -registrace vždy zapnuto.

Děkuji
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ViR »

Pavel píše:Chtěl bych se zeptat jak má být nastavená Nokia E51 ,aby se automaticky odorik registroval ke všem známím wifi sítím v seznamu a sip byl hned aktivní.Vždy musím při změmě wifi nastavit (nastavení sip-odorik-výchozí přístupový bod-wifi která je dostupná). Jde nastavit odorik tak ,aby se registroval vždy na jakoukoliv známou wifi síť (která je v seznamu) ,aniž bych musel vždy měnit výchozí přístupový bod (viz předchozí závorka). Mám nastaveno v registraci sip odorik -registrace vždy zapnuto.
Já to řeším kombinací dvou způsobů. První je, že uděláte přesnou kopii odoričího SIP profilu, jen v něm změníte "Výchozí přístupový bod" podle konkrétní WiFi sítě. A to tolikrát, kolik máte WiFi sítí. A nějak inteligentně si upravíte názvy jednotlivých SIP profilů, aby se v tom dalo vyznat.

Druhý (který se mi docela osvědčil) je ten, že moje WiFi síť doma a sítě v práci a na chalupě, plus u dalších šesti příbuzných a známých, mají stejné SSID a přihlašovací údaje. Takže telefony a další zařízení mne a skupiny lidí, kteří se do dosahu těchto WiFin dostávají a využívají je, takovéto AP považují za jednu a tu samou síť, "distribuovanou" na různá místa.

(Jen na okraj, kdyby někdo dokázal navrhnout nějakou rozumnou centrálně spravovanou autentifikaci oprávněných uživatelů, dalo by se takto pro VoIP využívat a sdílet desítky a možná i stovky WiFi AP. Já to mám zatím ošetřeno, tam kde je nějaký důvod, přes lokálně zadané MAC adresy...)
AndriIP
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07. pro 2011 12:23:43

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od AndriIP »

Pavel píše:Chtěl bych se zeptat jak má být nastavená Nokia E51 ,aby se automaticky odorik registroval ke všem známím wifi sítím v seznamu a sip byl hned aktivní.Vždy musím při změmě wifi nastavit (nastavení sip-odorik-výchozí přístupový bod-wifi která je dostupná). Jde nastavit odorik tak ,aby se registroval vždy na jakoukoliv známou wifi síť (která je v seznamu) ,aniž bych musel vždy měnit výchozí přístupový bod (viz předchozí závorka). Mám nastaveno v registraci sip odorik -registrace vždy zapnuto.

Děkuji
Melo by to byt tak pokud sluzba deaktivuje se kvuli nedostupnosti wifi site tak to nabehne automaticke pri dostupnosti stejne wifi site. Kdyz deaktivujete rucne tak rucne musite aktivovat .
AndriIP
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07. pro 2011 12:23:43

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od AndriIP »

ViR píše:
Pavel píše:Chtěl bych se zeptat jak má být nastavená Nokia E51 ,aby se automaticky odorik registroval ke všem známím wifi sítím v seznamu a sip byl hned aktivní.Vždy musím při změmě wifi nastavit (nastavení sip-odorik-výchozí přístupový bod-wifi která je dostupná). Jde nastavit odorik tak ,aby se registroval vždy na jakoukoliv známou wifi síť (která je v seznamu) ,aniž bych musel vždy měnit výchozí přístupový bod (viz předchozí závorka). Mám nastaveno v registraci sip odorik -registrace vždy zapnuto.
Já to řeším kombinací dvou způsobů. První je, že uděláte přesnou kopii odoričího SIP profilu, jen v něm změníte "Výchozí přístupový bod" podle konkrétní WiFi sítě. A to tolikrát, kolik máte WiFi sítí. A nějak inteligentně si upravíte názvy jednotlivých SIP profilů, aby se v tom dalo vyznat.

Druhý (který se mi docela osvědčil) je ten, že moje WiFi síť doma a sítě v práci a na chalupě, plus u dalších šesti příbuzných a známých, mají stejné SSID a přihlašovací údaje. Takže telefony a další zařízení mne a skupiny lidí, kteří se do dosahu těchto WiFin dostávají a využívají je, takovéto AP považují za jednu a tu samou síť, "distribuovanou" na různá místa.

(Jen na okraj, kdyby někdo dokázal navrhnout nějakou rozumnou centrálně spravovanou autentifikaci oprávněných uživatelů, dalo by se takto pro VoIP využívat a sdílet desítky a možná i stovky WiFi AP. Já to mám zatím ošetřeno, tam kde je nějaký důvod, přes lokálně zadané MAC adresy...)


