Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Belzebub
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 14:55:19

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Belzebub »

Chlapi, tedy pane Kristovče a Alfi,čtu a plavu tu v tom čím dál více.....Já, nováček a skoro amatér co se týká internetu a funkcí sloužících k volání, přesměrování atd- na Odoriku a internetu vůbec, co nikdy ven skoro necestoval, kromě "okolo komína", a když už tak nevolal raději domů z od tamtud,co má Odorik jen asi ze 2.roky v Pc., protože v našem malém údolíčku a mém baráku v podstatě mobilní signál je jen občas u okna a to ještě v těžké závislosti na vlivech počasí,v zimě jak je nasněženo je to se signálem trochu lepší, co mobil v kapse je skoro bez signálu, co běhám léta volat a přijímat hovory ven před barák a okolo něj se točím jako korouhvička ve větru....

A teď najednou - mám už přes 50.de let,Skype funguje, ale jen na volání bez kreditu, to by měl, dále měsíc první chytrý mobil,na tom těžce tápu zatím,týden v tom mám stáhnutý Viber zatím jen na písmenka s kámoškou a Zoiper na volání přes wifi, ať už tolik neběhám ven do přírody v pižamku nebo i v trenkách a tilku i bohužel. Mám založeno jedno nomadické a jedno geografické číslo ale víc nic jsem nikdy kromě nadstavení clipu a to s pomocí operátorů nevyzkoušel, a vy na mě chlapi s přístupovými čísly v Mexiku, sipbroker přes US,atd, tož mám v tem dobrý a hustý guláš.....

Ještě jsem nikdy nevolal ani zpětným přes callback, ne tak jiné funkce a vy takové pojmy na mě....Kamarád zatím žádné číslo geo. ani nom. u Odoriku zatím nemá, natož simku, mají všichni v rodině mezi sebou JEN ty tarify ČD a protože u nich dělá, toho se jistě nevzdá!.Měl by jsi tedy založit i nějaké číslo u Odoriku třeba a clip a nechat si to nějak přesměrovat, hodilo by se mu to na to cestování po Evropě a celém světě taky nějak? Teď jsem jistě trošku odběhl asi od tématu, ale i příjem hovorů v cizině je taky za rozumný peníz taky jistě docela fajn....

Pochopil jsem zatím tedy z Vámi napsaných rad, že Pesos je asi 1,40.Kč, dobíjení od 14.Kč, tedy 10.Pesos,asi jak u kterého operátora, tu stoupající dobu platnosti karty v závislosti na výši dobití kreditu,roning do okolních zemí se neplatí, tedy jako volání doma, prefix by mohla být asi nějaká předvolba jak se dovolat z budky na Odorika, ale proč, když ho nikdo z nich zatím nemá..., ani dcera doma v ČR, jež potřebuje především volat? Dál tápu zcela,tož dobiju asi svého Odorika a půjdu si po prve zavolat taky z budky,asi testnu z jednoho svého čísla na jiné ,ať se zdarma poučím, ale budky alespoň u nás nějak zmizely, zbylo jich asi jako prstů po cirkulárce na ruce....
Naposledy upravil(a) Belzebub dne pon 01. úno 2016 20:12:55, celkem upraveno 1 x.
Belzebub
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 14:55:19

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Belzebub »

Koukám zpětně a čtu znovu příspěvky a i na vaše jména chlapi a omlouvám se, polepším se, nebyl to úmysl.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

Tak - v Mexiku si koupíte nejlépe Virgin Mobil,zdá se mi nejlevnější,dobijete kredit a pak vytočíte +52 55 4170 8888,po úvodní hlášce Sipbrokeru zadáte *9553*8223004#,ozve se Odorik - ZADEJTE ČÍSLO,navolíte s kým chcete mluvit a hotovo.
Cena hovoru po celé Severní Americe vyjde s tímto operátorem asi na 1 Kč/min.,+ pak Odorikova cena na Vámi volané číslo.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

Přinejhorším přímo za 6 pesos/minuta 00 nebo + 420xxxxxxxxx.
Tedy asi 7,50 Kč/min.

