Povolení sdílet identifikaci linky

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Povolení sdílet identifikaci linky

Příspěvek od ravok »

Chtěl bych se zeptat jakou funkci musí podporovat telefon připojený k Linksysu PAP2T,aby byla funkce povolení sdílení identifikace linky podporována(volané tel.číslo*číslo linky).Nastavení v Linksysu (dialplan: http://www.odorik.cz/w/volani_pres_jinou_linku) mám.Na účtu v průvodci nastavení také je.Připojený telefon k PAP2T je Panasonic KX-TGA110FX.V mobilu s programem Zoiper povolení sdílení identifikace linky vše funguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení sdílet identifikaci linky

Příspěvek od xsouku04 »

Prosím pošlete id hovoru a já se podívám, co přesně k nám přišlo. Telefonní číslo včetně suffixu můžete také přidat do rychlých kontaktů. Funguje to takto?
Číslo nejde vytočit vůbec nebo se vytočí s nezměněnou identifikací? Pokud by to neprošlo dialplánem, nešlo by to vytočit vůbec. V tom případě vlastně ani id hovoru žádné nebude, protože by to k nám vůbec nepřišlo.

Možná máme špatně ten dialplan. Zkuste číslo vytočit v mezinárodním formátu. Tedy napadá mne, že pravidlo [2-9]xxxxxxxxS0 požere české číslo okamžitě. Zkuste tedy oddělat to S0.
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Povolení sdílet identifikaci linky

Příspěvek od ravok »

xsouku04 píše:Prosím pošlete id hovoru a já se podívám co přesně k nám přišlo. Telefonní číslo včetně suffixu můžete také přidat do rychlých kontaktů. Funguje to takto?
Číslo nejde vytočit vůbec nebo se vytočí s nezměněnou identifikací? Pokud by to neprošlo dialplánem, nešlo by to vytočit vůbec. V tom případě vlastně ani id hovoru žádné nebude, protože by to k nám vůbec nepřišlo.

Možná máme špatně ten dialplan. Zkuste číslo vytočit v mezinárodním formátu. Tedy napadá mne, že pravidlo [2-9]xxxxxxxxS0 požere české číslo okamžitě. Zkuste tedy oddělat to S0.

Spojení normálně funguje,ale nezmění se identifikace linky (podívejte se na zkušební hovor ID hovoru: 151158754).
V Linsysu PAP2T nastaven dial plan takto: (*x.|**x.|[2-9]xxxxxxxxS0|xx.|xx.*x.)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Povolení sdílet identifikaci linky

Příspěvek od xsouku04 »

ravok píše:
Spojení normálně funguje,ale nezmění se identifikace linky (podívejte se na zkušební hovor ID hovoru: 151158754).
V Linsysu PAP2T nastaven dial plan takto: (*x.|**x.|[2-9]xxxxxxxxS0|xx.|xx.*x.)
Myslím, že to bude dialplánem. Změňte jej na (*x.|**x.|xx.|xx.*x.) popřípadě (*x.|**x.|[2-9]xxxxxxxx|xx.|xx.*x.) nebo prostě vytáčejte číslo v mezinárodním formátu s 00420 na začátku.
Pravidlo [2-9]xxxxxxxxS0 totiž hovor okamžitě odešle a nečeká ještě na to, až zadáte *2 nebo tak.
Upravil jsem to i v návodu.
ravok
Příspěvky: 35
Registrován: čtv 22. pro 2011 18:48:36

Re: Povolení sdílet identifikaci linky

Příspěvek od ravok »

xsouku04 píše:
ravok píše:
Spojení normálně funguje,ale nezmění se identifikace linky (podívejte se na zkušební hovor ID hovoru: 151158754).
V Linsysu PAP2T nastaven dial plan takto: (*x.|**x.|[2-9]xxxxxxxxS0|xx.|xx.*x.)
Myslím že to bude dialplánem. Změntě jej na (*x.|**x.|xx.|xx.*x.) popřípadě (*x.|**x.|[2-9]xxxxxxxx|xx.|xx.*x.) nebo prostě vytáčejte číslo v mezinárodním formátu s 00420 na začátku.
Pravidlo [2-9]xxxxxxxxS0 totiž hovor okamžitě odešle a nečeká ještě na to až zadáte *2 nebo tak.
Upravil jsem to i v návodu.
Děkuji s tímto dialplánem vše funguje (*x.|**x.|xx.|xx.*x.)
Odpovědět