Nokia E52:
Menu → Ovládací panel → Nastavení sítě → Připojení → Cíle→ Internet->Pridat AP urcenych pro prihlaseni
Menu → Ovládací panel → Nastavení sítě → Nazel Profilu(Voip ucet)->Pripojeni->Internet(Svoje AP)

Tak by to fungovalo?
Pavel

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od Pavel »

ViR píše:
Pavel píše:Chtěl bych se zeptat jak má být nastavená Nokia E51 ,aby se automaticky odorik registroval ke všem známím wifi sítím v seznamu a sip byl hned aktivní.Vždy musím při změmě wifi nastavit (nastavení sip-odorik-výchozí přístupový bod-wifi která je dostupná). Jde nastavit odorik tak ,aby se registroval vždy na jakoukoliv známou wifi síť (která je v seznamu) ,aniž bych musel vždy měnit výchozí přístupový bod (viz předchozí závorka). Mám nastaveno v registraci sip odorik -registrace vždy zapnuto.
Já to řeším kombinací dvou způsobů. První je, že uděláte přesnou kopii odoričího SIP profilu, jen v něm změníte "Výchozí přístupový bod" podle konkrétní WiFi sítě. A to tolikrát, kolik máte WiFi sítí. A nějak inteligentně si upravíte názvy jednotlivých SIP profilů, aby se v tom dalo vyznat.

Druhý (který se mi docela osvědčil) je ten, že moje WiFi síť doma a sítě v práci a na chalupě, plus u dalších šesti příbuzných a známých, mají stejné SSID a přihlašovací údaje. Takže telefony a další zařízení mne a skupiny lidí, kteří se do dosahu těchto WiFin dostávají a využívají je, takovéto AP považují za jednu a tu samou síť, "distribuovanou" na různá místa.

(Jen na okraj, kdyby někdo dokázal navrhnout nějakou rozumnou centrálně spravovanou autentifikaci oprávněných uživatelů, dalo by se takto pro VoIP využívat a sdílet desítky a možná i stovky WiFi AP. Já to mám zatím ošetřeno, tam kde je nějaký důvod, přes lokálně zadané MAC adresy...)




Pokud udělám kopii sipu odorika a změním pouze přístupový bod hlásí telefon "Nelze uložit.Profily ve stejné oblasti musí mít stejné uživatelské jméno".Ale já jsem nic jiného kromě výchozího připojného bodu nezměnil.Pouze se změnil název profilu Odorik na Odorik(1). Proto se druhý sip účet se nevytvoří.
AndriIP
Příspěvky: 29
Registrován: stř 07. pro 2011 12:23:43

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od AndriIP »

Nokia E52, E51

Menu → Ovládací panel → Nastavení sítě → Připojení → Cíle → Přístupový bod->Vyhledat Přístupový bod->Pridat do "Inernet"
Menu → Ovládací panel → Nastavení sítě → Nazev Profilu(napriklad Odorik.cz)->Pripojeni->Internet()
Takze odorik.cz bude se pripojovat pres cil Inernet. "Inetrnet" cil kam pridate PB, taky PB 3G-inernetu
Registrace:vzdy zapnuto
Nevypinat rucne sluzbu
U mne funguje vzdy dobre, vzdyt to je logicky prikaz
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ViR »

AndriIP píše:Nokia E52, E51
E52 a E51 jsou různé telefony s odlišnými verzemi Symbianu i způsobem nastavení. To co popisujete odpovídá E52. U E51 narazíte už ve druhém kroku, neb něco takového jako je položka "Ovládací panel" prostě nezná... Pan kolega Pavel chtěl nastavení E51.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zkušenosti s telefonováním přes připojení internetu v mo

Příspěvek od ViR »

Pavel píše:Pokud udělám kopii sipu odorika a změním pouze přístupový bod hlásí telefon "Nelze uložit.Profily ve stejné oblasti musí mít stejné uživatelské jméno"
Hmm, zkouším s telefonem v ruce: Menu -> Nástroje -> Nastavení -> Připojení -> Nastavení SIP.

Dále:

Volby -> Nový profil SIP -> Použít existující profil -> vybírám Odorik -> Zvolit -> Zpět. Vytvořil a uložil se SIP Profil "Odorik(1). Pak najíždím směrem dolů na Odorik(1), tisknu středové tlačítko a vstupuji do SIP profilu Odorik(1). Najíždím na položku Výchozí přístupový bod, tisknu středové tlačítko a vstupuji do seznamu již definovaných přístupových bodů, vybírám zvolený, potvrzuji OK a Zpět.

A dále znovu od "Volby" mohu opakovat pro Odorik(2) až Odorik(n)

Toto nefunguje???
Odpovědět