Qué tenga éxito! Ať se daří !


Ah,po EU doporučuji www.4ka.sk s níž se volá napříč celou Unií za 0,04 Eur/min.,tedy 1,10 Kč,i třeba z Finska do Portugalska.
Belzebub
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 14:55:19

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Belzebub »

Mnohé díky prozatím, ale pište přijdete li na cokoliv dále, budu jen rád, je to pro mě užitečné školení.Toho slovenského operátora jsem toďka četl, už aby tu byl i s tím internetem, mají fajn ceny, o virtuály atp.se trošku zajímám, ale samo že nevím vše a hlavně furt se to mění, vyvíjí, jedni končí, jiní začínají....chodím na mobilmanii, cnews a jiné. Ještě jednou zatím děkuji.
LubosD
Příspěvky: 171
Registrován: pát 06. úno 2015 10:41:27

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od LubosD »

Má Odorik nějaké národní přístupové číslo? Například když budu někde v hotelu, kde mám volání z pevné na pokoji na všechna pevná čísla na světě zdarma.

Sipbroker je samozřejmě jedna možnost - jde to ale i nějak napřímo?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od xsouku04 »

LubosD píše:Má Odorik nějaké národní přístupové číslo? Například když budu někde v hotelu, kde mám volání z pevné na pokoji na všechna pevná čísla na světě zdarma.

Sipbroker je samozřejmě jedna možnost - jde to ale i nějak napřímo?
Nemáme, ale kdyby byl zájem, mohli bychom zřídit.

Číslo z USA si může každý zřídit i sám a to zdarma. Stačí číslo nasměrovat na sip uri.
*8223004@sip.odorik.cz

http://phone.ipkall.com/
Belzebub
Příspěvky: 9
Registrován: pát 22. led 2016 14:55:19

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Belzebub »

K tomu levnému volání po Evropě, jak doporučoval pan Kristovec slovenského operátora www.4ka.sk se ho možná snad dočkáme i v Česku - http://www.mobilmania.cz/bleskovky/prij ... fault.aspx.

Jinak jsem na opačné volání z ČR dorůzných zemí světa a samo i Mexika pro potřebu před cestou například něco vyřídit nalezl na geoglu i tohle - https://www.toolani.com/cs-cz/levne-volani-do-mexika , ceny se zdají být velmi výhodné a to nejen do Mexika,má s nimi někdo nějakou osobní zkušenost či z doslechu?
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od Kristovec »

Belzebub píše:K tomu levnému volání po Evropě, jak doporučoval pan Kristovec slovenského operátora http://www.4ka.sk se ho možná snad dočkáme i v Česku - http://www.mobilmania.cz/bleskovky/prij ... fault.aspx.

Jinak jsem na opačné volání z ČR dorůzných zemí světa a samo i Mexika pro potřebu před cestou například něco vyřídit nalezl na geoglu i tohle - https://www.toolani.com/cs-cz/levne-volani-do-mexika , ceny se zdají být velmi výhodné a to nejen do Mexika,má s nimi někdo nějakou osobní zkušenost či z doslechu?
Z ČR ven má O2.SK Volania Svet : 50 minut mimo EU kamkoli po planetě za 6 €,tedy asi 3,50 Kč/min.
Mexiko - mexicobarato.com asi takto je ten web,jeden z dellmonťáckých klonů,levnémexiko.

www.mexicobarato.com do Mexika na pevnou 0,002 USD/min. a na mobily 0,008 USD/min.V Kč přibližně 0,07 a 0,28 Kč/minuta.
cizo
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 03. zář 2015 17:45:45

Re: Levné volání především z Mexika na mobily do ČR

Příspěvek od cizo »

Pane Kristovec, můžete prosím uvést link na Volanie Svet z ČR u O2.SK za 6 € na 50 min. kamkoliv? To zní dost neuvěřitelně. Já to na stránkách O2.sk nevidím.
Odpovědět