Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

cizo píše:Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
Je to balíček nabízený v Android app Moje O2 Slovensko.
Zkusím vypátrat ten link,přinejhorším volejte infolinku O2.SK +421 949 949 949.

Ach,předplacenky O2.CZ mají podobný balíček,jen ne tak výhodný, 30 minut do zahraničí za 170 Kč.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

cizo píše:Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
www.o2.sk/volania/o2-fer/balicky
Snad jsem to opsal správně.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:
cizo píše:Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
http://www.o2.sk/volania/o2-fer/balicky
Snad jsem to opsal správně.
Fakt a zóny jsou vypsány zde: http://www.o2.sk/volania/roaming

Na volá na Kubu a do některých zemí Afriky dobrá nabídka. Jinak je to asi trochu o hubu, protože pokud to přešvihnete tak další minuty jsou nejspíš 1 EUR/ 1 minuta.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kristovec píše:
cizo píše:Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
http://www.o2.sk/volania/o2-fer/balicky
Snad jsem to opsal správně.
Fakt a zóny jsou vypsány zde: http://www.o2.sk/volania/roaming

Na volá na Kubu a do některých zemí Afriky dobrá nabídka. Jinak je to asi trochu o hubu, protože pokud to přešvihnete tak další minuty jsou nejspíš 1 EUR/ 1 minuta.
Účtování 1 + 1. Tento balíček využívá kamarád Kubánec a volá domů rodině.
Navíc když koupíte SIMku v eshopu,první tri dobití + 25% zdarma navíc,a první tři měsíce internet za 50% ceny,tedy 5 GB za 7,5 € .
Ale napřed musíte jet tam a při koupi předložit OP nebo pas,to je dané zákonem a mají to tak i v Německu či Španělsku.
Belzebub
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 14:55:19

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Belzebub »

koukám na ten roaming od 02 pro předplacenou kartu a je tam i pro Mexiko i tahle poznámka, která u mnoha jiných zemí není, asi to všechny telefony tu frekvenci nemají - partner O2 je Movistar
Pre roaming v tejto sieti je potrebný telefón s podporou 1900 MHz.
334 03, MOVISTAR, MX 03
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od cizo »

Kristovec píše:
cizo píše:Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
http://www.o2.sk/volania/o2-fer/balicky
Snad jsem to opsal správně.
Dík za info. Pro volajícího do zemí 3. a 4. zóny (což jsou ty nejdražší) to opravdu může být zajímavé. Balík lze mít jen 1x za měsíc. Nevýhodou může být, že minuty nelze konzumovat voláním do zemí, které nejsou ve 3. a 4. zóně.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

cizo píše:
Kristovec píše:
cizo píše:Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
http://www.o2.sk/volania/o2-fer/balicky
Snad jsem to opsal správně.
Dík za info. Pro volajícího do zemí 3. a 4. zóny (což jsou ty nejdražší) to opravdu může být zajímavé. Balík lze mít jen 1x za měsíc. Nevýhodou může být, že minuty nelze konzumovat voláním do zemí, které nejsou ve 3. a 4. zóně.
To není nevýhoda,ale právě naopak.Volat po EU můžete za stejnou cenu z kreditu,0,13 Eur/min.,nebo pak 100 minut za 10 Eur.Byla by chyba,kdyby se balíček Svet vypotřebovával i na volání po Unii,1. a 2. pásmo.
A víc minut lze získat koupí více SIMek.
Tady je dobrý i internet v ČR,250 MB na den za 0,50 Eur,tedy 7,5 GB měsíčně na naše za 420 Kč.
Naposledy upravil(a) Kristovec dne pát 05. úno 2016 18:02:17, celkem upraveno 1 x.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

Belzebub píše:koukám na ten roaming od 02 pro předplacenou kartu a je tam i pro Mexiko i tahle poznámka, která u mnoha jiných zemí není, asi to všechny telefony tu frekvenci nemají - partner O2 je Movistar
Pre roaming v tejto sieti je potrebný telefón s podporou 1900 MHz.
334 03, MOVISTAR, MX 03
Aha,tak na to jsem se nedíval.Ale pravda,v Americe to prý mají na 1 900,jenže současné mobily obsahují i tento kmitočet.Je jich až 6,myslím,850,900,1 800,1 900,2 100.
xtomi
Příspěvky: 3
Registrován: pát 08. srp 2014 12:27:16

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od xtomi »

Zdravim,

doporucil bych:

1) rozmyslet, zda chcete jen volat ci volat + datovat (skype chat, BBM, WhatsApp, etc..) - podle toho zvolit vhodny telefon - pro hlas, jakykoliv dualband z CR podporujici 850/1900MHz (prioritne 1900Mhz) - nebo za par penez telefon tady (s tim, ze nepujde pouzit po navratu v CR). Pro rychlejsi data (3G/LTE) - zde zejmena s LTE muze byt problem, nemnoho telefonu koupitelnych v EU podporuje LTE band 2, B4. Z levnych lze asi doporucit Xperia Z4 aqua (ma alespon LTE band 2 na 1900MHz - funguje pro Movistar), z tech drahych iPhone, vyssi tridy BB nebo Samsungy - chce to mrknout na specifikace.

2) Vhledem k pokryti brat prednostne Telcel, jako druhou moznost Movistar. Telcel pri prodeji predplacenky vice prudi (chce pas a dela si kopii - registruje tu simku), u Movistaru je to vyrizene do 5 minut bez pasu.

3) Zvolit vhodny predpolaceny "tarif" - osobne volim: http://www.movistar.com.mx/tienda/Open- ... imple/p/GF - napr. za 100MXP mate na 30 dni volani po MX, US, CD zdarma.

4) Pro volani na MX telefon nastavit na ceskem cisle nepodminene presmerovani na odorik cislo a nasledne forwardovani na MX cislo. Rozdat vsem kteri Vas maji kontaktovat do MX odorik cislo takto presmerovane.

5) Pro volani do CR - tady bych zvolil Skype To Go sluzbu (vola se na lokalni MX cislo a presmeruje se na skype ucet nebo jakekoliv cislo kdekoliv). Pro CR je mozne zaplatit skype flat za cca 10EUR na mesic pro volani do fixni i mobilni site v CR.

Kolik by to vsechno stalo?

- 100MXP MX simkarta / mesic (data+volani)
- 10EUR Skype flat pro CR / mesic
Odpovědět